Написати листа
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)

АРХІВ НОВИН


2014

2015

2016

2017-2018

2019


2020

2021

2022


13 грудня 2016 року директор інституту Іжа М.М. зустрівся зі слухачами першого року заочної форми навчання (перший потік) факультету державного управління

13 грудня 2016 року директор інституту Іжа М.М. за традицією зустрівся зі слухачами першого року заочної форми навчання факультету державного управління з питань організації навчального процесу в інституті. У зустрічі прийняли участь перший заступник директора Попов М.П., декан факультету Мамонтова Е.В., помічник директора Тихонов Ю.В., начальник організаційно-господарського відділу А.Ю. Тихонов.
Візит до інституту представників Університету «Нижній Дунай» (м. Галац, Румунія)

09 грудня 2016 року інститут з робочим візитом відвідали представники Університету «Нижній Дунай» (м. Галац, Румунія): декан факультету юридичних, соціальних та політичних наук професор Флорін Тудор, завідувач кафедри юридичних наук факультету професор Міхай Флорою та викладач д-р Валентина Корня.
«Цифрове перетворення України»

У рамках функціонування Центру інновацій в електронному урядуванні 07 грудня 2016 року відбувся навчально-пізнавальний семінар у форматі відеоконференції з представниками команди Google Україна, яка на протязі декілька років реалізує програми цифрового перетворення областей України.


Загальні збори слухачів денної форми навчання факультету державного управління

7 грудня 2016 року відбулися збори слухачів денної форми навчання факультету державного управління. На зборах були присутні перший заступник директора інституту Попов Микола Петрович, декан факультету державного управління Мамонтова Елла Вікторівна та заступник декана факультету державного управління Куспляк Ігор Сергійович.
«Антибіотики: використовуйте обережно!»

У цьому році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вже вдруге проводить Всесвітній тиждень правильного застосування антибіотиків. Акція спрямована на підвищення обізнаності громадян, особливо молоді, із зазначеної проблеми та на пропаганду правильного використання лікарських препаратів, зокрема антибіотиків. Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я назвала боротьбу зі стійкістю мікроорганізмів до протимікробних препаратів фундаментальною загрозою здоров’ю, розвитку і безпеки людини.


Відбулося засідання Науково-експертної ради ОРІДУ НАДУ при Президентові України

6 грудня 2016 року відбулося засідання Науково-експертної ради Одеського регіонального інституту державного управління Національній академії державного управління при Президентові України.


6 грудня 2016 року, в рамках шефської допомоги, студенти, слухачі та співробітники інституту здійснили виїзд до Михайлівської школи-інтернату Саратського району Одеської області.

Цьому заходу передувала велика та кропітка робота: проведення благодійного ярмарку «Одеські викрутаси», впровадження аукціону, лотами якого були диски з автографами переможниці Євробачення 2016 – Джамали; переможця телепроектів «Шанс» та «Голос країни 2012» - Павла Табакова; фіналістів «Голосу країни» Тоні Матвієнко та Арсена Мірзояна; переможниці «Голос країни діти 2013» Анни Ткач, а також гуртів «Тік» та «Мкгзавребі» (Грузія).
05 грудня 2016 року в Одеській міській раді відбулася тематична зустріч «Участь громадськості у вирішенні питань життєдіяльності міста. Партнерство чи байдужість?»

Відповідно до Указу Президента України від 25 листопада 2000 року № 1250/2000 та враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних стосунків і зміцнення української державності, щороку, 7 грудня відзначається свято - «День місцевого самоврядування». Четвертий рік поспіль Одеський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України бере участь у заходах Одеської міської ради, присвячених Дню місцевого самоврядування. Щороку представники інституту зустрічаються з посадовими особами місцевого самоврядування виконавчих органів Одеської міської ради з метою поглиблення знань та реалізації положень Конституції України, чинного законодавства, указів Президента України, які формують основні орієнтири розвитку державності в Україні.
«06 грудня 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України проведено круглий стіл «Організація роботи з підвищення кваліфікації органів публічної влади в Одеській та Сумській областях»

До Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України завітала делегація з м. Суми, до складу якої ввійшли: Шкурат Іван Вікторович - к.н.держ.упр., керівник ГО ІРІС (Інститут Реформ та Інформатизації Суспільства); Мотречко Віра Володимирівна – депутат Сумської обласної ради, начальник відділу у справах молоді та спорту Сумської міської ради; Кучменко Юлія Володимирівна – методист організаційного відділу Державного закладу післядипломної освіти «Сумський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій» та Дубровка Радіон Анатолійович - громадський діяч Охтирського молодіжного центру.
«Начальник управління підвищення кваліфікації Липовська С.О. 01-02 грудня 2016 року взяла участь у міжнародній конференції «V Розумовські зустрічі» яка проведена до 25-ї річниці референдуму на підтвердження Акту про незалежність України у м. Чернігові»

Формування інституту публічної служби в Україні, перебіг процесів децентралізації та відповідний досвід європейських країн обговорювалися під час міжнародної конференції «V Розумовські зустрічі». Ця подія, що відбулася 01-02 грудня 2016 року в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів вже традиційно збирає науковців у сфері державного управління та місцевого самоврядування з України та зарубіжжя, представників владних структур, вищих навчальних закладів.


Всеукраїнський тиждень права

Згідно Указу Президента України від 08.12.2008 року №1149 започатковано проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Безоплатна Правова Допомога (БПД) - соціальна програма щодо захисту прав людини, надання правових послуг за рахунок держави. БПД у цивільних та адміністративних справах надають місцеві центри.


01 грудня 2016 року

01 грудня 2016 року в рамках профорієнтаційної роботи кафедри управління проектами доцент кафедри Яценко О.В. перебував у сел. Саврань Одеської області, де взяв участь у нараді з представниками 17 шкіл району, яка відбулась у районному відділі освіти Савранської районної державної адміністрації. На нараді були присутні завідувач районного відділу освіти, директори шкіл, їх заступники, провідні вчителі та класні керівники випускних класів, керівники профспілкових організацій шкіл.


1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

З нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом студенти інституту відвідали в Одеську обласну наукову бібліотеку ім. М. С. Грушевського та взяли участь у тематичній зустрічі з питань профілактики ВІЛ та СНІДу. Модератор зустрічі – Святослав Лінніков – викладач кафедри соціальної медицини Одеського національного медичного університету.


Директор інституту взяв участь в урочистому прийомі з нагоди Національного Дня Румунії

30 листопада 2016 року директор інституту М.М. Іжа взяв участь в урочистому прийомі з нагоди Національного Дня Румунії. Також участь у заході взяли співробітники інституту: доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування С.Г. Давтян, доцент кафедри європейської інтеграції В.В. Комаровський, начальник відділу організації семінарів за державним замовленням УПКК Н.В. Привалова та завідувач сектору міжнародних зв’язків А.П. Маєв. Серед учасників урочистого прийому були співробітники органів публічної влади та вищих навчальних закладів, керівники дипломатичних місій, духовні особи, журналісти та представники румунської діаспори.


Представник інституту взяв участь у міжнародному форумі партнерів з країн Чорноморської співдружності у м. Стамбул (Туреччина)

24 листопада 2016 року доктор філософських наук, професор, професор кафедри філософських та соціально-політичних наук С.В. Овчаренко взяла участь у ІІ Форумі партнерів з країн Чорноморської співдружності, який відбувся у Стамбулі (Туреччина). На Форумі була представлена проектна пропозиція від ОРІДУ НАДУ при Президентові України в рамках першого програмного пріоритету співробітництва країн Чорноморського басейну «Спільний розвиток бізнесу та підприємництва в сферах туризму та культури». С.В.Овчаренко провела перемовини з потенційними партнерами інституту з Грузії, Вірменії, Туреччини, Молдови та Греції. Серед майбутніх партнерів проекту на отримання гранту в рамках операційної програми «Black Sea Basin ENI CBC Programme 2014-2020» є представники муніципалітетів, міністерств, наукових установ, університетів та неурядових організацій країн-членів програми співробітництва в басейні Чорного Моря.


Завершено цикл семінарів з підвищення кваліфікації 520 державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування за темою «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади»

На замовлення Національного агентства України з питань державної служби та відповідно до затвердженого плану-графіка проведення семінарів за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади» у 2016 році з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування в ОРІДУ НАДУ при Президентові України працівниками відділу організації семінарів за державним замовленням управління підвищення кваліфікації кадрів було організовано та проведено 13 семінарів, у яких взяло участь 520 слухачів. З метою економії бюджетних коштів 3 останні семінари було проведено у формі одноденних виїзних семінарів у Біляївському, Овідіопольському та Лиманському районах Одеської області.
Семінар "Ділова українська мова: основні поняття ділового мовленнєвого етикету та шляхи вдосконалення рівня володіння діловою українською мовою"

На виконання плану внутрішнього навчання працівників та підвищення кваліфікації державних службовців, відділом по роботі з персоналом проведено семінар "Ділова українська мова: основні поняття ділового мовленнєвого етикету та шляхи вдосконалення рівня володіння діловою українською мовою". В семінарі взяли участь керівники структурних підрозділів та їх заступники. З цікавими повідомленнями перед слухачами семінару виступили кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та іноземних мов Стойкова Г.Г. та викладач української мови та літератури Шматоваленко Л.С. Під час навчання було розв’язано низку практичних питань щодо якості підготовки службових документів, правильного застосування ділової української мови в щоденному спілкуванні.
28 листопада

Докторант ОРІДУ НАДУ при Президентові України, к держ.упр., доцент Голинська О.В. за запрошенням голови Миколаївської ОДА Савченка О.Ю., у межах розширеного засідання «круглого столу» Миколаївської ОДА «Спроможність громад Миколаївщини. Практики, виклики, перспективи» провела практичний семінар за тематикою бюджетування об'єднаних територіальних громад.


Що таке Інтернет речей і чому це важливо?

29 листопада 2016 року в рамках роботи Центру інновацій в електронному урядуванні в режимі відеоконференції з Одеською національною академією зв’язку імені О.С. Попова відбулася зустріч з проректором Південноукраїнського національного університету імені К.Д. Ушинського на громадських засадах з інноваційних та інформаційних технологій, кандидатом технічних наук, доцентом кафедри фізичного та математичного моделювання Євгеном Петровичем Седовим. У ролі модератора зустрічі виступав завідувач кафедри інформаційних технологій та систем управління Юрій Борисович Пігарєв. Він окреслив проблемне поле напрямків, які пов’язані з Інтернет речами (Internet of Things - IoT).


25 листопада 2016 року

Відбувся симпозіум з нагоди 15-річчя утворення кафедри державного управління і місцевого самоврядування «Публічне управління: від теорії до практики». Метою симпозіуму було обговорення проблем розвитку публічного управління в Україні на сучасному етапі державотворення. Учасниками заходу стали аспіранти, докторанти, науковці, викладачі, практичні фахівці та всі зацікавлені особи.
26 листопада Україна вшановує пам'ять жертв голодомору

Щорічно у четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору, який забрав мільйони життів українців. Це не тільки померлі – це і ненароджені. Це – носії пронесених крізь століття традицій. Ми здатні порахувати кількість загиблих, та ми ніколи не порахуємо втрачених ідей, помислів, творів, не зведених споруд…
25 листопада 2016 року Другий науковий англомовний семінар "New insights in public administration" (Нове розуміння публічного адміністрування) кафедри української та іноземних мов

На другому щорічному науковому семінарі "New insights in public administration" (Нове розуміння публічного адміністрування) кафедри української та іноземних мов з вітальними словами виступили Іжа М.М., директор інституту, Попов С.А., заступник директора з наукової роботи, Мамонтова Е.В., декан факультету державного управління, Матвєєнко І.В., начальник сектору підготовки наукових на науково-педагогічних кадрів.


23 та 24 листопада 2016 року

Відбувся виїзд групи працівників ОРІДУ НАДУ при Президентові України до Херсонської області з профорієнтаційної роботи у складі – заступник директора з наукової роботи Попова С.А., завідувач кафедри української та іноземних мов Колісніченко Н.М., доцент кафедри фінансової та економічної політики Голинська О.В.


В управлінні підвищення кваліфікації кадрів в період з 22 по 24 листопада 2016 року проведено короткостроковий тематичний семінар за темою: «Системні зміни в нормативно-правовій базі щодо формування та виконання місцевих бюджетів»

В період з 22 по 24 листопада 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проводився завершальний відповідно до плану-графіка короткостроковий тематичний семінар «Системні зміни в нормативно-правовій базі щодо формування та виконання місцевих бюджетів» з підвищення кваліфікації 11 державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.
Відбувся візит до інституту Генерального консула Китайської Народної Республіки в Одесі Чжао Сянжун

22 листопада 2016 року відбувся робочий візит до Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ) Генерального консула Китайської Народної Республіки в Одесі Чжао Сянжун.


21 листопада - День Гідності та Свободи

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, 21 листопада установлено Днем Гідності та Свободи згідно Указу Президента України № 872/2014.


20 листопада 2016 року

Слухачі 1 курсу факультету державного управління та студенти 2 курсу факультету менеджменту 20 листопада 2016 року відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано кафедрою української та іноземних мов. Група слухачів та студентів інституту спільно із завідувачем кафедри Н.М. Колісніченко та доцентом кафедри української та іноземних мов Г.Г. Стойковою відвідали виставу «Гамлет» за однойменною трагедією В. Шекспіра. Обличчя-маски, механічний сміх, повільність рухів героїв вистави, швидка зміна декорацій, основана на білому і чорному кольорах надали змогу задуматися про добро і зло, про те, що люди інколи стають ляльками-маріонетками. Глядачів приємно вразила оригінальність постановки, незвичність музичного супроводу.


В інституті відбувся День відкритих дверей. У заході взяли участь майже 200 школярів, які навчаються в 10-11 класах загальноосвітніх шкіл міста Одеси та Одеської області

Вже вкотре наш інститут збирає друзів для того, щоб відчинити двері для енергійних, амбіційних, творчих особистостей, і цей рік не став виключенням. 17 листопада 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся День відкритих дверей.


В управлінні підвищення кваліфікації кадрів проведено семінар «Децентралізація фінансової системи, зміцнення матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування» з підвищення кваліфікації головних бухгалтерів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, об’єднаних громад Одеської області

У семінарі, який проведено з 15 по 17 листопада на виконання розпорядження голови Одеської обласної ради від 24 березня 2016 року № 114/2016/ОР, взяли участь 13 головних бухгалтерів сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад, об’єднаних громад Одеської області.


15 листопада 2016 року

відбулась урочиста презентація книги, присвяченої 20-річчю діяльності кафедри філософських та соціально-політичних наук. У вступному слові завідувач кафедри О.П. Якубовський відзначив ту вагому роль, яку відіграла кафедра в підготовці висококваліфікованих фахівців державного управління та місцевого самоврядування для Південного регіону України на засадах патріотизму, професіоналізму, порядності, демократичних цінностей в контексті світових та європейських стандартів.


«17 листопада 2016 року директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України Іжа Микола Михайлович взяв участь у роботі «круглого столу» в рамках тематичного короткотермінового семінару «Актуальні питання державного управління» з підвищення кваліфікації перших заступників, заступників голів, керівників апаратів районних державних адміністрацій Одеської області.

Відповідно до затвердженого розкладу 17 листопада 2016 року було проведено «круглий стіл» за темою «Головні аспекти роботи управління персоналом в сучасних умовах», у якому взяли участь директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор політичних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Іжа Микола Михайлович, начальник управління з питань персоналу апарату Одеської обласної державної адміністрації Бурлаченко Тетяна Володимирівна та начальник відділу по роботі з персоналом, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРIДУ НАДУ при Президентові України, кандидат наук з державного управління Толпиго Ольга Федорівна.


17 листопада проведено черговий виїзний семінар на тему «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Овідіопольського району Одеської області

Відповідно до затвердженого плану-графіка проведення семінарів за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади» у 2016 році з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування на базі Овідіопольської районної ради Одеської області за участю представників Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) відбувся виїзний семінар, метою якого було підвищення рівня професійної компетентності 60 посадовців органів публічної влади, обговорення проблем та нововведень антикорупційного законодавства. Організаторами зазначеного семінару були працівники відділу організації семінарів за державним замовленням управління ПКК.


Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування 15 листопада проведено виїзний семінар на базі Біляївської районної ради Одеської області

15 листопада 2016 року у рамках проведення семінарів за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування на базі Біляївської районної ради Одеської області за участю представників Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) відбувся виїзний семінар, метою якого було підвищення рівня професійної компетентності 60 посадовців органів публічної влади, обговорення проблем та нововведень антикорупційного законодавства.


Візит до інституту французького вченого та громадського діяча д-ра Кароль Манн

11 листопада 2016 року Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ) з робочим візитом відвідала д-р Кароль Манн – французький вчений, мистецтвознавець, соціолог, письменник, громадський діяч, науковий співробітник Університету «Париж 8».


Інтеграційний табір з соціального підприємництва, м. Гданськ, Польща

З 06 по 13 листопада 2016 року доцент кафедри інформаційних технологій та систем управління І. Куспляк, слухачі денної форми навчання Г. Казанський, К. Марченко та Г. Макаренко взяли участь в Інтеграційному таборі з соціального підприємництва, який відбувався в м. Гданськ, Польща в рамках реалізації проектів Українсько-Польських обмінів молоддю.


10 листопада - Всесвітній день науки

Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно — Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку. Мета цього свята – відновлення національних та міжнародних зобов'язань в галузі науки за мир і розвиток, а також наміри підкреслити відповідальне використання науки на благо суспільства. Цей день – ще й чудова нагода, аби вшановувати наукові традиції, популяризувати досягнення вчених, залучати молодь до світу науки.

10 листопада 2016 року директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України Іжа Микола Михайлович взяв участь у роботі «круглого столу» в рамках семінару «Конкурентоспроможний лідер в управлінні реформами на сучасному етапі»

На виконання плану-графіка навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування на 2016 рік, погодженого Міністром Кабінету Міністрів України (лист від 02.11.2015 № 17991/0/2-15) управлінням підвищення кваліфікації Інституту з 08 по 10 листопада проводиться короткостроковий тематичний семінар за темою «Конкурентоспроможний лідер в управлінні реформами на сучасному етапі».


В управлінні підвищення кваліфікації кадрів в період з 08 по 10 листопада 2016 року проведено короткостроковий тематичний семінар за темою: «Конкурентоспроможний лідер в управлінні реформами на сучасному етапі»

В період з 08 по 10 листопада 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проводився короткостроковий тематичний семінар «Конкурентоспроможний лідер в управлінні реформами на сучасному етапі» з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.


Урочисте святкування Дня факультету державного управління та Дня факультету менеджменту

9 листопада 2016 року в приміщенні актової зали Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулося урочисте святкування 16-ї річниці факультету державного управління та 17-ї річниці факультету менеджменту.


Візит до інституту групи іноземних дипломатів

09 листопада 2016 року Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ) з робочим візитом відвідала група іноземних дипломатів. До складу групи входили представники Польщі та Німеччини, які перебувають в Одесі за програмою вивчення російської мови, що реалізується на базі Баварського дому.


9 листопада 2016 року

В інституті проходять заходи, присвячені відзначенню Дня української писемності та мови. Це свято відзначається щороку в Україні 09 листопада відповідно до Указу Президента України від 06.11.1997 № 1241/97. Сьогодні слухачі, студенти, аспіранти, викладачі та працівники інституту взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.


9 листопада - День української писемності та мови

Мова – могутній дар животворчої й невичерпної скарбниці, з якої ми черпаємо уявлення про світ, свою родину й увесь свій край. До скарбниці рідного слова кожне покоління привносить історичні події, вірування та погляди, почуття.


08.11.2016

Згідно із затвердженим планом внутрішнього навчання працівників та підвищення кваліфікації державних службовців, відділом по роботі з персоналом успішно проведено семінар "Основні засади організаційної роботи методистів кафедр" за участю відповідальних за ведення табелю в структурних підрозділах інституту. Зазначений захід дозволить забезпечити своєчасний та достовірний облік використання робочого часу відповідно до вимог законодавства, з урахуванням особливостей ведення табелю в окремих структурних підрозділах інституту.


Візит до інституту представників Німецького університету адміністративних наук м. Шпайєр (ФРН)

07 листопада 2016 року Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (ОРІДУ) з робочим візитом відвідали представники Німецького університету адміністративних наук м. Шпайєр (НУАН) проф. Андреас Кнорр, проф. Крістіан Кох та д-р Кай Массер.


04 листопада проведено чергове заняття з державними службовцями Південного офісу Держаудитслужби за темою: «Угода про Асоціацію ЄС – Україна: очікування реформ»

Відповідно до затвердженого «Плану-графіка проведення занять викладачами ОРІДУ НАДУ при Президентові України з підвищення рівня професійної компетентності працівників Південного офісу Держаудитслужби у 2016 році» однією з актуальних тем визначено «Угода про Асоціацію ЄС - Україна».


«Керівники, спеціалісти Ширяївської районної державної адміністрації та посадові особи місцевого самоврядування Ширяївського району підвищили кваліфікацію за програмою виїзного одноденного семінару «Антикорупційна реформа. Децентралізація влади»

04 листопада 2016 року управлінням підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України було проведено виїзний одноденний семінар «Антикорупційна реформа. Децентралізація влади» у якому взяли участь 32 керівника, спеціаліста Ширяївської райдержадміністрації та 19 посадових осіб місцевого самоврядування Ширяївського району.


Українській громадській групі сприяння виконанню Гельсінських угод – 40 років

На виконання Указу Президента України від 4 квітня 2016 року № 126/2016 «Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод» нагадаємо українські громадсько-політичні події 1976 року в контексті тривалої боротьби за права людини і суверенітет України. У 1960–1970-х рр. рух Опору радянському тоталітаризму в Україні набув різноманітних форм: від спроб теоретичного осмислення становища України в складі СРСР, створення петицій, культурно-просвітницької діяльності, видання поза-цензурної літератури – до створення правозахисних організацій, які діяли в рамках радянського та міжнародного законодавства.


Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування 31 жовтня завершено роботу семінару «Європейська інтеграція України» на базі Херсонського обласного центру підвищення кваліфікації кадрів

В період з 03 по 31 жовтня 2016 року проведено семінар з підвищення кваліфікації посадових осіб органів публічної влади Херсонської області за темою «Європейська інтеграція України» з підвищення кваліфікації посадових осіб органів публічної влади Херсонської області. Семінар проводився за заочно-дистанційною формою.


Представник інституту відвідав урочистий прийом з нагоди 93-ої річниці заснування Турецької Республіки

31 жовтня 2016 року завідувач сектору міжнародних зв’язків ОРІДУ НАДУ при Президентові України А.П. Маєв на запрошення Генерального консула Туреччини в Одесі взяв участь в урочистому прийомі з нагоди 93-ої річниці заснування Турецької Республіки. На прийом, що проходив у готелі «Брістоль» у м. Одеса, були запрошені представники органів публічної влади, керівники та співробітники вищих навчальних закладів, іноземні дипломати, діячі культури та журналісти. Відкрив урочистий прийом Генеральний консул Туреччини в Одесі Уфук Тогрул, який зачитав вітання з днем Національного свята від Президента Турецької Республіки Реджепа Тайіпа Ердогана. Також з вітальним промовами до гостей звернулися заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло та представник МЗС України в Одесі Костянтин Ржепішевський. А.П. Маєв від імені директора інституту М.М. Іжі привітав Генерального консула з нагоди Національного свята та висловив сподівання на продовження двосторонньої співпраці.


27 та 28 жовтня 2016 року завідувач кафедри управління проектами Тетяна Безверхнюк – член наукової ради з туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України – взяла участь у другому засіданні Наукової ради, що відбулося на базі ВНЗ Укооспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі»

На засіданні були присутні: Ліптуга Іван Леонідович – директор департаменту туризму та курортів Мінекономрозвитку, заступник голови ради; Головко Валерій Анатолійович – голова Полтавської облдержадміністрації; представники бізнесу та громадських організацій, що працюють у сфері туризму та курортів; члени наукової ради з туризму та курортів.


Відкриття Центру інновацій в електронному урядуванні в інституті

28 жовтня 2016 року в інституті відбулося відкриття Центру інновацій в електронному урядуванні. Центр створений у рамках українсько-швейцарської програми “Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади”.
Програма фінансується Швейцарською Конфедерацією та виконується Фондом Східна Європа, Фондом InnovaBridge у співробітництві з компанією SoftXpansion, Національною академією державного управління при Президентові України та Асоціацією «Міста електронного врядування».


28 жовтня 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

Відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід». Мета конференції була спрямована на пошук шляхів успішного виконання завдань, пов’язаних з імплементацією Законів України «Про Вищу освіту», «Про державну службу» та «Про наукову і науково-технічну діяльність», а також завдань, які пов’язані з реалізацією Указів Президента України та Постанов Кабінету Міністрів України, що стосуються сталого розвитку України, реформування державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, реформування державного управління України, сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та відзначення 20-ї річниці Конституції України.


Напередодні Дня відкритих дверей інституту

Що відбудеться 17 листопада о 15:00, пропонуємо абітурієнтам та їх рідним попередньо познайомитися з нашим навчальним закладом, дізнатися про нові освітні програми, які ми пропонуємо, сучасну навчальну інфраструктуру, цікаві студентські проекти та багато іншого. Бажаєте дізнатися більше? Тоді запрошуємо на День відкритих дверей. Завітайте до нас, буде цікаво!


Визволення України від фашистських загарбників

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників. В ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Воєнні дії відбувалися на території нашої країни протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року.


В управлінні підвищення кваліфікації кадрів в період з 25 по 27 жовтня 2016 року проведено короткостроковий тематичний семінар за темою: «Управління персоналом. Психологічні засади управлінської діяльності»

В період з 25 по 27 жовтня 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проводився короткостроковий тематичний семінар «Управління персоналом. Психологічні засади управлінської діяльності» з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.


25 жовтня 2016 року

Слухачі 1 курсу факультету державного управління 25 жовтня 2016 року відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано кафедрою української та іноземних мов. Група слухачів інституту спільно з доцентом кафедри української та іноземних мов Г.Г. Стойковою відвідали виставу «Тіні забутих предків» за однойменною повістю М. Коцюбинського. Вистава проходила під рубрикою «Глядач на сцені». Це дуже цікавий перегляд вистави з дивними незвичними декораціями. У виставі звучали гуцульські фольклорні мелодії та народні пісні. Глядачів приємно вразила гарна гра молодих акторів театру.


25 жовтня 2016 року директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України Іжа Микола Михайлович взяв участь у роботі «круглого столу» в рамках семінару «Управління персоналом. Психологічні засади управлінської діяльності»

На виконання плану-графіка навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування на 2016 рік, погодженого Міністром Кабінету Міністрів України (лист від 02.11.2015 № 17991/0/2-15) управлінням підвищення кваліфікації Інституту з 25 по 27 жовтня 2016 року проводився короткостроковий тематичний семінар за темою «Управління персоналом. Психологічні засади управлінської діяльності». В семінарі брали участь слухачі з числа посадовців Вінницької, Миколаївської та Одеської областей.


Міжнародна конференція «Безпека та стабільність на Чорному морі» (м. Констанца, Румунія)

З 20 по 22 жовтня 2016 року у румунському місті Констанца на базі Університету «Андреа Шагуна» відбулася міжнародна конференція «Безпека та стабільність на Чорному морі». Одещину представляли директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України професор М. М. Іжа, відомий український політик, народний депутат III,VI та VII скликань С. Р. Гриневецький, завідувач кафедри української та іноземних мов ОРІДУ НАДУ при Президентові України доцент Н.М. Колісніченко.


19 жовтня відбувся благодійний ярмарок «Одеські викрутаси»

19 жовтня в інституті відбувся благодійний ярмарок «Одеські викрутаси». Захід підготовлено студентами, слухачами, співробітниками та випускниками інституту і спрямований на збір коштів для надання благодійної допомоги вихованцям Михайлівської школи-інтернату Саратського району Одеської області.


19 жовтня 2016 року відбулась щорічна науково-практична конференція слухачів денної форми навчання факультету державного управління за підсумками проходження стажування в органах державної влади та місцевого самоврядування.

У конференції на тему «Особливості проведення стажування слухачів денної форми навчання факультету державного управління в органах державної влади та органах місцевого самоврядування у 2016 році» взяли участь перший заступник директора інституту Микола Петрович Попов, декан факультету державного управління Елла Вікторівна Мамонтова, завідувачі кафедр, тьютори, наукові керівники магістерських досліджень та слухачі.


17 жовтня 2016 року

На виконання Плану навчання працівників інституту відділом по роботі з персоналом під керівництвом першого заступника директора М.П. Попова 17.10.2016 проведено семінар "Особливості впровадження організаційно - правових засад Закону України "Про державну службу" в системі НАДУ. Під час роботи семінару державні службовці інституту мали можливість обговорювати та обмінюватись досвідом з питань підвищення профессійної компетентності, фінансового контролю та електронного декларування відповідно до Законів України "Про запобігання корупції", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році". Робота щодо виконання Плану навчання працівників інституту продовжується.


В період з 10 по 16 жовтня 2016 року

Заступник директора ОРІДУ НАДУ при Президентові України, професор Попов С.А. і доцент кафедри української та іноземних мов, доцент Філіпова Т.В. взяли участь у навчальних заходах, присвячених 25 – річчю Інституту державного управління, поліції та права Землі Мекленбург-Передня Померанія (Німеччина)(далі – Інститут).


14 жовтня – День захисника України та День українського козацтва

Згідно Указу Президента України № 806/2014 від 14.10.2014 р. з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості 14 жовтня, в день Покрови Пресвятої Богородиці та українських козаків, встановлено Днем захисника України.


11 жовтня 2016 року в рамках семінару «Стратегічний та проектний підхід в управлінні місцевим розвитком» директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України Іжа Микола Михайлович взяв участь у роботі «круглого столу» за темою «Взаємодія органів публічної влади з громадськістю як механізм управління місцевим розвитком»

На виконання плану-графіка навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування на 2016 рік, погодженого Міністром Кабінету Міністрів України (лист від 02.11.2015 № 17991/0/2-15) управлінням підвищення кваліфікації Інституту з 11 по 13 жовтня 2016 року проводився короткостроковий тематичний семінар за темою «Стратегічний та проектний підхід в управлінні місцевим розвитком».


В управлінні підвищення кваліфікації кадрів в період з 11 по 13 жовтня 2016 року проведено короткостроковий тематичний семінар за темою: «Стратегічний та проектний підхід в управлінні місцевим розвитком»

В період з 11 по 13 жовтня 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проводився короткостроковий тематичний семінар «Стратегічний та проектний підхід в управлінні місцевим розвитком» з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей. Відкрила роботу семінару начальник управління ПКК Липовська Світлана Олексіївна, яка розповіла слухачам про внутрішній розпорядок і напрямки діяльності управління підвищення кваліфікації кадрів та інституту в цілому. Під час відкриття семінару слухачів було поінформовано про надання навчальних послуг Інститутом, отримання освіти на різних факультетах та порядок проведення вступної кампанії.


В ОРІДУ НАДУ при Президентові України продовжується робота з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Одеської області за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади»

На замовлення Національного агентства України з питань державної служби в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України тривають семінари за темою «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади». Відповідно до календарного плану 06 жовтня 2016 року проведено черговий семінар з підвищення кваліфікації 25 державних службовців Державної фінансової інспекції в Одеській області. Серед учасників семінару підвищували кваліфікацію керівники структурних підрозділів, фінансові інспектори, аудитори, спеціалісти Державної фінансової інспекції в Одеській області.


До 250-річчя дюка де Рішельє – видатного історичного діяча, управлінця, людини, яка стояла у витоків Одеси.

6 жовтня 2016 року у рамках патріотично-виховної роботи за напрямком «Державотворення України: історія, сучасність та перспективи» в читальній залі інституту для слухачів першого курсу денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування» відбулась лекція завідувача кафедри філософських та соціально-політичних наук професора О.П. Якубовського на тему: «Дюк де Рішельє – видатний генерал-губернатор Одеси». В лекції Олексія Петрович – знаного історика, краєзнавця і фахівця у галузі публічного управління та адміністрування були висвітлені питання історії становлення Одеси як провідного міста Північно-Причорноморського регіону у контексті формування підвалин вітчизняної політико-управлінської культури. Лекція пройшла в атмосфері конструктивного діалогу і зацікавленості.


Слухачі першого курсу денної форми навчання факультету державного управління ознайомились із ресурсами бібліотеки Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

6 жовтня 2016 року у читальній залі інституту відбулася зустріч слухачів першого курсу денної форми навчання факультету державного управління із працівниками бібліотеки. Під час зустрічі начальник бібліотечного відділу Макарова Вікторія Олександрівна ознайомила слухачів з правилами обслуговування та фондом бібліотеки та акцентувала увагу на особливості пошуку за допомогою електронного каталогу бібліотечно-пошукової системи "Ірбіс", провідний бібліотекар інституту Кудрявцева Ольга Володимирівна розповіла про особливості користування з алфавітним та систематичним каталогами, надала практичну допомогу слухачам щодо користування бібліотечними ресурсами. Провідний фахівець Горбулінська Людмила Михайлівна розповіла про роботу електронної бібліотеки, звернула увагу на електронну колекцію видавництва інституту та надала практичну допомогу слухачам щодо користування інформаційно-пошуковою системою "Ірбіс".


05 жовтня 2016 року

За ініціативою директора інституту М.М.Іжі, відділом по роботі з персоналом спільно з провідним фахівцем-юрисконсультом успішно проведено роботу щодо централізованого оформлення цифрових підписів працівникам інституту, які обіймають посади державної служби категорії “Б”. Зазначений захід дозволить забезпечити своєчасне електронне декларування відповідно до Законів України "Про запобігання корупції", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році".


«До Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України надійшла подяка від голови Національного агентства України з питань державної служби К.О. Ващенка за спільну організацію Восьмих щорічних Рішельєвських академічних читань»

"Підтримка та надзвичайно професійна робота працівників Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, насамперед управління підвищення кваліфікації кадрів, дали змогу провести захід на належному рівні, про що було відзначено як українськими учасниками, так і міжнародними партнерами… Висловлюємо впевненість у збереженні сформованих дружніх відносин і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю."

З повагою                          К.О. Ващенко
«В період з 03 по 04 жовтня 2016 року у конференц-залі готелю «Лондонська» проведено черговий семінар «Організація міжмуніципальної співпраці з метою утилізації твердих побутових відходів, водозабезпечення, очистки та каналізування стоків» для учасників проекту «Сталий розвиток об’єднаних громад, малих міст та селищ Одеської області» за підтримки Фонду Ганса Зайделя»

В ході семінару голови об’єднаних громад, малих міст та селищ Одеської області ознайомились європейськими принципами утилізації твердих побутових відходів, організацією утилізації твердих побутових відходів у м. Кемптен, правовими та адміністративними обмеженнями/можливостями забезпечення організації збору стоків та каналізування. Експертами даного заходу були: керівник реферату економіки, культури та управління міста Кемптен д-р Ріхард Шіссль та голова правління ГО «Інститут врядування» (м. Львів) Анатолій Чемерис. Організаційний супровід проекту здійснювався управлінням підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України.


Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування 03 жовтня проведено семінари на базі Херсонського обласного центру підвищення кваліфікації кадрів

03 жовтня 2016 року на базі Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю працівників і викладачів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) було проведено два семінари з підвищення кваліфікації посадових осіб органів публічної влади Херсонської області


30 вересня 2016 року

Завідувач сектору міжнародних зв’язків інституту А. П. Маєв на запрошення Генерального консульства КНР в Одесі взяв участь в урочистому прийомі з нагоди 67-ої річниці заснування Китайської Народної Республіки. Учасниками заходу були: заступник голови Одеської обласної ради Ю. Дімчогло, секретар Одеської міської ради О. Потапський, керівники навчальних закладів, підприємств, співробітники дипломатичних місій, міжнародних організацій і засобів масової інформації.


Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування в період з 02 по 30 вересня проведено семінар з використанням інноваційних форм надання навчальних послуг на базі Миколаївського обласного Центру підвищення кваліфікації кадрів

30 вересня 2016 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій завершено роботу тематичного короткострокового семінару з підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування Миколаївської області за темою: «Громадянське суспільство і влада», який було проведено за заочно-дистанційною формою.


29 вересня 2016 року

Професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування Саханєнко С.Є. взяв участь у засідання робочої групи з питань розробки Стратегії розвитку Балтської міської об'єднаної громади. В межах зустрічі відбулося обговорення календарного плану розробки стратегії Балтської об’єднаної територіальної громади. У засіданні робочої групи взяли участь: керівництво Балтської міської ради, керівники її виконавчих органів, старости. Саханєнко С.Є. ознайомив учасників заходу із досвідом розробки стратегічних планів об'єднаних територіальних громад Півдня Украйни, а також презентував проект Положення про стратегічне планування у Балтській міській громаді.


29 вересня 2016 року проведено черговий семінар з підвищення кваліфікації державних службовців Державної фінансової інспекції в Одеській області за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади»

На замовлення Національного агентства України з питань державної служби в Інституті тривають одноденні семінари за темою «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади». 29 вересня 2016 року проведено черговий семінар з підвищення кваліфікації 25 державних службовців Державної фінансової інспекції в Одеській області за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади».


29 вересня 2016 року

Студенти та слухачі інституту відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано кафедрою української та іноземних мов. Група студентів інституту спільно із завідувачем кафедри менеджменту організацій Н.Е. Красностановою та доцентом кафедри української та іноземних мов Г.Г. Стойковою відвідали виставу «Місто мого дитинства» про Одесу та одеситів. Глядачі отримали змогу побачити історію Одеси, згадати про старі одеські будинки, в яких усі сусіди як одна сім’я, де виховували дітей, дорослішали, закохувались і жили дружною «командою».


До 150-річчя від дня народження М.Грушевського (1866-1934)

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини, яких не в змозі прикрити пил віків. До таких велетнів української національної культури належить Михайло Грушевський - визначний історик, археолог, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, організатор української науки, громадсько-політичний і державний діяч, засновник Української Народної Республіки. Саме з його творчою спадщиною пов'язані ідеї відродження української культури і науки, історичної свідомості й національної гідності народу. Його монументальна «Історія України-Руси» по праву вважається метрикою нашого народу, а її автора називають Великим Українцем - і літописцем, і творцем історії. Видатні особистості - немов камертон свого часу: вони задають тональність життя суспільства, постійно підіймають планку суспільних діянь і прагнень. Саме таким і лишився в нашій історії великий син України, історик і державотворець Михайло Сергійович Грушевський.


28 вересня проведено чергове заняття з державними службовцями Державної фінансової інспекції в Одеській області за темою: «Демократизація публічної влади: розвиток соціального капіталу, взаємодія органів публічної влади з громадськістю»

Відповідно до затвердженого «Плану-графіка проведення занять викладачами ОРІДУ НАДУ при Президентові України з підвищення рівня професійної компетентності працівників Державної фінансової інспекції в Одеській області у 2016 році» однією з актуальних тем визначено «Демократизація публічної влади: розвиток соціального капіталу, взаємодія органів публічної влади з громадськістю». Зазначена навчальна зустріч проведена 28 вересня на базі Держфінінспекції в Одеській області у формі тематичної зустрічі. Модератором навчального заходу був викладач, який має великий практичний досвід роботи зі слухачами з питань взаємодії органів публічної влади з громадськістю, кандидат політичних наук, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», директор Одеського суспільного інституту соціальних технологій, Крупник Андрій Семенович.


27 вересня 2016 року слухачі першого курсу денної форми навчання факультету Державного управління Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України з нагоди всеукраїнського дня бібліотек взяли участь у екскурсії до Одеської національної наукової бібліотеки

Одеська національна наукова бібліотека — перша публічна книгозбірня України, відкриття якої поклало початок заснуванню публічних бібліотек у крайових і губернських містах Росії і України. 13(25) вересня 1829 року за поданням графа Воронцова iмператор Микола I видав наказ, який дозволив заснувати в Одесi мiську публiчну бiблiотеку. Це була друга в Росiйськiй iмперiї (пiсля iмператорської у Санкт-Петербурзi) i перша в Українi публiчна бiблiотека. Слухачі отримали можливість ознайомитись з історією бібліотеки, відвідати її просторі читацькі зали, скористатись послугами інтернет-центру та оформити безкоштовні читацькі квитки. Величезне зацікавлення у першокурсників викликало знайомство з роботою бібліотечного інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку», за допомогою якого вони скористалися нагодою перевірити свій рівень знань англійської мови та отримали відповідні консультації


26 вересня 2016 року відбулися організаційні збори слухачів першого року заочної (з елементами дистанційної) форми навчання факультету державного управління

У зборах взяли участь директора інституту Микола Михайлович Іжа, перший заступник директора Микола Петрович Попов, декан факультету державного управління Елла Вікторівна Мамонтова, заступник декана факультету державного управління Ігор Сергійович Куспляк, головний спеціаліст деканату факультету державного управління Наталія Вікторівна Хаджірадєва, спеціалісти сектору дистанційного навчання відділу інформаційно-телекомунікаційних технологій Олександр Сергійович Тиховський, Віталій Іванович Насипаний, Христина Володимирівна Галайко


25 вересня 2016 року

Професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування С.Є. Саханєнко взяв участь в громадських обговореннях щодо добровільного об’єднання територіальних громад із центром в м. Теплодар. Під час обговорення велику зацікавленість учасників обговорень викликав досвід м. Балти щодо системи управління об’єднаної територіальної громади, а також – щодо розвитку фінансових основ здійснення самоврядування в місті, які були презентовані С.Є. Саханєнком. Учасники слухань ухвалили рішення щодо внесення пропозиції про утворення об’єднаної територіальної громади з центром в м. Теплодар.

З 22 по 23 вересня 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися VІII щорічні Рішельєвські академічні читання на тему: «Актуальні питання впровадження нового законодавства про державну службу

Робота в секціях проходила за трьома напрямами. Модератором першої секції за темою «Реформа державного управління у країнах східного партнерства: ключові тенденції та кращі практики» виступив Лаша Тугуші - національний координатор Платформи громадянського суспільства Грузії. В якості експерта даної секції виступила Людмила Приходченко - завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

В рамках Міжнародного урбаністичного форуму «Території для розвитку. Берег і місто», співорганізатором якого став Одеський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України слухачі та викладачі кафедри управління проектами брали участь у науково-практичному семінарі для студентів «Ландшафтно-містобудівна організація рекреаційних зон в структурі прибережних територій» (Workshop), який проходив протягом 16-23 вересня 2016 року в смт. Сергіївка Одеської області.

У Workshop брали участь слухачі та студенти Національного університету «Львівська політехніка», Київської національної академії будівництва та архітектури, Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, Харківського національного університету міського господарства ім. О.Н. Бекетова та Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України.


На VІII щорічних Рішельєвських академічних читаннях на тему: «Актуальні питання впровадження нового законодавства про державну службу» розпочалась робота пленарного засідання

Роботу пленарного засідання розпочав Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко, який виступив з доповіддю на тему «Концептуальні засади реформування системи професійного навчання державних службовців в контексті реформи державного управління». З реформою публічної служби та основними напрями підготовки публічних службовців в Україні учасників заходу ознайомила Віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Марина Білинська.


В період з 12 по 23 вересня 2016 року проведено семінар за професійною програмою з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей

В період з 12 по 23 вересня 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проводився семінар за професійною програмою з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.


22 вересня 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України розпочалися VІII щорічні Рішельєвські академічні читання на тему: «Актуальні питання впровадження нового законодавства про державну службу»

Захід організований Національним агентством України з питань державної служби, Національною академією державного управління при Президентові України та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу спільно з Одеською міською радою. Відкрив Рішельєвські читання та виступив з вітальним словом Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко. З вітальними словами до учасників заходу звернулися також: заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко, заступник Міністра Кабінету Міністрів України Володимир Федорчук, Голова Державної служби Республіки Польща Доброслав Довіат-Урбанські, Голова Комісії з питань державної служби Республіки Азербайджан Бахрам Халілов, експерт Французької національної школи управління ENA Жак Руд’єр, директор Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України Микола Іжа.


20 вересня 2016 року відбулись загальні збори слухачів 3 курсу 1 потоку заочної форми навчання факультету державного управління з питань підготовки та проведення державного іспиту та захисту магістерських робіт

20 вересня 2016 року відбулися загальні збори слухачів 3 курсу 1 потоку заочної форми навчання факультету державного управління з питання підготовки до державної атестації. У зустрічі брали участь перший заступник директора Попов М.П., декан факультету державного управління Мамонтова Е.В., заступник декана факультету державного управління Куспляк І.С., начальник відділу з навчальної роботи Фурман С.К., головний спеціаліст відділу з навчальної роботи Діденко Т.К.


19-20 вересня 2016 року в смт Сергіївка Б.-Дністровського району Одеської області проходить міжнародна науково-практична конференція «Містобудівне планування і управління прибережними територіями» та міжнародний урбаністичний форум «Території для розвитку. Берег і місто»

19-20 вересня 2016 року в смт Сергіївка Б.-Дністровського району Одеської області проходить міжнародна науково-практична конференція «Містобудівне планування і управління прибережними територіями» та міжнародний урбаністичний форум «Території для розвитку. Берег і місто» (17-23 вересня 2016 р.).


Доцент кафедри права і законотворчого процесу Є.О. Львова взяла участь у міжнародній конференції у м. Рига (Латвія)

8 вересня 2016 р. доцент кафедри права і законотворчого процесу ОРІДУ НАДУ при Президентові України Є.О. Львова взяла участь у офіційному прийомі, що було організовано з нагоди 12 щорічної конференції Європейської Спільноти Міжнародного права (м. Рига, Латвія) на персональне запрошення Його Високоповажності Президента Латвійської республіки пана Раймондса Вейоніса. Міжнародна наукова конференція об’єднала 420 учасників з 43 країн світу. Наукові форуми та семінари проводились в приміщеннях Конституційного Суду Латвії, Національної бібліотеки Латвії, Ризької Вищої Школи Права. Тема конференції «Як міжнародне право діє підчас кризи» має особливу важливість та спонукає людей мобілізувати міжнародне право у якості ресурсу вирішення сучасних світових проблем (зростаючий потік мігрантів та біженців, тероризм, глобальне потепління, тощо). Результатом участі доцента Є.О. Львової у конференції стала опублікована стаття на тему: «Концепція глобального конституціоналізму як шлях до свободи для місцевих демократій за трансформаційних часів».Продовжується цикл семінарів з підвищення кваліфікації державних службовців Одеської області за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади», які проводяться на замовлення Національного агентства України з питань державної служби.

Відповідно до календарного плану 16 вересня проведено одноденний тематичний семінар за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації державних службовців Головного управління Держпраці в Одеській області Державної служби України з питань праці.


Зустріч з делегацією Університету Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері, ФРН)

16 вересня 2016 року ОРІДУ НАДУ при Президентові України відвідала делегація Університету Віадріна (м. Франфурт-на-Одері, ФРН). До складу делегації входили: професор Тімм Байхельт, професор Кріста Еберт, а також 12 студентів німецького навчального закладу. Візит до України делегація здійснювала у рамках навчальної програми, що фінансується Фондом Конрада Аденауера. Метою програми є надання студентам можливостей безпосередньо ознайомитись із процесом реформ, що тривають в Україні.


Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування 14 вересня проведено виїзний семінар-практикум на базі Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області

14 вересня 2016 року у рамках проведення семінару за професійною програмою з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей на базі Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області за участю представників Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) відбувся виїзний семінар-практикум, метою якого було розширення професійної підготовки фахівців органів місцевої влади, обговорення проблем та перспектив стратегічного планування на регіональному рівні.


Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування 14 вересня проведено виїзний семінар-практикум на базі Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області

14 вересня 2016 року у рамках проведення семінару за професійною програмою з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей на базі Доброславської селищної ради Лиманського району Одеської області за участю представників Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) відбувся виїзний семінар-практикум, метою якого було розширення професійної підготовки фахівців органів місцевої влади, обговорення проблем та перспектив стратегічного планування на регіональному рівні.


15-16 вересня 2016 року в ОРІДУ НАДУ при Президентові України на кафедрі управління проектами проходить ІІІ міжнародна науково-практична конференція “Геоінформаційні технології у територіальному управлінні”

15-16 вересня 2016 року в ОРІДУ НАДУ при Президентові України на кафедрі управління проектами проходить ІІІ міжнародна науково-практична конференція “Геоінформаційні технології у територіальному управлінні”, співорганізаторами якої виступають Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕСОММ Со» (м. Київ), Підприємство «Есрай Україна», дистриб’ютор корпорації Esri (США), (м. Київ), Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство «Високі технології» (м. Одеса).


15 вересня 2016 року проведено розширене засідання Вченої ради ОРІДУ НАДУ при Президентові України.
У зборах взяли участь науково-педагогічні працівники, представники структурних підрозділів
(формат Конференції трудового колективу).

Підсумки 2015-2016 навчального року та перспективні завдання колективу інституту щодо забезпечення навчально-виховного процесу у 2016-2017 навчальному році – це основне питання, яке було розглянуто.


15 вересня 2016 року

15 вересня 2016 року у рамках циклу зустрічей з авторитетними вітчизняними політиками, державними діячами, вченими та експертами на загальну тему «Державне будівництво України: історія, сучасність та перспективи» відбулась зустріч слухачів першого курсу денної форми навчання факультету державного управління з доктором наук з державного управління, професором Петром Івановичем Надолішним.


13 вересня 2016 року відбувся робочий візит до інституту президента Національної академії державного управління при Президентові України Василя Степановича Куйбіди

13 вересня 2016 року президент Національної академії державного управління при Президентові України – Василь Степанович Куйбіда, кандидат фізико-математичних наук, кандидат юридичних наук, доктор наук з державного управління, професор, Заслужений юрист України, відвідав Одеський регіональний інститут державного управління з робочим візитом.


Зустрічаємо першокурсників! Квест «Перша миля»

13 вересня 2016 року сьомий рік поспіль в інституті проведено Квест «Перша миля», в якому взяли участь студенти 1 та 2 курсів денної форми навчання факультету менеджменту.


Представники інституту взяли участь у відкритті навчального курсу «Economics of the EU, and EU-Ukrainian relations 2016»

9 вересня 2016 року відбулося відкриття навчального курсу «Economics of the EU, and EU-Ukrainian relations 2016», що проводитиметься на базі Одеського національного економічного університету. Навчальний курс реалізується у рамках програми Жана Моне, що фінансується Європейським Союзом. У заході взяли участь представники ОРІДУ НАДУ при Президентові України – к.т.н., доцент кафедри європейської інтеграції В.В. Комаровський; головний спеціаліст сектору міжнародних зв’язків А.О. Гавриш-Мусафір, а також студенти спеціальності «Менеджмент» і слухачі спеціальності «Публічне управління і адміністрування».


Продовжується цикл семінарів з підвищення кваліфікації державних службовців Одеської області за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади», які проводяться на замовлення Національного агентства України з питань державної служби.

Відповідно до календарного плану 09 вересня проведено одноденний тематичний семінар за темою: «Запобігання та протидія проявам корупції в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації державних службовців Головного територіального управління юстиції в Одеській області. В семінарі взяли участь 20 державних службовців.


Відбувся робочий візит до інституту Генерального консула Туреччини в Одесі

06 вересня 2016 року інститут з робочим візитом відвідав Генеральний консул Туреччини в Одесі пан Джеміль Уфук Тогрул. Під час зустрічі з турецьким дипломатом директор інституту М. М. Іжа відзначив теплі добросусідські відносини між українським та турецьким народами та висловив задоволення динамікою співпраці з Генеральним консульством Туреччини в Одесі, яка триває з 2014 року.


05 вересня 2016 року у рамках початку настановної сесії проведено зустріч слухачів 1 курсу заочної форми навчання факультету державного управління з адміністрацією інституту

У зустрічі прийняли участь директор інституту М.М. Іжа, перший заступник директора М.П. Попов, заступник директора з наукової роботи С.А. Попов, начальник Управління підвищення кваліфікації кадрів С.О Липовська, начальник бібліотечного відділу В.О Макарова, декан факультету державного управління Е.В.Мамонтова, заступник декана факультету державного управління І.С. Куспляк.


Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування 2 вересня проведено семінари на базі Миколаївського обласного Центру підвищення кваліфікації кадрів

02 вересня 2016 року на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю працівників і викладачів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) було проведено два семінари з підвищення кваліфікації посадових осіб органів публічної влади Миколаївської області, а саме:


Призначено президента Національної академії

31 серпня 2016 року Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук представив колективу новопризначеного президента Національної академії державного управління при Президентові України – Василя Степановича Куйбіду, який призначений Указом Президента України від 31 серпня 2016 року № 375/2016 «Про деякі питання Національної академії державного управління при Президентові України».


01 вересня 2016 року відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Дня знань

01 вересня 2016 року в актовій залі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі - Інститут) відбулись урочисті збори з нагоди початку 2016-2017 навчального року.


27 серпня - 160-річчя від дня народження Івана Яковича Франка

Знаковою постаттю в історії України, як у літературній, загальнокультурній, так і в політичній площині є Іван Якович Франко. Багатогранно обдарований письменник і вчений, критик, публіцист, перекладач, теоретик літератури, мистецтвознавець, економіст, історик, феноменальна продуктивність і різнобічність інтересів якого не мають аналогів не лише у вітчизняній традиції, а й є рідкісною у світовому контексті, він також виявив себе як харизматичний громадський та політичний діяч, один із перших українських політиків – був співзасновником та головою першої української політичної партії, борцем за емансипацію людини і нації від будь-якого поневолення.


26 серпня 2016 р.

Доцент кафедри, к.держ.упр., член Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації Давтян С.Г взяв участь у проведенні тематичного семінару для працівників юридичних служб територіальних органів центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, який був ініційований управлінням реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції в Одеській області (м. Одеса, вул. Богдана Хмельницького, 34).


ВІТАЄМО!

Приходченко Людмилу Леонідівну, завідувача кафедри державного управління і місцевого самоврядування Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України з відзнакою Президента - ювілейною медаллю «25 років незалежності України».


На базі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України з 22 до 27 серпня 2016 року проходить 16 Українська конференція з космічних досліджень за сприяння Державного космічного агентства України та Національної академії наук
24 серпня – 25-річниця Незалежності України

Історія кожної країни – наче крута дорога з парадоксальними поворотами, спусками і підйомами. Історія України не є винятком. Але українці вірили і вірять, що наша дорога веде до злагоди, щастя, гармонії, до світла, добра, досконалості. Майбутнє нашої Батьківщини у значній мірі залежить від нас самих – від вірності Вітчизні, успадкованої від дідів і прадідів, від внеску кожного у загальну справу розвитку країни, від усвідомлення нами значимості цих свят у зміцненні глибинних традицій державотворення в Україні.

23 серпня 2016

Слухачі другого курсу денної форми навчання факультету державного управління нашого інституту взяли участь в урочистих заходах з підняття Державного Прапору - національного символу нашої Батьківщини, що відбулися біля будівлі Одеської обласної державної адміністрації.


23 липня 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся День відкритих дверей щодо прийому до аспірантури та докторантури

Заступник директора з наукової роботи С.А. Попов привітав присутніх та наголосив про можливість стати першими вступниками до аспірантури за спеціальністю 074 «Публічне управління та адміністрування», а після завершення написання та успішного захисту дисертації здобути ступінь доктора філософії. Також вступників до аспірантури та докторантури було поінформовано про наявність сприятливих умов в Інституті для якісного та своєчасного виконання дисертаційних досліджень, а саме: висококваліфікований склад наукових консультантів та керівників; можливість безпосередньої участі у виконанні бюджетних науково-дослідних робіт та досліджень на замовлення органів публічної влади; можливість закордонного стажування, з метою вивчення досвіду публічного управління європейських країн; доступ до інформаційних ресурсів бібліотеки, Інтернет-ресурсів, депозитарію Світового банку Реконструкції та Розвитку тощо.

15 липня 2016 року завершилась всеукраїнська літня школа за участю європейських експертів «Підвищення ефективності діяльності центрів підвищення кваліфікації державних службовців у контексті реформи державного управління», яку провела Національна академія державного управління при Президентові України спільно з Представництвом Фонду Ганса Зайделя

В роботі літньої школи, яка відбулась з 11 по 15 липня 2016 року, взяли участь: віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України, д.держ.упр., проф. Марина Білинська, яка виступила з програмною доповіддю «Розвиток системи підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування в умовах проведення реформ»; директор Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, доктор політичних наук, проф. Микола Іжа, який висловив подяку Фонду Ганса Зайделя в Україні за співпрацю та фінансову підтримку усіх проектів та заходів, Національному агентству України з питань державної служби та Національній академії державного управління при Президентові України за продовження чудової традиції проведення літньої школи саме на Одещині в Затоці.

11 липня 2016 року в Одеській області розпочала роботу всеукраїнська літня школа за участю європейських експертів «Підвищення ефективності діяльності центрів підвищення кваліфікації державних службовців у контексті реформи державного управління», яку проводить Національна академія державного управління при Президентові України спільно з Представництвом Фонду Ганса Зайделя.

У відкритті літньої школи взяли участь: голова Національного Агенства України з питань державної служби Костянтин Ващенко, віце-президент Національної академії Марина Білинська, керівник проекту Фонду Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії Даніель Зайберлінг, директор ОРІДУ НАДУ Микола Іжа, голова правління громадської організації “Iнститут врядування” Анатолій Чемерис та керівники управлінь і центрів підвищення кваліфікації кадрів з усіх регіонів України.

12 липня - 100 років з дня народження Людмили Павличенко.

Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році» від 2 лютого 2016 року № 971-VIII 12 липня на державному рівні відмічається 100 років з дня народження Людмили Павличенко (1916-1974), снайперки часів Другої світової війни. Ця найуспішніша у світовій історії жінка-снайпер мала на своєму бойовому рахунку 309 убитих фашистів (із них 36 снайперів). Пропонуємо до ознайомлення цікаву презентацію, яка присвячена цій легендарній захисниці нашої Батьківщини.

В Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України для вступників організований консультативний пункт для подання електронних заяв.

Однією з особливостей вступної кампанії 2016 року є подача заяв переважно в електронній формі. У такій спосіб подають заяви вступники на навчання на 1 курс освітнього ступеня бакалавра за денною формою, які не мають підстав для особливих умов участі у конкурсі і зарахування.

8 липня 2016 року

Старший викладач кафедри управління проектами Руда Ірина Віталіївна брала участь в міжнародній конференції AFACERI.RO. Даний захід був присвячений обговоренню міжнародної бізнес співпраці між Румунією і Україною. Під час першої частини конференції були розглянуті наступні питання: інвестиційні можливості Одеси та стратегія розвитку міста «Odessa 5T»; соціальне підприємництво; імпортно-експортні відносини між Україною та Румунією та можливості співпраці в рамках JCI. Друга частина конференції була присвячена питанням бізнес-можливостей міста Ясси (Румунія); можливості співпраці Румунія-Україна-Республіка Молдова; презентація індустріального парку Теліта (Республіка Молдова).

06 липня 2016 року директор інституту М.М. Іжа
провів чергове засідання Вченої ради інституту

На початку засідання М.М. Іжа тепло поздоровив головного бухгалтера Т.В. Лисакову з ювілеєм та вручив букет квітів.
Згідно з порядком денним на засіданні Вченої ради були розглянуті наступні питання:
1. Про Положення про організацію освітнього процесу в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України.


05 липня проведено чергове заняття з державними службовцями Державної фінансової інспекції в Одеській області за темою: «Розвиток державної мовної політики»


Відповідно до затвердженого «Плану-графіка проведення занять викладачами ОРІДУ НАДУ при Президентові України з підвищення рівня професійної компетентності працівників Державної фінансової інспекції в Одеській області у 2016 році» однією з актуальних тем визначено «Розвиток державної мовної політики». Зазначена навчальна зустріч проведена 05 липня на базі Держфінінспеції в Одеській області у формі практичного заняття. Заняття провів викладач інституту Чорненький Микола Іванович – старший викладач кафедри української та іноземних мов.

Громадське обговорення проекту Закону України «Про молодь»

1 липня 2016 року в інституті відбулося громадське обговорення проекту Закону України «Про молодь». Захід відбувся за ініціативи Міністерства молоді та спорту України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з ІСАР "Єднання”. Відкрив захід заступник Міністра молоді та спорту України О.Й. Ярема. Від інституту в обговоренні взяла участь декан факультету менеджменту, доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, к.п.н. Ю.В. Євстюніна. Учасниками заходу стали експерти молодіжного середовища та представники інститутів громадянського суспільства, які працюють із молоддю. Під час засідання в ході дискусії було розглянуто законопроект у цілому та обговорено окремі його статті. Загалом заплановано п'ять обговорень у регіонах України. Одеса стала четвертим містом, у якому експерти та практики долучились до удосконалення законодавства у молодіжній сфері.

В управлінні ПКК 01 липня 2016 року підвищили кваліфікацію 16 працівників Головного управління Національної поліції в Одеській області за темою «Впровадження нового закону про державну службу»

Одноденний тематичний короткотерміновий семінар «Впровадження нового закону про державну службу» проведено на виконання умов договору між Одеським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України та Одеською обласною організацією професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України від 30 червня 2016 року.

Нагородження переможців конкурсу
«Енергоефективна Одещина» - 2016

1 липня 2016 року в інституті відбулось нагородження переможців конкурсу «Енергоефективна Одещина» - 2016. Конкурс проводиться з 2013 року в рамках Європейського тижня сталої енергетики. Організаторами та співорганізаторами конкурсу в 2016 році були: громадська організація «Мама-86-Одеса», Одеське Муніципальне Енергетичне Агентство, Комунальне підприємство «Одеська обласна енергозберігаюча компанія», та Громадська організація «Енергійна країна». Конкурс відбувся за підтримки уряду Німеччини в рамках реалізації Проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні».

01 липня 2016 року

Національна академія державного управління при Президентові України спільно з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Реформа ВІЛ-послуг у дії” провела круглий стіл на тему “Питання економіки та фінансування охорони здоров’я”. Від нашого інституту до участі у круглому столі був запрошений доцент кафедри філософських та соціально-політичних наук Яценко Володимир Архипович.

В період з 01 по 30 червня проведено семінар з використанням інноваційних форм надання навчальних послуг на базі Вінницького обласного Центру підвищення кваліфікації кадрів

30 червня 2016 року на базі Вінницького обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю працівників і викладачів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) завершено роботу тематичного короткострокового семінару з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Вінницької області за темою: «Сучасні підходи до регіональної політики та публічного адміністрування», який було проведено за заочно-дистанційною формою.

29 червня проведено чергове заняття з державними службовцями Державної фінансової інспекції в Одеській області за темою: «Побудова етично-психологічних взаємовідносин між працівниками в органі публічної влади

Відповідно до затвердженого «Плану-графіка проведення занять викладачами ОРІДУ НАДУ при Президентові України з підвищення рівня професійної компетентності працівників Державної фінансової інспекції в Одеській області у 2016 році» однією з актуальних тем визначено «Побудова етично-психологічних взаємовідносин між працівниками в органі публічної влади». Зазначена навчальна зустріч проведена 29 червня на базі Держфінінспеції в Одеській області у формі тренінгу.

Заходи з відзначення 20-ї річниці Конституції України

28 червня Україна відзначила 20-у річницю прийняття Конституції. У рамках святкування заступник директора з наукової роботи С. А. Попов та представники інституту прийняли участь в урочистих заходах в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Захід розпочався з привітання голови Одеської обласної державної адміністрації Михайла Саакашвілі, який вручив більше 30 (з них 2 ордени посмертно воїнам АТО) державних нагород України воїнам, волонтерам, робітникам культури, освіти та аграрної сфери. По завершенню урочистої програми трупа Одеського театру опери та балету підготувала свої найяскравіші виступи.

28 червня – День Конституції України

Конституція увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності й демократії, символ незалежності й соборності України. 28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України - Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

23 - 25 червня 2016 року

Доцент кафедри європейської інтеграції Комаровський В.В. відвідав з робочим візитом Університет Александру Іоан Куза, (м. Ясси, Румунія). Проведено низку зустрічей з посадовими особами університету, на яких досягнута домовленість про продовження співробітництва за такими напрямками: – обмін навчальними програмами; – організація стажування викладачів, студентів та аспірантів за програмою «Еразмус +»; – обмін у поточному році делегаціями викладачів.

24 червня 2016 року

24 червня 2016 року аспірантка кафедри європейської інтеграції Марія Лемець прийняла участь у Одеському міжнародному судовому форумі ІІ Конституційний полілог «Судова реформа: важливий крок у правильному напрямку. Що далі?», який проходив у Апеляційному суді Одеської області. Форум проходив у чотири сесії з дещо провокативними назвами «Новий судоустрій-шок для системи», «Новий світ професійних, моральних і незалежних суддів?», «Корупція в судах – чи реально її здолати?», «Незалежність судової системи – хто захистить суд».

24 червня 2016 року

завершила роботу Літня школа молодих учених у галузі науки "ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ", яка проводилася Одеським регіональним інститутом державного управління спільно з представниками ХарІДУ. Під час роботи учасники обговорювали питання пов’язані з нагальними теоретичними та практичними потребами розвитку публічного управління в Україні. Молоді науковці також провели «круглий стіл» англійською мовою «ENGLISH IN PUBLIC ADMINISTRATION», були висвітлені такі питання: комунікації в сфері публічного управління, сучасний розвиток української мови в державі, стратегічний та проектний підходи до розвитку туристичної сфери в Україні, необхідність вивчення мов в процесі європейської інтеграції України. За результатами роботи були розроблені рекомендації за напрямками літньої школи молодих учених.

Урочисті збори з нагоди випуску бакалаврів з напряму «Менеджмент»

24 червня 2016 року в приміщенні актової зали Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулись урочисті збори з нагоди випуску бакалаврів на факультеті менеджменту. На урочистих зборах були присутні керівництво, науково-педагогічні працівники, співробітники, студенти інституту та почесні гості, голова Державної екзаменаційної комісії, керівники підприємств та організацій, які є роботодавцями наших випускників, а також випускники минулих років.

В управлінні підвищення кваліфікації кадрів проведено семінар «Актуальні питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Бюджетна децентралізація» з підвищення кваліфікації сільських голів, старост Одеської області.

У семінарі, який проведено з 21 по 23 червня на виконання розпорядження голови Одеської обласної ради від 24 березня 2016 року № 114/2016/ОР, взяли участь 24 голови сільських рад та об’єднаних громад, старост Одеської області. До викладання були залучені провідні громадські діячі, керівники, працівники органів публічної влади Одеської області, зокрема: Гриневецький С.Р.- український політик, народний депутат України 3-го, 6-го і 7-го скликання, який виступив з темою «Імідж органів публічної влади через аналіз чвертьвікових перетворень на пострадянському просторі».

23 червня – День державної служби України

В нашій країні здійснюються важливі для суспільства реформи, одним із завдань яких є формування ефективної системи державного управління на основі історичних традицій нашого народу та найкращого європейського досвіду. Саме від ефективної роботи державних службовців значною мірою залежить дотримання прав і свобод людей, авторитет України як демократичної держави, здатність влади вирішувати актуальні політичні, економічні і соціальні перетворення, благополуччя і добробут людей. «Реформа державної служби разом з децентралізацію, разом з реформою Верховної Ради, разом з впровадженням електронного врядування - все це елементи побудови ефективної системи управління в державі. Наші сьогоднішні проблеми - це наслідок того, що ми досі маємо пострадянську систему управління. Без зміни цієї системи не буде успішної європейської України», - наголосив Володимир Гройсман.

Відбулося засідання Науково-експертної ради ОРІДУ НАДУ при Президентові України

22 червня 2016 року відбулося засідання Науково-експертної ради Одеського регіонального інституту державного управління Національній академії державного управління при Президентові України. Про результати моніторингу досліджень та затвердження анотованих звітів із НДР за І півріччя 2016 року доповіли керівники та відповідальні виконавці НДР, акцентуючи увагу на практичних результатах. Членами науково-експертної ради затвердили представлені звіти із врахуванням запропонованих доповнень.


22 червня День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

На підтримку ініціативи громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних Сил і жертв нацистських переслідувань, Указом Президента України від 17 листопада 2000 р. встановлено День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, який відзначається щорічно 22 червня. 22 червня 1941 року гітлерівські війська віроломно вторглися на територію СРСР, порушивши Договір про ненапад. Сто дев'яносто дивізій Німеччини та її союзників розгорнули бойові дії вздовж західного кордону колишнього Радянського Союзу - від Баренцевого до Чорного моря. О четвертій годині ранку німецька авіація скидала бомби на Київ та інші міста України. Наші війська чинили героїчний опір, мужньо тримали оборону захисники Брестської фортеці, Києва, Одеси, Севастополя, Ленінграда, Москви та інших міст. Вшануємо безсмертний подвиг, звитягу рядових бійців і командирів, партизанів і підпільників, відомих воєначальників, учасників Руху Опору за межами Батьківщини, усіх тих, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з фашистами, а також тих, хто кував перемогу в тилу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах. Всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.
21 червня 2016 року

Міжнародна конференція «Брендинг дестинацій: запорука побудови успішної репутації», організована Міністерством економічного розвитку і торгівлі України у співпраці з UNWTO. Конференція проходила за участі представників центральних органів виконавчої влади України та представників міжнародних установ і організацій, які працюють у сфері туризму: Талеб Ріфаї, генеральний секретар Всесвітньої туристичної організації UNWTO; Івання Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр з європейської та євроатлантичної інтеграції; Юлія Клименко, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України; Іван Ліптуга, директор Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; Рамазан Кокчевік, Міністерство культури і туризму; Сандра Карвао, керівник відділу зв’язків UNWTO; Велья Леслі, Мальтійське управління по туризму та інші. На конференції дискусії відбувались за наступними напрямками: вплив науково-технічної революції на брендинг дестинації; зміна ролі національних туристичних організацій та організацій управління дестинаціями у створенні та управлінні брендами дестинацій. Під час конференції відбулось підписання Меморандуму про взаєморозуміння між регіонами України про створення Національної туристичної організації.

Розпочала роботу літня школа молодих учених у галузі знань «Публічне управління та адміністрування»

21 червня 2016 року на базі ОРІДУ НАДУ при Президентові України спільно з ХарІДУ НАДУ при Президентові України розпочала роботу літня школа молодих учених у галузі знань «Публічне управління та адміністрування». Відкрив роботу літної школи директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор політичних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Іжа М.М., який поздоровив учасників та зачитав привітання віце-президента Національної академії Попка А.А. Співголови оргкомітету заступник директора з наукової роботи ОРІДУ НАДУ при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор Попов С.А. та завідувач кафедри регіонального розвитку та місцевого самоврядування ХарРІ НАДУ, д.держ.упр., професор Куц Ю.О., також привітали учасників та побажали творчої наснаги, плідної праці та вагомих внесків у вітчизняну науку.

З 12 по 19 червня 2016 року

З 12 по 19 червня 2016 року аспірантка кафедри європейської інтеграції Марія Лемець разом із групою інших учасників програми благодійного фонду Богдана Гаврилишина «Молодь змінить Україну» перебувала із навчальним візитом у Швеції, містах Стокгольм та Мальмо.

17 червня 2016 року

Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко зустрівся з державними службовцями та науково-педагогічними працівниками Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.


В період з 05 по 16 червня 2016 року

Cлухачі факультету державного управління ОРІДУ НАДУ при Президентові України Г. Казанський та В. Албур взяли участь в міжнародній навчальній програмі з підтримки демократії в Україні для студентів з України та Німеччини «Літня школа 2016» в Берлінській школі економіки та права, яка проходила в Німеччині (м. Берлін). Учасниками програми стали 18 українських молодих фахівця з Києва, Львова, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя та Одеси, що були відібрані на конкурсних засадах. Обов'язковими умовами для участі у програмі було добре володіння англійською мовою, оскільки всі заходи проводились виключно англійською.


У період з 5 по 13 червня 2016 р.

Доцент кафедри права і законотворчого процесу Є.О. Львова взяла участь у Літній школі « Весняна школа? права людини як ключ до демократії» (м. Саарбрюкен, Німеччина). Підчас навчання у Літній школі доц. Є.О.Львова відвідала лекції та практичні заняття


Дебати на тему: «Периферійні території об’єднаних громад: механізми захисту прав та реалізації інтересів (на прикладі Півдня України)»

10 червня 2016 року в конференц-залі «Амстердам» Impact Hub Odessa (м. Одеса, вулиця Грецька, 1А) за ініціативи ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) та фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA) були організовані та проведені дебати на тему: «Периферійні території об’єднаних громад: механізми захисту прав та реалізації інтересів (на прикладі Півдня України)».


Державні екзамени на факультеті менеджменту

6 та 10 червня 2016 року пройшли державні екзамени на факультеті менеджменту. Державний екзамен з Програми підготовки бакалаврів з менеджменту складали студенти заочної (20 осіб) та денної (24 особи) форм навчання з напряму “Менеджмент”.


Тур вихідного дня на Кімбурнську косу для колективу інституту

11 червня відбувся тур вихідного дня для працівників та студентів, які приймають активну участь у житті інституту на Кімбурнську косу. Захід був ініційований профспілковим комітетом інституту та дістав активну підтримку з боку керівництва закладу.


Проведено тематичний короткостроковий семінар за темою: «Психологічні основи ефективного управління в органах публічної влади»

В період з 07 по 09 червня 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проводився тематичний короткостроковий семінар «Психологічні основи ефективного управління в органах публічної влади » з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування IV категорії посад та осіб, зарахованих до кадрового резерву на ці посади з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей. Відкрили роботу семінару начальник управління ПКК Липовська С.О. та начальних відділу організації семінарів за державним замовлення управління ПКК Привалова Н.В., які розповіли слухачам про внутрішній розпорядок і напрямки діяльності управління підвищення кваліфікації кадрів та інституту в цілому.


IV-й щорічний ВЕБ-семінар «Регіональна політика та регіональний розвиток в Україні»

07 червня 2016 р. на базі кафедри регіональної політики та публічного адміністрування відбувся IV-й щорічний ВЕБ-семінар «Регіональна політика та регіональний розвиток в Україні». У дискусії прийняли участь викладачі, аспіранти та слухачі ОРІДУ НАДУ при Президентові України та інших університетів Одеси, Києва, Херсона, представники органів місцевого самоврядування. З привітанням до учасників семінару звернувся директор інституту, доктор політичних наук, професор М.М. Іжа. З матеріалами веб-семінару можна ознайомитися на сторінці кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на офіційному сайті ОРІДУ НАДУ при Президентові Украйни.


Семінар «Формування бачення сталого розвитку міста та вибір стратегічних пріоритетів розвитку» для учасників проекту «Сталий розвиток об’єднаних громад, малих міст та селищ Одеської області»

6 та 7 червня 2016 року у конференц-залі готелю «Лондонська» проходить семінар «Формування бачення сталого розвитку міста та вибір стратегічних пріоритетів розвитку» для учасників проекту «Сталий розвиток об’єднаних громад, малих міст та селищ Одеської області» за підтримки Фонду Ганса Зайделя, Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради, Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, ГО “Інститут врядування” (м. Львів).


Державні службовці Саратської районної державної адміністрації та посадові особи місцевого самоврядування Саратського району підвищили кваліфікацію за програмою виїзного одноденного семінару «Антикорупційна реформа. Децентралізація влади».

03 червня 2016 року управлінням підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України було проведено виїзний одноденний семінар «Антикорупційна реформа. Децентралізація влади» у якому взяли участь 31 державний службовець Саратської райдержадміністрації та 71 посадова особа місцевого самоврядування Саратського району. Під час семінару були обговорені такі актуальні питання як: Об’єднання громад: взаємозв’язок процедури об’єднання з перспективним планом; Повноваження об’єднаних громад у сфері надання адміністративних послуг та соціального розвитку через призму запобігання та протидії корупції; Посилення територіальної спроможності громади з надання безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення; Особистісна компетентність посадовців органів публічної влади – складова реформування системи управління. Впровадження нового Закону України «Про державну службу».


Семінар для публічних службовців Херсонської області

03 червня 2016 року на базі Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю керівника апарату Херсонської обласної державної адміністрації Клюцевського В. І., директора ХОЦППК Білорусова С.Г., заступника директора з наукової роботи, доктора наук з державного управління, професора Попова С. А., к.н.держ.упр., доцента Колісніченко Н.М. та аспірантів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в рамках науково-дослідної роботи «Реформування публічного управління шляхом забезпечення децентралізації, субсидіарності та самодостатності» було проведено семінар для публічних службовців Херсонської області.


Тематичний короткотерміновий семінар «Бюджетно-податкова політика. Питання ведення бухгалтерського обліку, фінансової діяльності»

У період з 31 травня по 02 червня 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проведено тематичний короткотерміновий семінар з підвищення кваліфікації 27 керівників, спеціалістів бухгалтерських служб структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій Одеської області.


Директор інституту М.М. Іжа відвідав Генеральне консульство КНР в Одесі

02 червня 2016 року директор інституту М.М. Іжа, завідувач сектору міжнародних зв’язків А.П. Маєв та доцент кафедри філософських та соціально-політичних наук Л.В. Курносенко відвідали Генеральне консульство Китайської Народної Республіки в Одесі, де зустрілися з в.о. Генерального консула Го Хунляном та іншими співробітниками дипломатичної установи. В ході зустрічі М.М. Іжа розповів про діяльність навчального закладу, співпрацю з китайськими партнерами, висвітлення досвіду КНР у наукових публікаціях та презентував китайським дипломатам друковані видання, підготовлені за участю науковців інституту. Сторони відзначили динамічний розвиток двосторонніх зв’язків між КНР та Україною у різних сферах та зміцнення дружніх стосунків між народами обох країн. Крім того, було висловлено сподівання щодо продовження співпраці між ОРІДУ та Пекінським адміністративним інститутом. Також було досягнуто домовленості, щодо організації виступу представників Генерального консульства КНР в Одесі на базі інституту. На завершення зустрічі М.М. Іжа щиро подякував за гостинний прийом та висловив сподівання на продовження двосторонньої співпраці.


Круглий стіл «Національна вища освіта в галузі комунікацій: стан та перспективи»

1 червня 2016 року доцент кафедри управління проектами Сивак Тетяна Володимирівна брала участь у роботі круглого столу «Національна вища освіта в галузі комунікацій: стан та перспективи», організованому Міністерством інформаційної політики в Укрінформ. В роботі круглого столу взяли участь представники Міністерства інформаційної політики та інших органів влади, вищих навчальних закладів, галузевих організацій, які представляють інтереси бізнесу в сфері комунікацій.


Відповідно до плану-графіка підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування ІV категорії посад та кадрового резерву на ці посади 01 червня проведено семінари на базі Вінницького обласного Центру підвищення кваліфікації кадрів

01 червня 2016 року на базі Вінницького обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за участю працівників і викладачів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі – Інститут) було проведено два семінари з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування ІV категорії посад та кадрового резерву на ці посади з Вінницької області

В Одесі презентовано результати кампанії «Цифрове перетворення Одеської області»

31 травня 2016 року у приміщенні малого конференц-залу готелю “Лондонський” (Приморський бульвар, 11) були представлені результати кампанії «Цифрове перетворення Одеської області», яку реалізували Google Україна спільно з Одеською міською радою, Одеською обласною державною адміністрацією, Одеським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, Національним університетом "Одеська юридична академія" та Одеською національною академією зв'язку ім. О. С. Попова.

31 травня проведено чергове заняття з державними службовцями Державної фінансової інспекції в Одеській області за темою: «Публічний виступ в діяльності сучасного керівника органу публічної влади. Основні принципи роботи представника органу публічної влади із ЗМІ»

Відповідно до затвердженого «Плану-графіка проведення занять викладачами ОРІДУ НАДУ при Президентові України з підвищення рівня професійної компетентності працівників Державної фінансової інспекції в Одеській області у 2016 році» однією з актуальних тем визначено «Публічний виступ в діяльності сучасного керівника органу публічної влади. Основні принципи роботи представника органу публічної влади із ЗМІ».

Про засідання «Круглого столу»: Державно-приватне партнерство у сфері охорони здоров’я. Стан та перспективи.

30 травня в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при президентові України відбулось засідання «Круглого столу» за темою «Державно-приватне партнерство у сфері охорони здоров’я. Стан та перспективи», яке було організовано та проведено кафедрою філософських та соціально-політичних наук інституту. Керував ходом засідання завідувач кафедри - Якубовський Олексій Петрович, кандидат історичних наук, професор.

30 травня 2016 року

Завідувач кафедрою управління проектами професор Тетяна Безверхнюк взяла участь у засіданні наукової ради з туризму та курортів Міністерства економічного розвитку та торгівлі України. На нараді обговорювався проект стратегії розвитку туризму та курортів в Україні та перспективність проектного підходу до розвитку туристичних дестинацій у регіонах.

Візит слухачів Львівського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України

Вже традиційними стали дружні візити між регіональними інститутами Національної академії державного управляння при Президентові України, що сприяють встановленню дружніх відносин, обміну досвідом, ознайомленню з традиціями і особливостями слухацького самоврядування.

Нагородження переможців Олімпіади з англійської мови

30 травня 2016 року на апаратній нараді за участю керівників структурних підрозділів інституту відбулося нагородження переможців Олімпіади з англійської мови. Директор інституту Микола Михайлович Іжа привітав і вручив призи слухачам і студентам, які продемонстрували найкращі результати. Також директор наголосив на тому, що згідно Указу Президента України Петра Порошенка 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні, й закликав представників колективу інституту до її активного вивчення.

27 травня 2016 року

У межах Фестивалю науки відбулася VІІ Міжнародна наукова Інтернет-конференція аспірантів та докторантів із державного управління «Державне управління в Україні: історія державотворення, виклики та перспективи».

26 травня 2016 року

В межах Фестивалю науки доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Крупник А.С. провів тематичну зустріч із активом органів самоорганізації населення та працівниками системи ЖКГ м. Одеси «Роль самоорганізації у реформуванні системи житлово-комунальних послуг у багатоквартирних будинках». Захід відбувся в приміщенні Одеської міської ради. Учасники зустрічі обговорили нагальні проблеми, які існують на сучасному етапі реформування системи ЖКП у багатоквартирних будинках, чітко окресливши роль самоорганізації населення у цьому процесі як провідну, яка сприяє унормуванню та систематизації. Присутні дійшли висновку, що основна мета функціонування ОСНів – захист прав споживачів та контроль за якістю надання комунальних послуг.

26 травня 2016 року відбувся робочий візит до інституту відомого науковця і громадського діяча, члена Римського клубу Богдана Гаврилишина та директора Фонду Богдана Гаврилишина Олени Бекреньової.

У рамках програми візиту почесні гості зустрілися з директором інституту М.М. Іжею. Під час розмови було наголошено на важливості якісної підготовки управлінських кадрів для держави для здійснення нагальних реформ. Пан Гаврилишин особливо відзначив важливість належної роботи з молоддю та розповів про діяльність, яку проводить його фонд у цьому напрямку. Також він зробив запис у книзі почесних гостей інституту.

25 квітня 2016 року відбувся другий навчально-методичний семінар у рамках Школи педагогічної майстерності

25 квітня 2016 року відбувся другий навчально-методичний семінар у рамках Школи педагогічної майстерності


Відбулась зустріч з Олексієм Толкачовим в рамках Всеукраїнського туру «Революція світогляду»

24 травня 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулась презентація книги Олексія Толкачова «Омріяна Країна» в рамках Всеукраїнського туру «Революція світогляду».24 травня - День слов’янської писемності і культури

Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Щороку 24 травня у всіх слов`янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов`янської писемності. Сьогодні їх імена відомі у всьому християнському світі. Більшу частину свого життя ці просвітителі присвятили справі створення і розвитку слов'янської писемності, адже вони вважали, що писемність є найважливішою складовою частиною культури будь-якого народу.24 травня 2016 року

В рамках Фестивалю науки, що проводиться кафедрою державного управління і місцевого самоврядування інституту до Дня науки, відбулася презентація колективної монографії «ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ В УКРАЇНІ» (співавтори: Н. Піроженко, Ю.Хромова). Монографія вийшла друком у 2016 р.

23 травня проведено заняття з державними службовцями Державної фінансової інспекції в Одеській області за темою: «Норми ділової поведінки посадовців з питань етики як принцип формування позитивного іміджу діяльності органів публічної влади

На виконання затвердженого плану-графіка 23 травня проведено друге заняття з державними службовцями Державної фінансової інспекції в Одеській області за темою: «Норми ділової поведінки посадовців з питань етики як принцип формування позитивного іміджу діяльності органів публічної влади», яку провів доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ОРІДУ НАДУ при Президентові України, кандидат філософських наук Оганісян М.С. на базі Одеської обласної державної адміністрації з метою надання методичної допомоги органам публічної влади у питаннях роз’яснення основних принципів сьогодення та державотворення. Дана робота проводиться на безоплатній основі без відриву посадовців від роботи і на думку керівництва Державної фінансової інспекції в Одеській області викликає значну зацікавленість.

23 травня 2016 року

В рамках Фестивалю науки відбувся «круглий стіл» за темою: ««Обговорення шляхів впровадження окремих механізмів взаємодії органів публічної влади держав – членів ЄС в систему місцевого самоврядування в Україні», ініційований працівниками кафедри державного управління і місцевого самоврядування за участю викладачів аспірантів, слухачів інституту.

21 травня - День Європи в Україні

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Рішення щодо відзначення 9 травня Дня Європи в Європейському Союзі було прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.

20 травня 2016 року представники інституту відвідали творчий вечір В.В. Попкова в Одеському Літературному музеї

20 травня 2016 року представники ОРІДУ НАДУ при Президентові України відвідали творчий вечір професора Василя Васильовича Попкова в Одеському Літературному музеї. В рамках заходу прозвучали поетичні твори у виконанні автора, а також музичні привітання у виконанні друзів та гостей. Представники інституту привітали Василя Васильовича та висловили слова подяки від директора інституту М.М. Іжі та усього колективу. В рамках заходу викладач інституту доцент Усатюк Іван Федорович був нагороджений подякою Одеської обласної ради миру.20 травня 2016 року

На базі Управління підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України в межах заходів Фестивалю науки, відбувся семінар-тренінг для членів комітетів конкурсних торгів на тему: «Новели законодавства у сфері публічних закупівель», який було проведено доцентами кафедри державного управління і місцевого самоврядування: Піроженко Н.В. і Толпиго О.Ф.20 травня 2016 року

В межах проведення Фестивалю наук було презентовано монографію «Реформування системи місцевого самоврядування в Україні з урахуванням національних традицій врядування» (співавтори: В. М. Віліжінський, М. П. Попов). Монографія вийшла друком у 2016 р.20 травня 2016 року

Заступник директора з наукової роботи Попов С.А., начальник бібліотечного відділу Макарова В.О. та начальник редакційно-видавничого відділу Патик О.В. відвідали відкриття ХVІІ Всеукраїнської виставки-форуму творів друку провідних видавництв України «Українська книга на Одещині», яку проводила Одеська національна наукова бібліотека на виконання обласної комплексної програми «Культура Одещини – 2014-2016 роки».20 травня 2016 року

Завідувач кафедри європейської інтеграції Кривцова В.М., доцент кафедри європейської інтеграції Комаровський В.В., аспірант кафедри європейської інтеграції Добрій Д. прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Теорія та практика публічного управління-2016» (місто Кишинів), присвяченій 23й річниці створення Академії публічного управління в Республіці Молдова.20 травня 2016 року

Відбулася ІI Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільно-політичний та соціокультурний розвиток південного регіону України: історичні традиції і сучасні тенденції», підготовлена кафедрою філософських та соціально-політичних наук. В роботі конференції прийняли участь провідні науковці Національної академії державного управління та її регіональних відділень, інших вузів країни, державні службовці та представники органів місцевого самоврядування, громадські і політичні діячі. У процесі роботи конференції були обговорені актуальні питання соціального і гуманітарного розвитку південного регіону України, проблеми міжнародного та регіонального співробітництва в гуманітарній та соціокультурній сферах, сучасні тенденції формування соціокультурного простору та інші. На пленарному засіданні із доповідями виступили директор ОРІДУ НАДУ – М.М.Іжа, український політик С.Р.Гриневецький, професори ОРІДУ НАДУ – О.П. Якубовський, С.В.Овчаренко, С.Є.Саханенко, Н.М. Драгомирецька, доцент Класичного приватного університету, м.Запоріжжя - д.н.держ.упр. В.А.Боклаг. В рамках роботи конференції відбулася наукова дискусія і працював «круглий стіл», де були обговорені історичні та політичні традиції розвитку Південного регіону України. За результатами роботи конференції ухвалені рекомендації та пропозиції.В рамках Фестивалю науки 19 травня 2016 року відбувся «круглий стіл» за темою «Формування нової парадигми вітчизняної системи професійного навчання публічних службовців з метою формування антикорупційної культури

Проведення круглого столу за темою «Формування нової парадигми вітчизняної системи професійного навчання публічних службовців з метою формування антикорупційної культури» в рамках Фестивалю науки було запропоновано доцентом кафедри державного управління і місцевого самоврядування, кандидатом наук з державного управління, доцентом Давтяном С.Г., аспірантом зазначеної кафедри, начальником управління підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України Липовською С.О. та включено до програми з метою обговорення подальшого розвитку системи підвищення професійної компетентності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, отримання нових пропозицій від представників органів публічної влади щодо удосконалення роботи інституту з підвищення кваліфікації кадрів.


19 травня в інституті відбулося спортивне свято присвячене 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі

19 травня 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулося традиційне спортивне свято присвячене 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі.


18-20 травня 2016 року

Аспірант кафедри державного управління і місцевого самоврядування Гуненкова О.В. в рамках Фестивалю науки взяла участь у сходах сіл та семінарах, що проводились Офісом реформ в Одеській області в Іванівському, Ширяївському районах та у м. Южне. Під час заходів із депутатами місцевих рад та мешканцями цих районів обговорювались процеси децентралізації в Одеській області, перспективи та особливості їх подальшого розвитку, повноваження об'єднаних територіальних громад загалом та зокрема - старост, у тому числі й у сфері надання адміністративних послуг.


19 травня співробітники, слухачі та студенти інституту долучилися до святкування Всесвітнього дня вишиванки

За доброю традицією співробітники, слухачі та студенти Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України долучилися до святкування Всесвітнього дня вишиванки.


Презентація виставки Івана Марчука «Генотип вольності»

18 травня 2016 року в Одеському художньому музеї відбулась презентація виставки Івана Марчука «Генотип вольності» на якій були присутні студенти факультету менеджменту та завідувач сектору організаційної та виховної роботи Т.О. Фольгіна.18 травня 2016 року

З ініціативи докторанта кафедри державного управління і місцевого самоврядування, кандидата історичних наук Мануілової К.В. відбулось заплановане в рамках Програми Фестивалю науки виїзне практичне заняття для аспірантів ОРІДУ НАДУ на базі Державного архіву Одеської області (далі ДАОО). Тема практичного заняття : «Історичні та ретроспективні методи у наукових дослідженнях з державного управління», мета: набуття практичних навичок у роботі з архівними документами та ознайомленням з діяльністю державних органів влади і місцевого самоврядування у минулому.

17-18 травня 2016 року

Доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування, голова Асоціації сприяння самоорганізації населення Крупник А.С. був присутнім на виставці-ярмарку аналітичних центрів, яка відбулася у Верховній Раді України. На ярмарку було представлено широкий спектр друкованої продукції державних аналітичних центрів України, серед якої почесне місце посідала аналітична література Асоціації сприяння самоорганізації населення: «Антикорупнційний моніторинг витрат бюджету м. Одеси на діяльність та утримання КП «ЖКС», аналітичний звіт (автори: Крупник А.С., Голинська О.В.);«Ефективна соціальна допомога на основі співпраці влади і громадськості. Аналіз політики у сфері соцзахисту населення в м. Одеса» («Біла книга»), (автори: Крупник А.С., Кіщенко В., Трепалюк Л., залучення аспірантів, слухачів Інституту); Матеріали Х Всеукраїнської конференції з питань самоорганізації населення «Залучення громадськості до процесів обєднання територіальних громад» (жовтень 2015 р. м. Київ); «Модельний статут територіальної громади міста» (Крупник А.С., Калашнікова І., Кіщенко В.) та інш.

18 травня 2016 року

У межах Фестивалю науки відбулася бібліотечна виставка «Від державного управління до публічного адміністрування», організована на базі Одеської національної наукової бібліотеки (вул. Пастера, 13, м. Одеса). Організація та проведення заходу була ініційована професором кафедри Саханєнком С.Є. та старшим викладачем кафедри Чижовою С.М. з метою ознайомлення працівників, викладачів, аспірантів, слухачів інституту із новими надходженнями до універсального підсобного фонду Одеської національної наукової бібліотеки відповідно зазначеної вище тематики.

17 травня в залі засідань Державної фінансової інспекції в Одеській області проведено заняття з державними службовцями за темою: «Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020»: можливості та механізми децентралізації влади»

Виконуючи завдання Перспективного плану роботи Одеський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України виконує значну роботу щодо взаємодії з органами публічної влади Півдня України, надаючи методичну допомогу у питаннях роз’яснення основних принципів сьогодення та державотворення.

16 травня 2016 року розпочалося підвищення кваліфікації п’яти посадових осіб місцевого самоврядування IV-VII категорій посад апарату Одеської обласної ради за професійною програмою «Англійська мова у професійній діяльності

Професійна програма «Англійська мова у професійній діяльності» з підвищення кваліфікації посадових осіб виконавчих органів Одеської міської ради проводиться на виконання п. 1 плану-графіка підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування Одеської області на 2016 рік, затвердженого розпорядженням Одеського міського голови від 24 березня 2016 року № 114/2016-ОР «Про організацію підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування Одеської області у 2016 році»

16 травня 2016 року

Доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Крупник А.С. як голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» взяв участь у засіданні робочої групи з розробки проекту Закону України «Про публічні консультації». Склад робочої групи затверджено Наказом Міністерства юстиції України № 252/7 від 06.05.2016 р. « Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 28 січня 2015 року № 30/7», метою створення якої є розробка законопроекту щодо участі громадськості у процесі формування та реалізації державної політики у вирішенні питань місцевого значення шляхом надання публічних консультацій. У процесі засідання робочої групи було розглянуто широкий перелік пропозицій та правок щодо нового нормативного акту стосовно змістового наповнення, організаційно-правової складової.

440 років з часу заснування найстарішої науково-освітньої установи України та Східної Європи – Острозької слов’яно-греко-латинської академії

Щороку третьої суботи травня, згідно з Указом Президента України № 145/97 від 14 лютого 1997 року, відзначається професійне свято працівників науки.19 травня - День ВИШИВАНКИ

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Це свято покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Наші пращури вважали, що вишиванка має чарівну силу. Мова вишиваних сорочок – це сукупність візерунків, кольорів, особливість їх розміщення.

17 травня 2016 року

В Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулося урочисте відкриття Фестивалю науки, ініційоване кафедрою державного управління і місцевого самоврядування.
12 травня 2016 року відбувся II Форум енергоефективного партнерства «Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель

Завідувач сектору організаційної та виховної роботи Фольгіна Тетяна Олександрівна взяла участь у II Форумі енергоефективного партнерства «Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель».

В період з 11 по 13 травня 2016 року

Відбувся виїзд робочої групи приймальної комісії інституту до м. Вінниця (Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області) для прийому документів від вступників та проведення профорієнтаційної роботи
До 145-річчя від дня народження Василя Стефаника

Василь Стефаник – неперевершений майстер соціально-психологічної новели. Він найближчий соратник Івана Франка, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, Ольги Кобилянської, товариш і спільник у творчій та громадській діяльності Леся Мартовича та Марка Черемшини. Талант письменника найбільше виявився у жанрі соціально-психологічної новели. Основною темою його творів, як і творів Леся Мартовича і Марка Черемшини, що становлять разом із Стефаником так звану “покутську трійцю”, було життя найбіднішого селянства на західноукраїнських землях. З великою силою слова Василь Стефаник зобразив трагедії і драми селян, про яких він говорив: “Я люблю мужиків за їх тисячолітню тяжку історію, за культуру ... За них я буду писати і для них”.


Відбулася презентація стажерки інституту Беттіни Лаусс на тему «Місто Відень - історія та сьогодення»

11 травня 2016 року відбулася презентація стажерки інституту Беттіни Лаусс на тему «Місто Відень – історія та сьогодення». На презентацію, яка проводилася англійською мовою, були запрошені слухачі денної форми навчання факультету державного управління. На заході був присутній директор інституту М.М. Іжа, з ініціативи та за активної підтримки якого кафедрою української та іноземних мов та сектором міжнародних зв’язків регулярно організуються різноманітні заходи англійською мовою за участі слухачів, студентів, аспірантів та співробітників навчального закладу.


Директор інституту М.М. Іжа
провів засідання Вченої ради ОРІДУ

12 травня 2016 року директор інституту М.М. Іжа провів чергове засідання Вченої ради інституту. Згідно з порядком денним на засіданні Вченої ради були розглянуті наступні питання: 1. Звіт професора кафедри філософських та соціально-політичних наук Н.М.Драгомирецької про навчально-методичну, наукову та експертну роботу у відповідності до вимог Закону України «Про вищу освіту». 2. Про звіт про ліцензійний самоаналіз щодо здійснення освітньої діяльності на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти за спеціальністю 074 «Публічне управління та адміністрування». 3. Про відкриття докторантури в Одеському регіональному інституті державного управління. 4. Про внесення змін до Правил прийому на навчання до Одеського регіонального інституту державного управління на суміжні спеціальності та до аспірантури у 2016 році. 5. Про підсумки розподілу та працевлаштування магістрів державного управління випуску 2016 року. 6. Про затвердження додаткових програм кандидатських іспитів зі спеціальностей, та інші питання. З розглянутих питань були прийняті відповідні рішення.
8 – 9 травня – Дні пам'яті та примирення, 71 - річниця Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

З метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів - переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України Президент України Петро Порошенко підписав Указ від 24 березня 2015 року №169/2015, згідно з яким 8 травня встановлено Днем пам'яті та примирення.

Урочисті заходи з відзначення 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

5 травня 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулися урочисті заходи з відзначення 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

29 квітня 2016 року

Завідувач кафедри управління проектами Безверхнюк Тетяна Миколаївна взяла участь у роботі інформаційного семінару-наради з питань фінансування пріоритетних галузевих державних та регіональних програм і проектів, який відбувся у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

28 квітня 2016 року на базі Інституту пройшли тренінги та майстер-класи в рамках Odessa Smart Forum

28 квітня 2016 року на базі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України пройшли тренінги та майстер класи в рамках Odessa Smart Forum. Інститут другий рік поспіль виступає співорганізатором заходу й надає можливість перспективній талановитій молоді зустрітися та обмінятися досвідом з провідними спікерами й тренерами міста Одеси та України.

27 квітня 2016 року працівники Інституту урочисто прийняли Присягу державних службовців

Відповідно до Закону України «Про державну службу» в Інституті відбувся конкурс на заміщення вакантних посад державних службовців. За рішенням конкурсної комісії та на підставі Наказу директора Інституту Іжі М.М. на посаду завідувача сектору інформаційно-аналітичної роботи управління підвищення кваліфікації кадрів Інституту призначений Голубков В.І.; на посаду головного спеціаліста відділу прийому, розподілу слухачів та профорієнтаційної роботи Інституту Гулєвич А.Ю.; на посаду головного спеціаліста сектору дистанційного навчання відділу інформаційно-телекомунікаційних технологій Інституту Галайко Х.В.

Проведено тематичний короткотерміновий семінар «Сучасні тенденції розвитку державної служби. Впровадження нового закону про державну службу»

У період з 26 по 28 квітня 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проведено тематичний короткотерміновий семінар з підвищення кваліфікації 42 керівників, спеціалістів структурних підрозділів облдержадміністрації, що відповідають за роботу з кадрових питань, спеціалістів управління кадрового забезпечення апарату облдержадміністрації, керівників апаратів, начальників, спеціалістів кадрових служб райдержадміністрацій Одеської області.

Щорічна студентська науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів: «Сучасний менеджмент: моделі, стратегії, технології»

27 квітня 2016 року в ОРІДУ НАДУ при Президентові України відбулася ХVІІ Всеукраїнська щорічна студентська науково-практична конференція за участю міжнародних спеціалістів: «Сучасний менеджмент: моделі, стратегії, технології». Цього року в конференції прийняли участь 121 особа, з них 80 - слухачі та студенти ОРІДУ, 37 - студенти інших вищих навчальних закладів України та 4 учасники з закордону. Конференція проходила в 2 етапи: пленарне засідання та робота у 6-ти секціях.23 квітня 2016 року науково-педагогічний склад кафедри, аспіранти та здобувачі взяли участь у проведенні суботника, присвяченого Дню Землі.
Випуск «Школи майбутнього менеджера»

23 квітня 2016 року в Одеському регіональному інституті державного управління відбулась церемонія вручення сертифікатів випускникам другої «Школи майбутнього менеджера» — безкоштовної освітньої програми для учнів 9-11 класів.

27 квітня 2016 року науково-педагогічні працівники кафедр на чолі із директором інституту прийняли участь у роботі науково-методологічного семінару з теми «Теоретичні аспекти стратегічного управління публічною сферою», яка відбулася у форматі відео-конференц зв’язку.

Науково-методологічний семінар за темою «Теоретичні аспекти стратегічного управління публічною сферою» проводився кафедрою державного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України у форматі відео-конференц зв’язку. Керівником семінару та основним доповідачем був д.е.н., професор, професор кафедри державного менеджменту Національної академії О.Ю.Оболенський. Від ОРІДУ прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедр. В обговоренні питань щодо аспектів стратегічного управління публічною сферою прийняли участь: директор інституту д.політ.н., професор Іжа М.М., к.держ.упр., доцент Піроженко Н.В., д.держ.упр., професор Пахомова Т.І., представники регіональних інститутів.

25-27 квітня 2016 року завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Приходченко Л.Л. та доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Давтян С.Г. взяли участь у короткотерміновому тренінгу з методики розробки та затвердження модулів спеціальної підготовки керівних кадрів (лідерів) територіальних громад, службовців органів місцевого самоврядування у рамках проекту трьохстороннього співробітництва «Децентралізація влади: розвиток потенціалу регіональних еліт», проведеного за ініціативи НАДУ при Президентові України, Національної школи управління Французької Республіки, Посольства Франції в Україні).
26 квітня 2016 року відбувся навчально-методичний семінар за темою «Визначення загальних підходів у навчальному процесі з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні»
Делегація інституту взяла участь у навчальному семінарі в Польщі

З 18 по 22 квітня 2016 року делегація ОРІДУ НАДУ при Президентові України у склад 11 осіб брала участь у навчальному семінарі «Державне управління в Польщі – завдання та обов’язки», який був організований та проведений на базі Національної школи публічної адміністрації (KSAP, м. Варшава, Республіка Польща) за підтримки польсько-американського фонду свободи. До складу делегації увійшли доцент кафедри європейської інтеграції Кадук Н.І., аспіранти Куспляк Г.І. та Кубрак О.О., та слухачі 1 курсу денної форми навчання факультету державного управління Бондаренко Ю.В., Василишин С.В., Марченко К.Г., Паламарчук Є.О., Ратько Л.А., Рогульський О.І., Рябоконь С.М. та Семенюк Г.А.

Навчальний візит «Польська гміна. Досвід для новостворених громад України»

17-23 квітня 2016 року відбувся навчальний візит на тему «Польська гміна. Досвід для новостворених громад України» для представників громад Одеської області, який було організовано ОРІДУ НАДУ при Президентові України та Study Tours to Poland Колегії Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського.

Делегація Одеської області взяла участь у міжнародній конференції «Децентралізація влади – сучасні виклики та можливості», яка відбулась у м. Львів 21 – 22 квітня 2016 року. Метою заходу було обговорення перших результатів процесу об’єднання територіальних громадАкція «Зробимо Україну чистою разом 2016»

Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України став співорганізатором акції «Зробимо Україну чистою разом 2016». 23 квітня студенти та працівники інституту взяли участь у суботнику, присвяченому акції, який стартував о 10.00 годині у форматі всеукраїнського еко-фестивалю чистоти. В заході взяли участь активні громадяни, громадські організації, комерційні компанії та державні підприємства, у цілому це більш ніж 10 000 чоловік. Представники інституту об’єднались з такими компаніями як Coca cola, Vega, Укртелеком, Credit Agricole, Into Sana, Батьківщина та міська організація Міськзелентрест. Акція допомогла одеситам згуртуватися, стати однією командою, та разом зробити велике корисне діло.

Дні благоустрою території інституту

Весь колектив Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України на чолі з директором інституту М.М. Іжею приєднались до виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 1172/А-2010 та взяв участь у всеукраїнській акції «За чисте довкілля» та дні благоустрою територій населених пунктів. Протягом трьох днів, з 21 по 23 квітня, здійснювався благоустрой прилеглої території. За цей час скосили траву та привели до ладу газони, обкопали дерева, пропололи квітники. До зазначеного заходу були залучені слухачі та студенти денної форми навчання, які мали можливість спілкуватись з працівниками інституту поза учбовим процесом, та разом створити мужню і продуктивну команду. Результат спільної роботи приємно споглядати та усвідомлювати, що кожен зробив свій внесок у спільну благородну справу.

26 квітня – день Чорнобильської трагедії

«Чорнобиль - це передусім велика людська трагедія,
епіцентр якої залишається на нашій землі».

Петро Порошенко

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, була в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

23 квітня - Всесвітній день книг і авторського права

«Велика-бо користь буває чоловікові від науки книжної, бо книги
вказують нам і навчають нас,
як іти шляхом покаяння,
і мудрість, і стриманість
здобуваємо із слів книжних.
Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу –
це джерела мудрості».
Повість минулих літ
«Хороша книга - це дарунок, заповіданий автором людському роду».
Аддісон Д.

ВІТАЄМО!!!

Вітаємо випускника інституту Кістіона Володимира Євсевійовича з призначенням на посаду Віце-прем’єр-міністра України!


До уваги
науково-педагогічних працівників інституту!

26 квітня 2016 року, о 12:00 в ауд. 409 відбудеться навчально-методичний семінар на тему «Визначення загальних підходів у навчальному процесі з питань реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні».


Директор інституту Іжа М.М.
зустрівся із старостами академічних груп
2 курсу ІІ потоку заочної форми навчання
факультету державного управління

22 квітня 2016 р. директор інституту Іжа М.М. за традицією зустрівся із старостами та представниками академічних груп 2 курсу ІІ потоку заочної форми навчання факультету державного управління з питань організації навчального процесу в інституті, умов проживання в гуртожитку та інші.


21 квітня 2016 року

Завідувач кафедри управління проектами брала участь в організації і проведенні круглого столу на тему: «Туризм та інвестиції» в Білгород-Дністровській міській раді. Основною метою круглого столу було обговорення пріоритетних інвестиційних проектів розвитку туристичної інфраструктури міста і району, а також перспективи участі в міжнародних проектах. Для участі в круглому столі були запрошенні: генеральний консул Румунії в Україні пан Еміль Рапча; партнери із Румунії - Штефан Шелокі, мер міста Тиргу-Окна; Аурел Букур, депутат міської ради міста Тиргу-Окна; Васіліке Харпа, мер міста Тиргу-Нямц та Денис Гавар, консул з питань культури. Також в круглому столі прийняли участь представники депутатського корпусу, бізнесу, науки і освіти. За результатами круглого столу підписано меморандум про партнерство в реалізації проектів розвитку туризму в Білгород-Дністровському районі.


Державні службовці Кілійської районної державної адміністрації та посадові особи місцевого самоврядування Кілійського району підвищили кваліфікацію за програмою виїзного одноденного семінару «Антикорупційна реформа. Децентралізація влади
19 квітня 2016 року слухачі денної форми навчання спеціальності «місцеве самоврядування» під керівництвом професора кафедри державного управління і місцевого самоврядування Саханєнка С.Г. та доцентра кафедри Давтяна С.Г. взяли участь у «круглому столі» на тему: “Об’єднання територіальних громад Півдня України: перші результати та нові виклики”, що відбувся на базі Конференц-центру “Impakt Нub Оdessa”.Державні службовці Ізмаїльської районної державної адміністрації та посадові особи місцевого самоврядування Ізмаїльського району підвищили кваліфікацію за програмою виїзного одноденного семінару «Антикорупційна реформа. Децентралізація влади
Державні службовці Ренійської районної державної адміністрації та посадові особи місцевого самоврядування Ренійського району підвищили кваліфікацію за програмою виїзного одноденного семінару «Антикорупційна реформа. Децентралізація влади
Для осіб які виявили бажання вступати на факультет державного управління в період з 18 по 22 квітня проводиться семінар «Актуальні проблеми державного управління та місцевого самоврядування» з метою підготовки до вступних іспитів та підвищення кваліфікації. Триває запис на семінар.

Семінар за темою: «Актуальні проблеми державного управління та місцевого самоврядування» проводиться з метою підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування ІV категорії посад та кадрового резерву на ці посади з органів публічної влади Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей та з метою підготовки бажаючих вступати у 2016 році на факультет державного управління до вступних іспитів.


13-15 квітняАнгломовний конкурс

13-15 квітня студенти 1-2 курсів спеціальності «Менеджмент» та 1 курсу спеціальності «Державне управління», взяли участь у англомовному конкурсі «Language in career and law», який був проведений факультетом міжнародно-правових відносин та кафедрою германських та романських мов Національного університету «Одеська юридична академія».


13-15 квітня 2016 року відбувся виїзд робочої групи приймальної комісії інституту до м. Херсон для прийому документів від вступників та проведення профорієнтаційної роботи

До складу робочої групи увійшли С.А. Попов – заступник директора з наукової роботи (керівник групи, відповідальний за регіон), Н.М. Колісніченко – завідувач кафедри української та іноземних мов, А.О. Левицький – начальник відділу прийому, розподілу слухачів та профорієнтаційної роботи, А.Ю. Гулєвич та В.В. Демір – провідні фахівці відділу прийому, розподілу слухачів та профорієнтаційної роботи, А.О. Гавриш-Мусафір – головний спеціаліст сектору міжнародних зв’язків.


Представник інституту взяв участь в урочистому відкритті фотоекспозиції турецьких художників «Час. Простір. Місто»

15 квітня 2016 року завідувач сектору міжнародних зв’язків А.П. Маєв за дорученням директора інституту взяв участь в урочистому відкритті фотоекспозиції турецьких художників «Час. Простір. Місто», яка відбулася в Одеському музеї сучасного мистецтва.


Відбулося засідання Науково-експертної ради ОРІДУ НАДУ при Президентові України

12 квітня 2016 року відбулося засідання Науково-експертної ради Одеського регіонального інституту державного управління Національній академії державного управління при Президентові України.


10 квітня – День визволення Одеси
від фашистських загарбників

Щороку 10 квітня відзначається визволення міста-героя Одеси від фашистських загарбників. До літопису героїчної історії міста увійшли легендарні дати – 73 дні оборони Одеси, 907 днів перебування в окупації. Більше двох років місто боролося з окупацією ворога.


04 квітня 2016 року

В ОРІДУ НАДУ при Президентові України пройшла презентація програми академічних обмінів ім. Фулбрайта, яка функціонує з 1946 року та спонсорується урядом США. Презентацію проводила асистент програми пані Анна Пасенко.


02 квітня 2016 року в інституті відбувся День відкритих дверей

У заході взяли участь понад 200 осіб, які є службовцями органів публічної влади Вінницької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, керівниками та працівниками підприємств та організацій, а також випускниками ВНЗ та загальноосвітніх шкіл.


01 квітня 2016 року

Професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування Саханєнко С.Є. у межах дисципліни «Система місцевого самоврядування» організував зустріч слухачів спеціальності «Місцеве самоврядування» денної форми навчання із керівництвом Малинівської районної адміністрації Одеської міської ради.


31 березня 2016 р.

Доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування, голова Асоціації сприяння самоорганізації населення Крупник А.С. взяв участь у роботі «круглого столу» на тему: «Механізми реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016–2020 роки», який відбувся в Національному інституті стратегічних досліджень (м. Київ).


В управлінні підвищення кваліфікації кадрів в період з 29 по 31 березня 2016 року проведено тематичний короткостроковий семінар за темою: «Формування позитивного іміджу органів публічної влади: основні принципи етики посадовців

В період з 29 по 31 березня 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проводився тематичний короткостроковий семінар за темою: «Формування позитивного іміджу органів публічної влади: основні принципи етики посадовців» з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування IV категорії посад та осіб, зарахованих до кадрового резерву на ці посади з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.
30 березня 2016 року в рамках тематичного короткострокового семінару «Формування позитивного іміджу органів публічної влади: основні принципи етики посадовців» проведено виїзний семінар-практикум у Визирській сільській раді Комінтернівського району Одеської області

В рамках зазначеного семінару державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування ІV категорії посад та кадрового резерву на ці посади органів публічної влади Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей - слухачами управління підвищення кваліфікації кадрів та студентами факультету державного управління проведено зустріч у форматі виїзного семінару-практикуму у Визирській сільській раді Комінтернівського району Одеської області.
В рамках тематичного короткострокового семінару «Формування позитивного іміджу органів публічної влади: основні принципи етики посадовців» 30 березня 2016 року з представниками науково-викладацького складу інституту, слухачами управління підвищення кваліфікації кадрів та факультету державного управління проведено зустріч у форматі «круглого столу», в якому взяли участь директор інституту Іжа Микола Михайлович та відомий український політик, народний депутат України 3-го, 6-го і 7-го скликань Гриневецький Сергій Рафаїлович

На виконання плану-графіка навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та кадрового резерву на ці посади на 2016 рік, в період з 29 по 30 березня проводиться тематичний короткостроковий семінар «Формування позитивного іміджу органів публічної влади: основні принципи етики посадовців» з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування ІV категорії посад та кадрового резерву на ці посади органів публічної влади Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.
29 березня 2016 року

На кафедрі управління проектами відбулася робоча нарада з питання організації проведення у травні 2016 року на базі ОРІДУ НАДУ при Президентові України круглого столу на тему: «Механізм формування туристичної дестинації Придунав’я».
29 березня 2016 року відбулося первенство ОРІДУ НАДУ при Президентові України з настільного тенісу

Було визначено переможеців та призерів як на факультеті менеджменту, так і на факультеті державного управління. У заключній частині турніру було визначено переможця та призерів серед слухачів і студентів на першість ОРІДУ НАДУ при Президентові України.
Представники інституту на чолі з директором М.М. Іжею взяли участь у координаційній нараді з питань прийому слухачів у 2016 році (у режимі відеоконференції).

Відкрив захід президент Національної академії Ю.В. Ковбасюк. З особливостями прийому слухачів до Національної академії державного управління при Президентові України та її регіональних інститутів ознайомила учасників наради віце-президент Національної академії М.М. Білинська. Також учасники наради обговорили хід підготовки нових освітніх програм. Представники регіональних інститутів мали змогу висловити свої побажання і рекомендації та отримати відповіді від керівництва Національної академії з питань подальшої освітньо-наукової діяльності.
28 березня 2016 року


Проведено круглий стіл «Імідж органів публічної влади через аналіз чвертьвікових перетворень на пострадянському просторі». Основним доповідачем був Гриневецький Сергій Рафаїлович, український політик, народний депутат України 3-го, 6-го і 7-го скликання
Вітаємо!!!


Науково-педагогічних працівників та фахівців інституту, які успішно завершили дистанційних курс “Сервіси Google у професійної діяльності” (14.01.2016 – 14.03.2016) та за результатами навчання отримали сертифікати науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та спільноти Google Educator Group (освітянська спільнота Google).
26 березня 2016 року


Завідувач кафедри управління проектами Безверхнюк Т.М. і завідувач кафедри інформаційних технологій та систем управління Пігарєв Ю.Б. взяли участь у робочій нараді з питань розвитку туристичної інфраструктури міста Білгород-Дністровський, що була організована Управлінням економічного розвитку Білгород-Дністровської міської ради.
Представник інституту взяв участь у прийомі з нагоди Національного свята Греції


25 березня 2016 року завідувач сектору міжнародних зв’язків ОРІДУ НАДУ при Президентові України А.П. Маєв взяв участь в урочистому прийомі з нагоди Національного свята Греції, що проходив у ТЦ «Сади Перемоги». Захід було організовано Асоціацією грецьких підприємців і підприємств в Україні та Генеральним консульством Греції в Одесі.
Кампанія цифрового перетворення Одеської області


24 березня в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України пройшов семінар “Розвиток регіону через використання цифрових технологій”.
23 березня 2016 року
До Всесвітнього Дня поезії


До Всесвітнього Дня поезії (World Poetry Day) кафедра української та іноземних мов провела тематичний захід. Головною метою щорічної святкової події, перш за все, є залучення до віршованого мистецтва сучасних молодих менеджерів та державних службовців. Декламування творів всесвітньо відомих поетів - це реальна можливість для кожного проявити свої творчі здібності.
22 березня 2016 року


Завідувач кафедри управління проектами Безверхнюк Тетяна Миколаївна взяла участь в організації та проведенні наради в Одеській обласній раді на тему «Формування інвестиційної платформи розвитку туристично-рекреаційного потенціалу Причорноморських територій Одеської області».
21 березня – Всесвітній день поезії

Поезія — це завжди неповторність,
Якийсь безсмертний дотик до душі.
(Ліна Костенко)

У 1999 році на сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. В Україні це свято відзначається на державному рівні щорічно з 2004 року.
Тематична зустріч з європейським експертом-політологом, співробітником Університету Фрідріха Шиллера м. Єна (ФРН) Каєм Вітцлаком-Макаревичем


18 березня 2016 року в інституті пройшла тематична зустріч з європейським експертом-політологом, співробітником Університету Фрідріха Шиллера м. Єна (ФРН) Каєм Вітцлаком-Макаревичем на тему «Розширення Європейського Союзу та партнерство для країн Східної Європи: перспективи для України».
18 березня 2016 р.


Професор кафедри державного управління і місцевого самоврядування Саханєнко С.Є. та доцент кафедри економічної та фінансової політики Голинська О.В. взяли участь у проведенні практикуму «Практичне застосування нового законодавства щодо децентралізації та реформи місцевого самоврядування». Семінар практикум проводився на базі Білгород-Дністровської міської ради для депутатів міських рад Півдня Одеської області. Захід відбувався в межах проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Представник інституту взяв участь у презентації книги німецького автора Уте Шмідт «Бессарабія. Німецькі колоністи Причорномор’я»


18 березня 2016 року завідувач сектору міжнародних зв’язків ОРІДУ НАДУ при Президентові України А.П. Маєв на запрошення Почесного консульства ФРН в Одесі взяв участь у презентації книги німецького автора Уте Шмідт «Бессарабія. Німецькі колоністи Причорномор’я».
ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ЗА МІЖНАРОДНОЮ УЧАСТЮ «РОЗВИТОК ГРОМАДЯНСЬКИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ В УКРАЇНІ»


17 березня в Національній академії державного управління при Президентові України розпочалась Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».
В управлінні підвищення кваліфікації кадрів в період з 15 по 17 березня 2016 року


Проведено тематичний короткостроковий семінар за темою: «Технології електронного урядування»
17 березня 2016 року


Було проведено п’ятий етап щорічних аспірантських слухань. В ході заходу аспірант третього року навчання з відривом від виробництва ЄФАНОВ Андрій Михайлович представив результати дисертаційного дослідження на тему «Зміцнення ресурсного забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування в Україні» (кафедра регіональної політики та публічного адміністрування, науковий керівник – Іжа М.М. д.політ.н., професор);


Декан факультету менеджменту Євстюніна Ю.В. взяла участь у нараді на базі Військової академії (м.Одеса)


15 березня 2016 року декан факультету менеджменту Євстюніна Ю.В. взяла участь у нараді на базі Військової академії (м. Одеса), присвяченій питанням підготовки офіцерів запасу з числа студентів ВНЗ. Учасників наради привітали начальник академії генерал-майор Гуляк О.В., декан факультету підготовки офіцерів запасу полковник запасу Подтергера Є.М. та завідувачі кафедр факультету. У заході взяли участь представники вищих навчальних закладів міста. Учасники наради отримали інформацію про умови прийому на проходження військової підготовки у 2016 році та ознайомилися з матеріально-технічною базою і умовами навчання на факультеті.

Студенти та слухачі інституту відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С. Василька


15 березня 2016 року студенти та слухачі інституту відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В.С. Василька. Святковий захід організовано кафедрою української та іноземних мов та деканатом факультету менеджменту. Група студентів та слухачів інституту спільно з деканом факультету менеджменту Ю.В. Євстюніною та доцентом кафедри Г.Г. Стойковою дивилися музичну комедію «Сорочинський ярмарок».

14 березня 2016 року


Вперше управлінням підвищення кваліфікації спільно з Департаментом надання адміністративних послуг Одеської міської ради підготовлено професійну програму підвищення кваліфікації
15 посадових осіб Департаменту з урахуванням специфіки роботи посадовців у сфері надання адміністративних послуг.»

10 та 11 березня 2016 року


було проведено третій та четвертий етап щорічних аспірантських слухань. В ході заходу такі аспіранти представили результати дисертаційних досліджень

10 березня 2016 р.


Доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Толпиго Ольга Федорівна провела лекцію «Новації в законодавстві у сфері публічних закупівель» у межах тематичного семінару для працівників юридичних служб територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних підприємств, установ та організацій, громадськості.

Навчальний візит до Фінського інституту державного управління


У рамках швейцарсько-української програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади” (ЕGAP) у період з 6 по 11 березня 2016 року доцент кафедри інформаційних технологій та систем управління І.С. Куспляк взяв участь у навчальному візиті до Фінського інституту державного управління HAUS (м. Гельсінкі, Фінляндія).

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
02 квітня 2016, офіційна частина – об 11:00
Запрошуємо всіх бажаючих!


У програмі з 10:00: пробне тестування ЗНО та заняття «Школи майбутнього менеджера» (для випускників шкіл), пробний екзамен – комп’ютерне тестування (для вступників до магістратури 074 «Публічне управління та адміністрування»), тренінг з проектного менеджменту (для вступників до магістратури 073 «Менеджмент»), заняття «Мовного клубу» (для всіх бажаючих)

До дня народження Тараса Григоровича Шевченка


Тарас Григорович Шевченко - центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової україн.3ської літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу.

Доцент кафедри права і законотворчого процесу Львова Єлизавета Олегівна взяла участь у конференції у м. Берлін (ФРН) в рамках проекту розробки бакалаврської програми з публічного управління та адміністрування.


Конференція пройшла 3-4 березня 2016 р. в Берлінській вищій школі економіки і права і була організована за рахунок сторони, що запрошувала. Учасниками конференції були співробітники НАДУ при Президентові України та регіональних інститутів, а також представники Берлінської вищої школи економіки і права.

Святкування Міжнародного жіночого дня


03 березня 2016 року в актовій залі інституту відбувся святковий концерт з нагоди Міжнародного жіночого дня, саме так чоловіча половина закладу привітала найкращих жінок у світі з прекрасним святом весни та краси!

29 лютого 2016 р.


У приміщенні Європейського фонду підтримки демократії (Avenue des Gaulois, 29, Brussels) відбувся ярмарок проектних ідей на підтримку реформ в Україні «Українська Лабораторія у Брюсселі 2016», у роботі якого взяв участь доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування, голова ВГО «Асоціації сприяння самоорганізації населення» Крупник А.С.

26 лютого 2016 р.


доцент кафедри Крупник А.С., голова ВГО «Асоціації сприяння самоорганізації населення», був присутнім на зустрічі Президента України П. Порошенка з представниками громадських організацій, під час якої було підписано Указ «Про сприяння розвитку громадянського суспільства».

Урочисті збори з нагоди випуску магістрів та спеціалістів на факультеті менеджменту


27 лютого 2016 року в приміщенні актової зали Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулись урочисті збори з нагоди випуску магістрів та спеціалістів на факультеті менеджменту.

Урочисті збори в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України з нагоди двадцятого випуску магістрів за спеціальністю «Державне управління»


26 лютого 2016 року в приміщенні актової зали Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбулись урочисті збори з нагоди двадцятого випуску магістрів за спеціальністю «Державне управління».

27 лютого – День утворення Одеської області


27 лютого 1932 року у складі Української РСР була утворена Одеська область. У 1956 році до неї була приєднана територія колишньої Ізмаїльської області.

25 лютого – 145-річчя від дня народження Лесі Українки


Леся Українка (1871 – 1913) – найславніша українська поетеса, послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його консолідацію в політичну націю. Вся сукупність її творів – це образ ідеальної землі, земного раю, що зветься «Україною». Талант Лесі Українки виявився в найрізноманітніших сферах літературної праці - вона була поетом, драматургом, прозаїком, літературним критиком, публіцистом, перекладачем і фольклористом.

25 лютого 2016 року


Кафедра філософських та соціально-політичних наук 25 лютого 2016 року провела науково-методологічний семінар за темою "Новий Закон України "Про державну службу". Були обговорені новели закону та його значення для реформування системи державного управління.

24 лютого 2016 року був проведений перший етап щорічних аспірантських слухань.


В ході заходу аспірант четвертого року навчання без відриву від виробництва кафедри європейської інтеграції ДИВУЩАК Оксана Олександрівна представила результати дисертаційного дослідження на тему «Взаємодія органів державної влади та неурядових організацій в сфері запобігання і боротьби торгівлею людьми» (науковий керівник – к.політ.н., доцент Кадук Н.І.)

23 лютого 2016 року, конференція “Е-ОСВІТА ДЛЯ Е-УРЯДУВАННЯ”


23 лютого 2016 року в Національній академії державного управління при Президентові України відбулася конференція “Е-освіта для е-урядування” в рамках програми “Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади (EGAP)”.

Заходи, присвячені святкуванню Міжнародного дня рідної мови


22 лютого 2016 року Одеський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України приєднався до відзначення Міжнародного дня рідної мови. В рамках святкування інститутом було проведено низку заходівпатріотичного спрямування.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови


«Найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його слова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування»
Панас Мирний
«Всі найголовніші іноземні мови можна вивчити за шість років, але для вивчення своєї недостатньо цілого життя»
Вольтер

18 лютого - 19 лютого 2016 року


В період з 16 по 18 лютого 2016 року в управлінні підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України проводився тематичний короткостроковий семінар за темою: «Стратегічний та проектний підхід в управлінні місцевим розвитком» з підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.

Вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні


Указом Президента України "Про вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні" від 11 лютого 2015 року № 69, в Україні встановлено День пам’яті Героїв Небесної Сотні 20 лютого.

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні


Згідно Указу Президента України № 69/2015 від 11 лютого 2015 р. встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

18 лютого 2016 року


В рамках семінару «Стратегічний та проектний підхід в управлінні місцевим розвитком» 18 лютого 2016 року відбувся «круглий стіл» за темою: «Особливості стратигування на місцевому рівні»

13-14 лютого 2016 року, Open Data хакатон, Impact HUB Odessa


З 13 по 14 лютого 2016 року у рамках першого некомерційного інкубатору в Україні ”1991 Open Data Incubator”, який допомагає перетворити багато відкритих державних даних на реальні стартапи, що надають сервіси українським громадянам, підприємствам та державним органам у містах Одесі, Львові, Харкові та Дніпропетровську відбувся фінальний відбірковий етап. ІТ- компаніями, знайти спільну мову з міністерствами та меріями. У м. Одеса захід проходив на майданчику Impact HUB Odessa.

Державна атестація слухачів та студентів на факультеті менеджменту


З 11 лютого 2016 року на факультеті менеджменту розпочалася державна атестація слухачів спеціальності «Управління проектами» та студентів спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування».

Представник інституту взяв участь у святкуванні Китайського Нового року


05 лютого 2016 року завідувач сектору міжнародних зв’язків ОРІДУ НАДУ при Президентові України А.П. Маєв на запрошення Генерального консульства КНР в Одесі взяв участь у святкуванні Китайського Нового року, яке проходило в Одеському літературному музеї

Розпочалась державна атестація слухачів на факультеті державного управління


З 05 лютого 2016 року розпочалась державна атестація слухачів 3 курсу заочної, вечірньої, заочно-дистанційної та 2 курсу денної форм навчання спеціальності «Державне управління»

ПІДСУМКОВА ВИСТАВКА НАУКОВИХ ПРАЦЬ, НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИХ ВИДАНЬ ВИДАВНИЦТВ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНИХ ІНСТИТУТІВ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ


1 лютого 2016 року в Національній академії державного управління при Президентові України у циклі презентаційно-виставкових заходів науково-бібліографічного спрямування в читальних залах підготовлено щорічну підсумкову виставку наукових праць, навчально-методичних видань видавництв Національної академії та Дніпропетровського, Львівського, Одеського, Харківського регіональних інститутів державного управління; друкованих праць викладачів, науково-педагогічних працівників закладу, опублікованих в інших видавництвах України, що надійшли до фондів відділу впродовж 2015 року й рекомендовані у навчальному процесі та науковій діяльності.

Директор інституту Іжа М.М. зустрівся зі слухачами 3 курсу заочної, вечірньої, заочно-дистанційної та 2 курсу денної форм навчання факультету державного управління


02 лютого 2016 року директор інституту Іжа М.М. зустрівся зі слухачами 3 курсу заочної, вечірньої, заочно-дистанційної та 2 курсу денної форм навчання факультету державного управління з питань проведення державної атестації та випуску магістрів державного управління в 2016 році. У зустрічі брали участь перший заступник директора Попов М.П., заступник декана факультету державного управління Куспляк І.С., начальник відділу з навчальної роботи Фурман С.К., головний спеціаліст відділу з навчальної роботи Діденко Т.К.

02 лютого 2016 року

Аспіранти першого року навчання з відривом від виробництва презентували обґрунтування тем дисертаційних досліджень в рамках запланованих занять з дисципліни «Методологія наукових досліджень». До участі у зазначеному заході були запрошені наукові керівники аспірантів. Захід організовано для надання організаційної та методичної допомоги аспірантам в ході підготовки дисертацій.

Відбулися зустрічі слухачів ІІ курсу денної форми навчання з відповідальними особами регіональних органів влади щодо працевлаштування

29 січня 2016 року в інституті відбулися зустрічі слухачів ІІ курсу денної форми навчання спеціальності «Державне управління» з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей з відповідальними особами регіональних органів влади щодо працевлаштування

29 січня - День пам'яті героїв Крут

29 січня Україна відзначає сумну дату, яка назавжди увійшла в українську історію як день пам’яті Героїв Крут. В цей день 270 курсантів Першої юнацької школи ім. Богдана Хмельницького i 30 бiйцiв студентської сотні (добровольців, студентів i учнів київських гiмназiй) загинули в бою біля вузлової станцiї пiд Крутами (пiд Нiжином), захищаючи незалежнiсть України. Пiзнiше, в березнi 1918 року, тiла 30 героїв Крут поховали на Аскольдовiй могилi. Залізнична станція Крути, що на Чернігівщині, стала символом завдяки подвигові київських студентів і гімназистів.
Цей день назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут. «Виклики, що постали перед Україною сьогодні, народжують нове покоління Героїв. Сотні прикладів звитяги і жертовності наших воїнів в ім'я миру на рідній землі, спокою у домівках та достойного майбутнього дітей переконливо доводять усьому світові нашу готовність виборювати незалежність і територіальну цілісність своєї держави. Самовіддане служіння Батьківщині, як і подвиг української молоді у далекому 1918 році, гідні для наслідування прийдешніми поколіннями», – зазначив Петро Порошенко.
У читальній залі інституту представлена виставка історико-культурних матеріалів для ознайомлення слухачів та студентів.До 125-річчя поетичного генія XX століття
Павла Григоровича Тичини

Павло Григорович Тичина народився 23 січня 1891 року в селі Піски Козелецького повіту Чернігівської губернії. 27 січня Павла охрестили (донедавна ця дата помилково вважалася днем його народження). Батько Павла був сільським дяком і одночасно вчителем у школі грамоти. Поет згадував: «У нашій хаті в першій кімнаті із земляною долівкою (а була ще й друга кімната, з дерев'яною підлогою) стояли дві довгі парти. На кожній парті сиділо душ по десять або ж по дванадцять учнів. Не знаю, скільки мені тоді вийшло років, коли я однієї зими вже підсідав то до одного, то до іншого учня і якось швидко, непомітно для себе вивчився читати». Мати Марія Василівна Тичина прищепила дорогому сину любов до українського слова, навчала його народним пісням та думам.

Урочисті заходи до Дня Соборності України

22 січня Україна відзначила 97-у річницю об’єднання своїх західних та східних земель. В цей день в 1919 році на Софіївській площі у Києві був проголошений Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Директор інституту М.М. Іжа
провів засідання директорату та нараду з керівниками
структурних підрозділів закладу за участю завідувачів кафедр

25 січня 2016 року директор інституту М.М. Іжа провів засідання директорату з поточних питань та нараду з керівниками структурних підрозділів закладу за участю завідувачів кафедр. На початку апаратної наради М.М. Іжа тепло поздоровив з ювілеєм з дня народження та вручив букет квітів головному спеціалісту-юрисконсульту О.Ф. Толпиго. На апаратній нараді було розглянуто питання: «Про хід попереднього захисту магістерських та дипломних робіт», «Про економію бюджетних коштів інституту в розрізі оплати за комунальні послуги», «Про стан виконавської дисципліни в інституті» та інші питання. З розглянутих питань надані відповідні доручення.

25 січня відзначають Тетянин день та День студента.

Тетянин день – релігійне і народне свято, яке припадає на 25 січня, згідно з григоріанським календарем, один із днів студента.

22 січня – День Соборності України

День Соборності України - знаменна історична подія, яка відзначається щороку в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

Семінар “Сервіси Google у професійній діяльності”

13 січня 2015 року в інституті відбулося відкриття двомісячного спеціалізованого семінару “Сервіси Google у професійній діяльності” в режимі відеоконференції. Семінар проводиться в рамках підвищення кваліфікації викладачів у дистанційному форматі. Електронний освітній ресурс "Про сервіси Google" схвалено Науково-методичною комісією з інформатизації закладів освіти Науково-методичної ради з питань освіти МОН України. Під час навчання викладачі інституту на практиці ознайомляться з сервісами Google Apps for Education та розроблять відповідні інформаційні ресурси для своїх дисциплін. Модератором заходу виступив перший заступник директора інституту Попов Микола Петрович, а керівником та тьютором дистанційного навчального курсу – Букач Антоніна, співзасновник педагогічної спільноти “Навчаємося з Google”. Під час трансляції тьютор дистанційного навчального курсу розповіла про особливості навчання й організації, познайомилася з учасниками, відповіла на запитання.

5 січня 2016 р.

доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Крупник А.С., голова ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» взяв участь у Робочій нараді з керівництвом Головного територіального управління юстиції в Одеській області та керівниками відповідних міських служб міст Одеського регіону (Ізмаїл, Іллічівськ та Южний).2014