Написати листа
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)

Кафедра української та іноземних мов

Новини

Загальна характеристика

Навчально-методична діяльність

Наукова діяльність

Знакові події та досягнення

Науково-педагогічні працівники

Науково-комунікативні
заходи



Електронний журнал №1

Електронний журнал №2

Електронний журнал №3

Електронний журнал №4

Електронний журнал №5

Електронний журнал №6

Електронний журнал №7



Новини



10 червня 2021 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про заняття в межах практики економічного ліцею; про консультації до ЄВІ з іноземної мови; про фахові публікації та їх відповідність дисциплінам, що викладаються; про звіти викладачів щодо виконання індивідуальних планів роботи; про акредитацію ОПП; про результати проведення кафедральної конференції і збірку матеріалів; про нову структуру інституту; про відкрите заняття; про вступні іспити.



10 червня 2021 року старший викладач кафедри Петров І.Л. в рамках програми практики учнів економічного ліцею провів інтерактивне заняття на тему "Effectiveness and Efficiency" (Ефективність та результатівність), присвячену грамотній інтерпретації та використанню менеджерами цих понять на практиці при управлінні персоналом, постановці завдань і загальній організації праці.



9 червня 2021 року старший викладач кафедри Т.Г.Кемарська у межах програми практики учнів економічного ліцею провела країнознавчу англомовну олімпіаду “Country-study Contest” у вигляді тесту, заповнюючи який, учні демонстрували свої граматичні навички, активізували знання про англомовні країни, їх культуру, традиції, історію. Усі учасники Олімпіади отримали на свою адресу слова-відзнаки.



9 червня 2021 року старший викладач кафедри Т.І.Романенко у межах програми практики учнів економічного ліцею провела поетичний конкурс “Poetry Competition”. Учасники заходу ставили свої запитання після перегляду презентації Тетяни Іванівни, самі складали віршовані рядки за римою, відповідали на запитання модератора заходу. При цьому учні демонстрували свої комунікативні та презентативні навички, знання про поетичну культуру англомовних країн.



За результатами Всеукраїнської науково-практичної конференції, яка відбулася 28 травня 2021 р. в інституті і була організована кафедрою української та іноземних мов за участі студентського гуртка “Comparative studies” та Асоціації дослідників державного управління, Наукового товариства студентів, слухачів, аспірантів, докторантів та молодих вчених, підготовлено і видано збірку матеріалів «Порівняльне публічне управління та адміністрування».



03 червня 2021 року. Завершується академічна сесія 1го потоку слухачів 1го курсу заочної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування». В рамках вивчення дисципліни «Іноземна мова в публічному управлінні» слухачі академічної групи 6 (викладач: доцент Маєв А. П.) представили англійською мовою презентації своєї професійної діяльності.



27 травня 2021 року в аудиторії 305 відбулося засідання Мовного клубу на тему: "The history of English language". Старший викладач кафедри української та іноземних мов ОРІДУ НАДУ Романенко Т.І. розповіла про основні етапи розвитку англійської мови, особистості, які зіграли важливу роль у розвитку мови, а також про місце, яке займає англійська мова у сучасному світі. Розповідь супроводжувалась демонстрацією презентації.



21 травня 2021 року доцент кафедри української та іноземних мов Андрій Маєв взяв участь у міжнародній конференції «Теорія та практика публічного управління», яка відбулася в онлайн режимі на базі Академії публічного управління Республіки Молдова (м. Кишинів). Маєв А. від імені керівництва ОРІДУ НАДУ при Президентові України виступив з вітальним словом до учасників конференції та представив матеріали для публікації.



20 травня 2021 року кафедрою української та іноземних мов проведено сьомий науковий семінар «New insights in public administration» (Нове розуміння публічного управління).





20 травня 2021 року науково-педагогічні працівники кафедри долучилися до Дня вишиванки. Це свято традиційно відзначається на кафедрі флешмобом, колективними світлинами.





20 травня 2021 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про підготовку та публікацію матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Порівняльне публічне управління», яку проводить кафедра 28 травня 2021 року; про підготовку та організацію кафедральних заходів у межах стажування економічного ліцею; про підготовку до здачі Єдиного вступного іспиту з іноземної мови; про навчально-методичне забезпечення дисциплін, що викладаються на магістерських програмах підготовки; про підготовку навчальних посібників. Засідання методичного майданчика «Вступні іспити з іноземної мови» модерував доцент кафедри А.П. Маєв.



19 травня 2021 року переможцям інститутської Олімпіади з англійської мови були вручені дипломи, які засвідчили отримані ними місця (1 місце - Коваленко Марiя; 2 місце - Тихонова Полiна, Трофименко Євген; 3 місце - Кисіль Олександр, Петрова Свiтлана). Дипломи вручили організатор та голова конкурсного журі ст. викладач кафедри української та іноземних мов Тамара Георгіївна Кемарська та доцент кафедри Андрій Петрович Маєв. Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів у вивченні мови!



До Дня науки кафедра української та іноземних мов інституту провела низку заходів, а саме:
- науково-практичний семінар «Комунікативні особливості національної ментальності» (модератори: Оганісян М.С., кандидат філософських наук, доцент; Мамонтова Е.В., доктор політичних наук, професор);
- науково-практичний он-лайн семінар «Публікація за кордоном» (модератор: Колісніченко Н.М., д.н.держ.упр., доцент).
28 травня планується проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Порівняльне публічне управління та адміністрування» (з публікацією матеріалів), організатором якої є кафедра.



29 квітня 2021 року відбулося планове он-лайн засідання Мовного клубу кафедри на тему «It`s my way (phrasal verbs)», модератором якого була ст.викладач Т.Г.Кемарська. Фразові дієслова (phrasal verbs) - спеціальні дієслова в англійській мові, які утворені головною частиною дієслова й одним або декількома прийменниками. На прикладі слова “way” обговорювалося таке явище в лінгвістиці як лексична та граматична полісемія. Учасники засідання виявили жваву зацікавленість до тематики, демонстрували набуті знання та мовленнєві навички.



27 квітня 2021 року проведено науково-практичний он-лайн семінар «Публікація за кордоном» для аспірантів першого року навчання.





27 квітня 2021 завідувач кафедри Н.Колісніченко долучилася до конференції аналітичного центру «Вокс Україна» та GIZ, присвяченої державному управлінню «Модернізація 2021: роль інституцій та державного управління». До обговорення були запрошені ключові стейкхолдери реформ децентралізації та державної служби, експерти та професіонали, які мають стратегічне і практичне бачення ситуації, які ділилися своїми інсайтами та баченням майбутнього державного управління.



У Міжнародний день англійської мови (23 квітня 2021 року) підведено підсумки мовної Олімпіади (голова журі – Кемарська Т.Г., старший викладач кафедри). Переможцями олімпіади стали:
1 місце - Коваленко Марiя (факультет МБТ, група 11б); 2 місце - Тихонова Полiна (факультет ПУА, група 1а), Трофименко Євген (факультет ПУА, група 11а); 3 місце - Кисиль Олександр (факультет ПУА, група 1б), Петрова Свiтлана (факультет МБТ, група 11б). Вітаємо переможців!



19 квітня 2021 року відбулася нарада НПП кафедри з питань профорієнтаційної роботи. Обговорювалися умови вступу 2021, запровадження нових освітніх програм, особливості освітніх програм, контингент вступників, етапи вступної кампанії. Уточнювалися терміни вступу. Наголошено на ефективності роботи, яку треба довести до конкретного результату.



15 квітня 2021 року НПП кафедри провели Олімпіаду з англійської мови (організатор – старший викладач Кемарська Т.Г.). Олімпіада для здобувачів інституту спрямована на перевірку вивченого матеріалу, розвиток мовної компетентності і міжкультурної комунікації. Завдання олімпіади складені з урахуванням програмних вимог та компетентностей просунутого рівня володіння мовою. Участь в олімпіаді з англійської мови дозволяє здобувачам розширити лінгвістичний кругозір і лексичний запас. Олімпіадні завдання були сформовані у тестовій формі. Після перевірки тестів НПП кафедри визначать переможців, які отримають дипломи.



В умовах карантину кафедра української та іноземних мов пропонує он-лайн краєзнавчу вікторину "Що? Де? Коли?". Пропонуємо провести цікаво і пізнавально час, відповідаючи на запитання в малюнках «TEST: 50 Questions All British People Should Know The Answer To». Вікторина дає можливість дізнатися і запам'ятати цікаві, важливі факти щодо географічного положення, національної символіки, пам'ятних місць країни.
Посилання: https://www.gosocial.co/test-50-questions-british-people-know-answer/



15 квітня 2021 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про звітування аспірантів (Яруліна Н., Волошенюк Г.); про підготовку до роботи кафедральної секції в межах Всеукраїнської щорічної студентської конференції; про підготовку всеукраїнської науково-практичної конференції «Порівняльне публічне управління та адміністрування», що проводить кафедра; про кафедральний науково-практичний семінар «Публікація за кордоном»; про результати проведення Олімпіади з англійської мови. Старший викладач Кемарська Т.Г. розповіла про осучаснення змісту, форм та методів навчання. Старший викладач Т.І.Романенко в межах кафедрального методичного майданчика розповіла про новітні методики викладання іноземної мови, які вона застосовує на заняттях.



12-16 квітня 2021 року завідувач кафедри Н.Колісніченко бере участь у IV міжнародному науковому конгресі «Society of ambient Intelligence 2021» (Україна-Узбекистан-Латвія), на якому представила разом із професором кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ С.Саханєнко доповідь «Між-муніципальне співробітництво на регіональному рівні: методи оцінки міграційних та інституційних зв’язків».





08-09 квітня 2021 року доцент кафедри української та іноземних мов Андрій Маєв взяв участь у роботі Четвертої міжнародної конференції франкофонії «Наука, мови, практики».





8 квітня 2021 року відбулося чергове засідання Вченої ради інституту, на якому обговорювалися (включно) питання: про підготовку підсумкової науково-практичної конференції інституту; про затвердження вимог до проведення вступного випробування з іноземної мови до аспірантури у 2021 році; про рекомендацію до друку наукових праць (Навчальний посібник «Методологічне забезпечення освітньої діяльності», автор Н.Колісніенко); про визнання результатів стажування.



6 квітня НПП кафедри долучилися до ZOOM вебінару «Використання та зловживання радянською історією в Росії Путіна», що проводився Центром російських та євразійських досліджень Девіса при Гарвардському університеті (США). Спікери вебінару (Н. Тумаркін, І. Куріло, Н.Бояджиєва) представили свої дослідження щодо того, як радянська влада використовувала та зловживала радянською історією на користь власних інтересів та пропагувала бачення Росії як великої держави на світовій арені.



1 квітня 2021 року відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про моніторинг навчального процесу; про організацію якісного онлайн навчання; про методичне забезпечення навчального процесу; про підготовку та організацію роботи кафедральної секції в межах Всеукраїнської щорічної студентської конференції; про підготовку до науково-практичного семінару «Публікація за кордоном»; про підготовку до Всеукраїнської науково-практичної конференції «Порівняльне публічне управління та адміністрування»; про роботу «Мовного клубу»; про реорганізацію інституту; про акредитацію освітніх програм



27 березня 2021 року у межах проходження дистанційного стажування «Організація навчального процесу в галузі публічного управління: світовий досвід та національна практика» у Флоридському міжнародному університеті (м. Маямі, США) завідувач кафедри української та іноземних мов Колісніченко Н.М., д.н.держ.упр., доцент провела он-лайн лекцію-презентацію на тему «COVID 19 and inequality in Ukraine» для студентів спеціальності «Публічне управління».




25 березня 2021 року НПП кафедри долучилися до Вебінару Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти на платформі Zoom для гарантів освітніх програм та груп забезпечення якості освітніх програм. Мета заходу – надати відповіді на часті запитання, які виникають в процесі акредитації освітніх програм (ОП); поінформувати про діяльність НАЗЯВО (за 2020 рік) – статистичні дані та плани на майбутнє. Спікером був: Іван Назаров – заступник голови Національного агентства. Говорилося, зокрема, про активізацію найближчим часом акредитації ОП з підготовки PhD.



25 березня 2021 року НПП кафедри долучилися до Zoom-talk “У передчутті нових комунікацій: виклики 2020 та рішення 2021”, організованого кафедрою зв'язків з громадськістю НаУКМА. Онлайн-подія (4 години) зібрала топових фахівців у сфері комунікацій, які ділилися інсайтами з власних професійних сфер. Програма заходу включала такі блоки: Комунікації та освіта, Комунікації та держава, Комунікації та культура, Комунікації та медіа, Комунікації та бізнес, Комунікації та здоров'я. Спеціальна тема розкрила проблему “Комунікації ЄС в Україні”.



25 березня 2021 року чергове засідання Мовного клубу «English or not English» в умовах карантину, із-за обмеженості прямого спілкування, проходить у формі відео-заняття





20 березня 2021 року доцент кафедри Андрій Маєв та старший викладач кафедри Ігор Петров провели заняття для учасників освітньої програми інституту «Школа майбутнього менеджера».





18 березня 2021 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися, зокрема, такі питання: про наукову та організаційну роботу науково-педагогічних працівників кафедри; про профорієнтаційну роботу; про підготовку до здачі Єдиного вступного іспиту з іноземної мови; про підготовку до акредитації; про методичне забезпечення дисциплін; про підготовку та організацію роботи кафедральної секції в межах Всеукраїнської щорічної студентської конференції; про проведення заняття у Школі майбутнього менеджера та інші. Цього разу засідання методичного майданчика пройшло за темою «Проведення вхідного тестування з іноземної мови» (Колісніченко Н.).



4 березня 2021 року відбувся кафедральний науково-практичний семінар «Комунікативні особливості національної ментальності». Доповідачі семінару (Оганісян М.С., кандидат філософських наук, доцент; Мамонтова Е.В., доктор політичних наук, професор) розкрили сутність та особливість поняття «національна ментальність», пов’язали ментальність з діяльнісними характеристиками індивіда; занурилися у пізнання національних відмінностей; розкрили культурні коди. Учасниками семінару стали НПП кафедр інституту, аспіранти. Презентації доповідачів викликали жваву дискусію, бажання продовжити обговорення у форматі серії відповідних тематичних семінарів.



26 лютого 2021 року доцент кафедри Андрій Маєв взяв участь у міжнародній конференції «Внесок молодих дослідників у розвиток публічного управління», що пройшла на базі Академії публічного управління Республіки Молдова (м. Кишинів). Конференція, яка, у зв’язку з карантинними обмеженнями, проводилася в онлайн режимі, об’єднала дослідників з Молдови, Румунії, Польщі, України, Ізраїлю та інших країн. Андрій Маєв від імені керівництва інституту привітав учасників конференції та виступив з доповіддю «Державна служба Франції: особливості формування та розвитку».



18-19 лютого 2021 року завідувач кафедри Н.Колісніченко взяла участь у тренінгу “Добре врядування: just do it”, що проводився ГО “Інститут аналітики та адвокації”. Метою тренінгу було сформувати розуміння “доброго врядування”, його складових і основних принципів; надати знання щодо складових побудови доброго врядування. Тренінг проводився за підтримки ІСАР Єднання, яка надається у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку. За результатами участі отримано сертифікат.



11 лютого 2021 року відбулося методичне засідання НПП кафедри на тему «Проблеми дистанційного формату навчання іншомовної підготовки». Серед іншого мова йшла про специфіку організації проведення занять в дистанційному режимі, про хакерські атаки у масовому використанні ZOOMу, про оновлення інформації на сторінці кафедри, про підготовку НПП кафедри до акредитації освітніх програм, про стан виконавської дисципліни викладачами кафедри.



Науково-педагогічні працівники кафедри продовжують підвищувати свою кваліфікацію за он-лайн дистанційними курсами, зокрема – платформи PROMETHEUS. Майже всі НПП пройшли сертифіковані курси “Критичне мислення для освітян”, “Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти”, «Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах».



4 лютого 2021 року відбулося позапланове он-лайн засідання кафедри з питання навчально-методичного забезпечення дисциплін. НПП кафедри обговорювали шляхи вдосконалення викладання дисциплін на основі Робочих програм, Конспекту лекцій та Методичних вказівок і рекомендацій. Узагальнили досвід колег з НАДУ (посилання на сайті на матеріали за програмою навчання та поради з підвищення ефективності їх засвоєння), типи завдань.



1 лютого 2021 року на апаратній нараді завідувач кафедри української та іноземних мов Н.М. Колісніченко була нагороджена почесною грамотою НАДУ при Президентові України за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів, розвиток системи підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування та з нагоди випуску магістрів 2020 року ОРІДУ НАДУ при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».



1 лютого 2021 року відбулося тематичне засідання НПП кафедри на тему «Акредитація освітніх програм за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Серед іншого мова йшла про професійний розвиток (підвищення кваліфікації) викладачів ЗВО та здобуття т.зв. teaching skills, тобто викладацьких навичок, включно з різноманітними освітніми технологіями, здобуттям нового досвіду. Це завдання входить до системи внутрішнього забезпечення якості. Обговорювалися можливост співпраці з іншими закладами вищої освіти чи спеціалізованими організаціями та установами.



28 січня 2021 року відбулося планове он-лайн засідання кафедри, на якому розглядалися, зокрема такі питання: про План роботи інституту на 2021 рік; про Пріоритети розвитку інституту; про види і результати професійної діяльності НПП (2016 – 2020 роки); про методичне забезпечення навчального процесу (ст.викладачі Петров І.Л., Кемарська Т.Г.); про звітування та плани з підвищення кваліфікації; про публікації у фахових виданнях; про можливості участі НПП у науково-комунікативних заходах за міжнародною участю (доцент Маєв А.); про підготовку до проведення науково-практичного семінару «Комунікативні особливості національної ментальності» (доцент Ковалевська А.В.); про звіт ст.викладача Романенко Т.І. про осучаснення змісту, форм та методів навчання, інше.



Завідувач кафедри Н.Колісніченко оримала сертифікат про завершення 5ти тижневого он-лайн курсу «Anti-Corruption in the Context of the 2030 Agenda». Цей міжнародний курс проводиться на постійній основі Коледжем системного персоналу ООН (UN System Staff College - UNSSC) та ПРООН (United Nations Development Programme – UNDP). Кожного тижня учасники курсу: брали участь у щотижневих вебінарах у прямому ефірі з експертами зі сталого розвитку та боротьби з корупцією; виконували завдання (кейси, відповіді на запитання, написання ессе); готували письмові повідомлення із застосування концепцій зі сталого розвитку та боротьби з корупцією; відповідали на запитання щотижневих тестів.



21 грудня 2020 року виконавці кафедральної НДР взяли участь у підсумковій конференції за результатами виконання НДР «Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду» та презентували заключний звіт. Конференція відбулася під час відкритого засідання Постійної комісії Вченої ради Національної академії з питань науково-експертної роботи в очно-дистанційному форматі на платформі Zoom .



17 грудня 2020 року НПП кафедри долучилися до засідання круглого столу на тему: «НАДУ при Президентові України: французький, американський чи український шлях розвитку?» на мультимедійній платформі іномовлення України УКРІНФОРМ в онлайн режимі «Zoom», на якому виступив директор інституту М.М.Іжа. На засіданні обговорювались перспективи функціонування НАДУ при Президентові України.



17 грудня 2020 року відбулося планове засідання Мовного клубу з питань прогресу в науці - «Life and Scientific Progress». Учасники розглядали новинки природничих та технічних наук у форматі zoom-платформи, а модератором виступив Петров І.Л. - старший викладач кафедри. Головна мета заходу – вдосконалення іншомовних мовленнєвих навичок (наукові терміни та категорії англійською мовою) – була досягнута. Презентація та її обговорення пройшли цікаво та пізнавально.



17 грудня 2020 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про Порядок підготовки рукописів навчально-методичної літератури в ОРІДУ НАДУ при Президентові України; про Положення про стейкхолдерів освітніх програм; про переклад документів випускників (теми магістерських, назви дисциплін тощо); про результати анкетування щодо вдосконалення освітньої діяльності кафедри; про статус НПП кафедри (вчені звання, почесні відзнаки); про Методичні рекомендації МОНУ щодо професійного розвитку науково-педагогічних працівників; про благодійність.



12 грудня 2020 року НПП кафедри долучилися до роботи ONLINE Форуму прогресивних людей, частини під назвою «Змінюйся або зникни. Що буде з вищою освітою?».





10 грудня 2020 року проведено планове он-лайн засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про організацію та проведення відео-занять під час навчального процесу в дистанційному режимі; про особливості проведення засідань в межах безкоштовної програми кафедри Мовний клуб; про проходження он-лайн курсів з підвищення кваліфікації; про методику розробки методичного забезпечення дисциплін (бакалаврські програми); про затвердження «Методичної розробки з дисципліни «Професійно-орієнтована іноземна мова (англійська мова)» підготовки магістрів у галузі знань 07 "Управління та адміністрування" за спеціальністю 073 "Менеджмент", розробник: Н.М.Колісніченко.



3 грудня 2020 року відбулося планове засідання кафедри на платформі Google-Meet. Обговорювалися такі питання: про Антикорупційну програму інституту; про заключний звіт з кафедральної НДР; про звіт з наукової роботи кафедри; про організацію навчального процесу в умовах дистанційної підготовки; про видання навчально-методичної літератури; про план видання наукової літератури; про завдання щодо організованого проведення зимової сесії; про завдання НПП кафедри щодо набору здобувачів на різні факультети та за різними формами навчання; про створення умов для розвитку компетентностей НПП кафедри; про співпрацю з іншими закладами вищої освіти м.Одеса.



27 листопада 2020 вийшов друком шостий номер електронного журналу кафедри «New insights in public administration (Нове розуміння публічного адміністрування)» за тематиками дисертаційних досліджень аспірантів ОРІДУ НАДУ 2го курсу всіх форм навчання. У своєму вітальному слові І.В.Матвєєнко - начальник відділу з координації наукової роботи та докторантури - наголосила на важливості публікацій для аспірантів та можливості отримати відгук про свої наукові результати, продемонструвати свої експертні навички. Посилання на журнал: LINK



26 листопада 2020 року відбулося чергове «засідання» Мовного клубу на тему «Англійські ідіоми» (доцент А. Маєв), яке в умовах карантинних обмежень, пройшло у форматі PREZI презентації. Усі охочі мали можливість переглянути презентацію та відеоматеріали, збагатити свій словниковий запас та дізнатися нові способи висловлювати свої думки англійською мовою. Презентація доступна за посиланням https://prezi.com/lvzhqwac3dyj/list-of-idioms/?present=1



24 листопада 2020 року за результатами кафедральної НДР вийшла друком монографія «Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: європейський досвід та українські реалії». У монографії узагальнено концептуальні засади іншомовної комунікації у підготовці публічних службовців, проаналізовано проблематику мовної політики ЄС в системі публічного управління, розглянуто кращі європейські практики іншомовної комунікації у системі публічного управління (інституційно-програмний аспект), обґрунтовано модель підготовки публічних службовців до іншомовної комунікації та окреслено перспективи використання європейського досвіду іншомовної підготовки посадовців в Україні.



19 листопада 2020 року продовжено серію засідань-обговорень основних положень з організації навчального процесу в ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Цього разу розглянули «Положення про навчально-методичне забезпечення навчальних дисциплін», «Положення про робочу програму навчальної дисципліни», «Положення про силабус навчальної дисципліни». На кафедрі пройшло обговорення Положення про планування та облік роботи НПП. НПП кафедри долучилися також до он-лайн загальних зборів трудового колективу НАДУ при Президентові України.



12 листопада 2020 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про навчальний процес у дистанційному режимі та забезпечення контрольних заходів; про співпрацю з закладами вищої освіти; про підготовку 6-ого випуску Інтернет-журналу кафедри; про підготовку заключного звіту з НДР; про техніку безпеки. У межах Методичного майданчика кафедри вивчили досвід доцента Маєва А.П. в організації інтерактивних методик вивчення іноземної мови.



5 листопада 2020 року доцент кафедри Андрій Маєв та старші викладачі кафедри Тамара Кемарська та Ігор Петров взяли участь в міжнародному он-лайн форумі «Фундаментальні права та свободи в умовах пандемії COVID-19».





29 жовтня 2020 року на кафедрі розпочалася серія засідань-обговорень основних положень з організації навчального процесу в ОРІДУ НАДУ при Президентові України. 29 жовтня НПП обговорили «Положення про забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти в ОРІДУ НАДУ при Президентові України» (нова редакція). 5 листопада акцентували увагу на «Положенні про організацію та методику проведення навчальних занять в ОРІДУ НАДУ при Президентові України».



29 жовтня та 03 листопада 2020 року проведено шостий науковий семінар "New insights in public administration" (Нове розуміння публічного управління) кафедри української та іноземних мов.





27 жовтня 2020 року НПП кафедри взяли участь у секційному засіданні «Публічна політика щодо досягнення Цілей сталого розвитку соціогуманітарної сфери в Україні” (Модератори: В.Трощинський, завідувач кафедри соціальної і гуманітарної політики Національної академії; Н. Васюк, доцент кафедри соціальної і гуманітарної політики Національної академії) у межах щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Україна 2030: публічне управління для сталого розвитку» (організатор: НАДУ при Президентові України). Обговорювалися питання діяльності кафедри, розвитку освіти, охорони здоров’я, соціальної сфери тощо.




22 жовтня 2020 року розпочав свою роботу Мовний клуб кафедри української та іноземних мов.






Вітаємо науково-педагогічних працівників кафедри з отриманням Авторського свідоцтва "Наукова розробка «Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду» (Ковалевська А.В., Іванько О.О., Петров І.Л., Романенко Т.І.).





15 жовтня 2020 року на позаплановому засіданні кафедри НПП обговорювали організаційні заходи з переведення навчальних занять з аудиторних форм на використання технологій дистанційного навчання (веб-сервіси Google та Zoom Video Communications), керуючись вимогами постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 та листом Міністерства освіти і науки України від 12.10.2020 № 1/9-576. Особлива увага надавалася необхідності систематичного процесу перевірки завдань, ефективному зворотному зв’язку зі здобувачами.



8 жовтня 2020 року відбулося планове засідання кафедри, на якому обговорювалися питання оцінювання діяльності кафедр інституту за 2019-2020 н.р. згідно критеріїв (оцінка менеджерської діяльності завідувачів кафедр), кількість балів та місце кафедри згідно листів самооцінювання, загальна оцінка НПП згідно опитування здобувачів та побажання здобувачів викладачам, труднощів дистанційного спілкування зі здобувачами; шляхи вдосконалення діяльності НПП згідно досягнень та узагальненої форми оцінювання усіх НПП інституту. За результатами додаткового набору було уточнено навчальне навантаження НПП.



1 жовтня 2020 року завідувач кафедри Н.М.Колісніченко виступила на Загальних зборах трудового колективу з обговорення Звіту директора інституту М.М.Іжі "Про роботу закладу та завдання колективу щодо забезпечення освітньо-наукового процесу у 2020-2021 навчальному році"





1 жовтня 2020 року відбувся кафедральний методичний семінар, на якому розглядалися питання забезпечення освітньо-наукового процесу у новому навчальному році.





28 вересня 2020 року завідувач кафедри Н.М.Колісніченко звітувала на апаратній нараді керівників структурних підрозділів інституту про план проведення засідань Мовного клубу у 2020-2021 н.р. Метою клубу є поглиблення знання мов, насамперед - англійської та розмовна практика як із суспільно-політичної, так і культурно-краєзнавчої тематики. На зустрічах клубу можна вдосконалити свої навики активного слухання та мовлення. Перше засідання відбудеться 22 жовтня 2020 р. Засідання проходять щомісяця у 305 аудиторії. Запрошуються всі бажаючі!



24 вересня 2020 року НПП кафедри відвідали читальну залу інституту, де ознайомилися з новими надходженнями. Познайомилися із новими випусками журналів «Стратегічні пріоритети», «Київ», «Дзвін» та іншими. Особливий інтерес викликала колективна монографія науковців інституту, членів кафедри публічного управління та регіоналістики - «Багаторівневе управління (multi-level governance) в умовах модернізації публічної влади і становлення демократичного врядування в Україні».



25 вересня 2020 року НПП кафедри взяли участь в Рішельє-форумі: Державна служба для нової ери (Київ / Одеса / Львів / Дніпро). Завідувач кафедри Н.Колісніченко в межах секції «Персоналізація розвитку та утримання талантів на державній службі» презентувала тезову доповідь «Персоналізація підготовки з публічного управління та адміністрування: пріоритет особистісно орієнтованого підходу».



17 вересня 2020 року відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися звіти аспірантів. Здобувачі наукового ступеня: звітували про виконання індивідуальних навчальних та наукових планів аспірантів за відповідний навчальний рік; презентували свої наукові здобутки. Питання стосувалися рівня підготовки дисертації, кількості публікацій, отриманих результатів.



16 вересня 2020 року науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну участь у процедурі прийому до аспірантури ОРІДУ НАДУ при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Вступний іспит до аспірантури з іноземної мови (англійської, німецької) передбачав чотири складові: аудіювання, читання та переклад, читання та переказ, усне мовлення (монолог і діалог). Вступники до аспірантури демонструвати здатність вести фахові дискусії у галузі публічного управління та адміністрування; уміння висловлюватися щодо запропонованих тем, обґрунтовувати напрямок свого дисертаційного дослідження та його передбачувані результати.



11 вересня 2020 року ОРІДУ НАДУ при Президентові України святкував 25-річчя свого заснування. Вітання лунали від директора інституту Миколи Михайловича Іжі, першого директора інституту Олексія Петровича Якубовського. Колектив інституту отримав низку вітань від керівництва Національної академії та регіональних інститутів, керівників органів публічної влади, дипломатичного корпусу, закладів-партнерів, випускників, слухачів та студентів.



10 вересня 2020 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про підготовку до щорічної науково-практичної конференції ОРІДУ НАДУ; про план роботи кафедри української та іноземних мов на 2020-2021навчальний рік; про затвердження графіків консультацій та взаємовідвідування навчальних занять; про відкриті заняття; про відвідування занять завідувачем кафедри; про індивідуальні плани викладачів; про проведення зустрічей зі студентами з метою мотивування молоді до вивчення іноземних мов та презентації міжнародних можливостей в освітній сфері; про виконання кафедральної НДР та інші. На завершення відбулося засідання методичного майданчика 1. «Ситуаційні завдання до екзаменаційних білетів для складання кваліфікаційного іспиту за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» для другого (магістерського) рівня вищої освіти» (модератор: Колісніченко Н.М., завідувач кафедри).



11 вересня 2020 року НПП кафедри взяли участь у регіональних одноденних тренінгових семінарах ОБСЄ з розробки та застосування стандартів належного врядування ОГС. Захід було організовано у партнерстві з Офісом Президента України і Міністерством молоді та спорту України та у співпраці з ІСАР Єднання, Українським Форумом Благодійників та Українською Біржею Благодійності в рамках проекту «Вдосконалення законодавчої бази та спроможності Уряду України та організацій громадянського суспільства ефективно співпрацювати».



8 вересня 2020 року НПП кафедри пройшли навчання з технології роботи в Google-класі, яке провів перший заступник директора інституту М.П.Попов. Хоча більшість викладачів кафедри вже працюють з цією платформою, створили свої Google-курси (доцент Ковалевська А.В., старші викладачі Петров І.Л., Романенко Т.І.) та певні тонкощі роботи були корисними в опануванні під час навчання.



3 вересня 2020 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про видання навчально-методичної літератури на 2020–2021 навчальний рік; про організацію вхідного тестування на 1ому курсі усіх спеціальностей та форм навчання; про вступ в аспірантуру; про дотримання академічної доброчесності в інституті; про підготовку тез до інститутської конференції; про ситуаційні завдання до екзаменаційних білетів для складання кваліфікаційного іспиту за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» для другого (магістерського) рівня вищої освіти.



28 серпня 2020 року доцент кафедри Андрій Маєв взяв участь у семінарі-практикумі «Дезінформація як інструмент гібридної війни: особливості поширення та можливості протидії».





27 серпня 2020 року відбулося перше у новому навчальному році планове засідання кафедри української та іноземних мов, на якому розглядалися такі питання: про результати вступної кампанії 2020 року»; про новації в організації навчального процесу в інституті (он-лайн забезпечення навчального процесу); про заходи безпеки в інституті; про оновлену освітньо-професійну програму «Публічне управління та адміністрування» спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня вищої освіти та навчальний план для вступників 2020 року; про план видання навчально-методичних матеріалів кафедри; про основні завдання професорсько-викладацького складу кафедри на 2020-2021 н. р. та умови виконання контракту; про навантаження науково-педагогічних працівників кафедри; про підготовку тез до Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародної участі; про графік проведення у 2020 – 2021 навчальному році Мовного клубу; про підготовку спільних публікацій з НПП кафедри іноземних мов Одеського аграрного університету; про оптимізацію структури Одеського регіонального інституту державного управління та інші.



9 липня 2020 року відбулося позапланове засідання кафедри, на якому були затверджені Робочі програми та Силабуси навчальних дисциплін з української та іноземних мов, що викладаються на всіх спеціальностях. НПП кафедри ознайомилися з навчальним навантаженням, а також із Положенням про організацію навчального процесу в ОРІДУ НАДУ при Президентові України, Положення про планування та облік роботи науково-педагогічних працівників в ОРІДУ НАДУ, Положенням про атестацію здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти в ОРІДУ НАДУ, Положенням про академічну мобільність та порядок визнання результатів навчання, отриманих у неформальній освіті або в інших ЗВО в ОРІДУ НАДУ при Президентові України.



26 червня 2020 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про проходження конкурсу на заміщення вакантних посад НПП кафедри; про Наукову розробку колективу виконавців НДР «Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду»; про затвердження Силабусу навчальної (вибіркової) дисципліни «Мистецтво комунікації та представлення наукових результатів» (Розробник: Н.Колісніченко); про результати самооцінки НПП; про особливості навчального процесу в умовах карантину.



24 червня 2020 року доцент кафедри Андрій Маєв відвідав Альянс Франсез в Одесі та зустрівся з в.о. директора французької організації Ярославою Леженцевою. Під час зустрічі було обговорено можливості проведення спільних комунікативних та культурних заходів, залучення стажерів Альянс Франсез до навчального процесу та активізації контактів з Посольством Франції в Україні.



18 червня 2020 року відбувся методичний семінар для НПП кафедри






11 червня 2020 року науково-педагогічні працівники кафедри відвідали читальний зал бібліотеки ОРІДУ НАДУ при Президентові України, де розгорнулася виставка нових надходжень. Особливий інтерес викликала підбірка з організації наукових досліджень, децентралізації влади, місцевого самоврядування та суспільних комунікацій.


11 червня 2020 року відбувся семінар-інструктаж "Лист самооцінювання". Мета самооцінювання: відстеження та оцінювання НПП динаміки особистісного зростання й індивідуального розвитку; виявлення сильних та слабких сторін власної професійної діяльності; осмислення досягнутого та проєктування подальшого професійного вдосконалення.


4 червня 2020 року відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про послаблення карантинного режиму та організацію роботи НПП; про стажування А.Маєва, доцента кафедри в Одеському Національному університеті ім. І.Мечникова; про організацію навчального процесу в дистанційному режимі та контрольні заходи (спеціальності "Публічне управління та адміністрування", "Менеджмент"); про якість навчального процесу та оцінювання НПП здобувачами; про звітування з НДР.


«International Academic Exchanges (Міжнародні академічні обміни)» - тема чергового засідання Мовного клубу кафедри української та іноземних мов. В умовах карантину НПП кафедри відшуковують нові форми організації засідань, зокрема – шляхом використання можливостей презентації PowerPoint. Доцент кафедри А.П.Маєв підготував слайди з інформацією про можливості участі в програмах обміну на прикладі ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Після перегляду слайдів бажаємо, щоб наступного року, популяризуючи участь представників інституту в літніх школах, заходах «EU study days», програмах на Erasmus+ тощо, вибачили на фото себе! Приєднуйтесь до команди любителів іноземної мови ОРІДУ!




27 травня кандидат філологічних наук, доцент кафедри української та іноземних мов Анастасія Ковалевська провела онлайн-майстер-клас «Комунікативні аспекти НЛП і профайлінгу як основні принципи взаємодії посадовців органів публічної влади» для держслужбовців Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області.




29 травня 2020 року НПП кафедри взяли участь в е-конференції «Якість освіти та он-лайн навчання: кращі практики технічного університету Дрездена», зорганізованої Дніпровською політехнікою. Німецькими колегами була презентована система заходів з акредитації технічного університету Дрездена; питання акредитації – національної та внутрішньої (інституційної, що проводиться безпосередньо закладом освіти) на 5-6 років.




28 травня 2020 року згідно наказу директора інституту про "Заходи (форма проведення - онлайн) до Днів науки та Європи в Україні в ОРІДУ НАДУ при Президентові України" на кафедрі відбувся семінар «Іншомовна комунікація у підготовці докторів філософії», модераторами якого виступили завідувач кафедри Н.Колісніченко та доцент кафедри А.Маєв.




Засідання Мовного клубу «English words and how they come about. (Borrowing)» в умовах карантину, із-за обмеженості прямого спілкування, проходить у формі відео-заняття.




Науково-педагогічні працівники кафедри продовжують підвищувати свою кваліфікацію за он-лайн дистанційними курсами різних платформ. Навчання за програмами курсів від провідних викладачів, університетів та організацій світу не тільки збагачує викладачів інтелектуально, але й методично. Адже реалії карантину змушують опрацьовувати нові технології проведення занять, а онлайн-курси та освітній контент широкого спектра курсів різних платформ з використанням IT сприяє цьому.



27 травня 2020 року старший викладач кафедри Т.І.Романенко провела он-лайн засідання Мовного клубу на тему «Frenchborrowings - Слова, запозичені з французької мови» поза графіку (з огляду на умови карантину). Презентація Тетяни Іванівни була присвячена французьким словам, які потрапляли в українську мову різними шляхами: через мову-посередник (польську, російську), а також прямим шляхом через літературу, твори мистецтва, безпосередні контакти. Запозичені з французької мови слова стосуються переважно:суспільно-політичного життя; мистецтва й літератури;військової справи;одягу;будівництва, архітектури, містовпорядкування;побуту. Хоча і дистанційно, але тематика зацікавила здобувачів, вони ставили запитання, відшуковували французькі слова у своєму оточенні.



25 травня 2020 року кафедра української та іноземних мов ОРІДУ НАДУ при Президентові України та кафедра української мови ОНУ імені І. І. Мечникова підвели результати Конкурсу перекладів, присвяченого Дню філолога та визначили переможців.



З огляду на умови карантину кафедра української та іноземних мов організувала проведення он-лайн краєзнавчої вікторини "Що? Де? Коли?". Здобувачам усіх рівнів було запропоновано провести цікаво і пізнавально час, відповідаючи на запитання Britain Quiz. Вікторина дає можливість дізнатися і запам'ятати цікаві, важливі факти щодо географічного положення, національної символіки, пам'ятних місць країни.



21 травня 2020 року відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про профорієнтаційну роботу та звітування щодо залучення абітурієнтів; про виконання умов контрактів; про організацію відпусток; про Положення про систему запобігання та виявлення академічного плагіату в ОРІДУ НАДУ при Президентові України; про Положення про організацію та методику проведення навчальних занять, відкритих занять, взаємовідвідувань та контрольних відвідувань в ОРІДУ НАДУ при Президентові України; про Порядок підготовки рукописів навчально-методичної літератури в ОРІДУ НАДУ при Президентові України та інші нормативні документи інституту.



21 травня 2020 року згідно наказу директора інституту про "Заходи (форма проведення - онлайн) до Днів науки та Європи в Україні в ОРІДУ НАДУ при Президентові України" старший викладач Т.Романенко (відповідальний виконавець НДР) презентувала на кафедрі "Навчально-методичні продукти за результатами НДР", серед яких: два отриманих авторських свідоцтва, наукова розробка, розроблені "Конспект тематичних занять в межах варіативної складової магістерської та докторської програм освітньої галузі "Публічне управління та адміністрування" та "Конспект спеціалізованого тренінгового семінару в системі підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування".



21 травня 2020 року кафедра організувала вишиванковий флешмоб, долучившись до Дня вишиванки, яке припадає на 3ій четвер цього місяця. У цей день традиційно роблять світлини у вишиванках. НПП кафедри вирішили провести флешмоб у традиційному вбранні та викласти фото у соцмережі.



До Дня науки (16 травня 2020 року) кафедра української та іноземних мов у складі журі завідувач кафедри Н. Колісніченко, доцент А.Маєв, старші викладачі І.Петров (голова журі), Г.Васильєва, Т.Кемарська провела Конкурс англомовних ессе «New insights into management (Новітній погляд на менеджмент)», переможцями якого стали:



Вітаємо науково-педагогічних працівників кафедри з отриманням Авторського свідоцтва "Англо-український та українсько-англійський словник на тему "Вибори". Словник розроблено у межах дисциплін, що викладаються за програмами підготовки здобувачів 1го та 2го рівнів вищої освіти спеціальності "Публічне управління та адміністрування".



Вітаємо науково-педагогічних працівників кафедри з отриманням Авторського свідоцтва "Літературний твір «Методична розробка "Social Policy in the Countries of the European Community - Соціальна політика в країнах європейської спільноти". Тематична розробка підготовлена у межах дисциплін, що викладаються за програмами підготовки здобувачів 1го та 2го рівнів вищої освіти спеціальності "Публічне управління та адміністрування".



Вітаємо науково-педагогічних працівників кафедри з отриманням Авторського свідоцтва "Business Correspondence (English Laanguage)" - Ділове листування (англійська мова). Методична розробка підготовлена у межах дисциплін, що викладаються за програмами підготовки здобувачів 1го та 2го рівнів вищої освіти спеціальності "Менеджмент" та "Публічне управління та адміністрування".



Старший викладач кафедри Васильєва Г.В. отримала сертифікат за участь у методичному вебінарі, мета якого - ознайомлення з методами розвитку навичок читання в умовах дистанційного навчання та з використанням методу "класрум", який є найбільш актуальним під час карантину.



30 квітня 2020 року відбулося планове засідання кафедри в он-лайн режимі з використанням технології Google Hangouts Meet. Розглядалися такі питання: про забезпечення якості освітнього процесу під час карантину; про організацію та проведення дистанційного навчання на період карантину; про Плани роботи НПП на квітень-травень 2020 року періоду карантину; про звітування НПП; про заходи, що були проведені для залучення абітурієнтів та виконання планових завдань щодо вступу на спеціальність «Публічне управління та адміністрування»; про проведення консультацій з Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови щодо вступу в магістратуру; про підготовку Наукової розробки за результатами кафедральної НДР; про анкетування дисциплін; про підготовку до поетичного конкурсу; про рекомендації до друку статей.


24 квітня 2020 року доцент кафедри Андрій Маєв взяв участь у засіданні редакційної колегії наукового журналу інституту «Актуальні проблеми державного управління». Під час засідання було обговорено зміст першого номеру журналу за 2020 рік та інші питання, що стосуються видавничої діяльності. Голова редакційної колегії фахових видань інституту Микола Іжа надав відповідні доручення щодо подальшої роботи.


Науково-педагогічні працівники кафедри у межах дисциплін, що викладаються у зв’язку з карантином у дистанційному режимі, практикують он-лайнові форми проведення занять. Відповідаючи на запити здобувачів, НПП розробили завдання, які в онлайн режимі дозволяють спілкуватися з «аудиторією» в режимі реального часу. Завдяки онлайн-навчанню студенти та магістранти можуть завантажувати навчальні матеріали з відповідних платформ, викладачі організують та проводять заняття у режимі «віртуальних класів». Доцент кафедри Ковалевська А.В., старший викладач Романенко Т.І. та Петров І.Л. саме таким чином вдосконалюють навички здобувачів (в аудіюванні та говорінні) під час дистанційної підготовки.


23 квітня 2020 року НПП кафедри взяли активну участь в організації роботи (рецензування, консультування) секції №5 "New Insights into Management" (робоча мова секції — англійська) у межах XXI Всеукраїнської щорічної студентської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Сучасний менеджмент: моделі, стратегії, технології». Конференція відбувалась у рамках заходів, присвячених 25-річчю утворення ОРІДУ НАДУ при Президентові України та проходила у форматі Internet-конференції. Цього року редагуванням тез від кафедри керував старший викладач І.Л.Петров. Усього було надано більше 30 тез з різних закладів вищої освіти України та зарубіжжя.


22 квітня 2020 року завідувач кафедри Н.М. Колісніченко взяла учать у робочій нараді проєктної групи (освітньо-наукової програми аспірантури) у режимі он-лайн. Учасники наради - Л.Л. Приходченко – гарант програми, М.М. Миколайчук, за участі М.П. Попова – першого заступника директора інституту та І.В. Матвєєнко – заступника начальника відділу з координації наукової роботи та докторантури обговорили питання оновлення освітньої програми для аспірантів інституту, її особливостей та формування вибіркової компоненти навчального плану.


Під час карантину НПП кафедри продовжують активно брати участь у комунікативних заходах у межах підвищення кваліфікації. Старший викладач Васильєва Г.В. отримала сертифікат за участь у серії методичних вебінарів, які регулярно організує видавництво National Geographic.



16 квітня 2020 року відбулося планове засідання кафедри в он-лайн режимі з використанням технології Google Hangouts Meet за участі декана факультету менеджменту та бізнес-технологій Вишневської В.М.





11 березня 2020 року до науково-педагогічних працівників кафедри завітали представники DINTERNAL Education - Н.Михненко, регіональний методист (Одеса та південь України) та Г.Джоунс - тренер, головний тьютор курсу (курси з вивчення англійської мови в Одесі). Гості розповіли про сучасні навчальні ресурси, професійний розвиток, он-лайн платформи. Особливо зацікавила презентація про сучасні тенденції в англійській мові (лексика, граматика).


05 березня 2020 року відповідно до Плану внутрішнього навчання персоналу завідувач кафедри Н.Колісніченко виступила на навчально-методичному семінарі з обговорення та аналізу дотримання в інституті акредитаційних вимог Критерія 6. Людські ресурси і Критерія 10. Навчання через дослідження. Було презентовано досвід іноземних університетів підготовки дипломних (магістерських) робіт з огляду на використання деяких положень у практиці реалізації вітчизняних освітніх програм. Обговорювалися також академічна та/або професійна кваліфікація викладачів, задіяних до реалізації освітньої програми, дотичність тем наукових досліджень аспірантів напрямам досліджень наукових керівників.


4 березня 2020 року доцент кафедри української та іноземних мов, кандидат філологічних наук А.В.Ковалевська разом зі здобувачами інституту відвідали театралізоване свято «Думи мої, думи мої», присвячене Дню народження Тараса Шевченка, який було організовано в Одеському національному морському університеті.




У цьому навчальному році розпочалася робота Курсів з вивчення англійської мови для науково-педагогічних працівників інституту.






29 лютого 2020 року завідувач кафедри Н.Колісніченко та старший викладач Т.Кемарська взяли участь у тренінгу для вчителів англійської мови та методистів.

Під час повністю англомовного тренінгу розглядалися питання: секрети мотивації себе та учнів; ідеальна робота в групах. Було організовано майстер-клас з планування уроків та уроку мрії. Окремо розглядалися інтерактивні вправи та онлайн інструменти для викладання. Учасники дізналися всі деталі щодо того як долучитись до проєкту, про доступ до всіх матеріалів ВИ.мова! Усі учасники отримали сертифікати.


Аспірантка кафедри Наталя Яруліна разом з іншими здобувачами відвідала Академію публічного управління Республіки Молдова (м. Кишинів), де взяла участь у міжнародній конференції «Внесок молодих дослідників у розвиток публічного управління».
Молодіжний науковий форум став черговим свідченням динамічної співпраці в науковій сфері між закладами-партнерами. Наталя Яруліна представила доповідь, поспілкувалася з ректором Академії Олегом Баланом та першим проректором Андрієм Грозою. За результатами участі у конференції отримала сертифікат.


Проведено науковий семінар «Структурно компонентна модель підготовки публічних службовців до іншомовної комунікації в умовах реалізаціїїї євроінтеграційного курсу» у межах кафедральної НДР. З ключовою доповіддю виступила доцент кафедри А.В.Ковалевська.




21 лютого 2020 року

Провідний фахівець кафедри Костенюк Н.І. взяла участь в заході на базі Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради - зустрічі з науково-педагогічними працівниками ЗВО м. Одеси, державними службовцями Одеської обласної державної адміністрації та посадовими особами Одеської міської ради. Метою зустрічі було обговорення питань щодо оновлення дисциплін вибіркової компоненти “Цифрове Урядування” спеціальності 281 “Публічне управління та адміністрування” та програм підвищення кваліфікації кадрів в рамках програм EGAP за цим напрямом за участю зацікавлених сторін.


20 лютого 2020 року

Науково-педагогічні працівники кафедри обговорили такі питання: про вимоги до освітньої програми (особливості перекладу); про підготовку здобувачів 1го (бакалаврського) рівня вищої освіти щодо здачі Єдиного вступного іспиту з іноземної мови; про оновлення роботи Мовного клубу у 2му семестрі; про осучаснення змісту, форм та методів навчання.




14 лютого 2020 року

Завідувач кафедри Н.Колісніченко як виконавчий директор всеукраїнської Асоціації присяжних та аспірантка кафедри Н.Яруліна взяли участь у роботі експертної наради щодо впровадження інституту присяжних в Україні. Захід було організовано ГО «Одеський інститут соціальних технологій», ВГО «Асоціація присяжних України» та Громадською мережею публічного права та адміністрації UPLAN в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Розглядалися такі питання: суд присяжних як засіб реалізації верховенства права; основні проблеми функціонування суду присяжних в Україні; нові законопроекти щодо суду присяжних: науково-правовий коментар.


ДОЛУЧАЙТЕСЯ!

Кафедра української та іноземних мов розробила Фейсбук-сторінку "Мовний клуб ОРІДУ НАДУ при Президентові України" (розробник Ковалевська Анастасія Володимирівна, доцент кафедри). Наш мовний клуб - безкоштовна освітня програма ОРІДУ, в рамках якої кожен охочий може як отримати знання з усіх рівнів іноземної та української мови, так і набути навичок активного слухання і мовлення. Будемо раді відповісти на будь-які запитання щодо графіку роботу Клубу в особистих повідомленнях сторінки! Долучайтеся за посиланням:


13 лютого 2020 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про підсумки виконання індивідуальних планів викладачів за перший семестр; про участь НПП кафедри в наукових конференціях, семінарах, фондах; про наявність друкованої продукції, в т.ч. і в міжнародних виданнях; про організацію та проведення науково-практичного семінару «Структурно компонентна модель підготовки публічних службовців до іншомовної комунікації в умовах реалізації її євроінтеграційного курсу» (доповідачі Романенко Т.І., Ковалевська А.В.).


6 лютого 2020 року

Науково-педагогічні працівники кафедри: обговорили питання реалізації освітніх програм інституту, зокрема, мова йшла про людські ресурси; освітнє середовище та матеріальні ресурси; внутрішнє забезпечення якості освітньої програми; прозорість та публічність; навчання через дослідження. Обговорили матеріали для отримання авторських свідоцтв представниками кафедри – щодо англо-українського (україно-англійського) словника, методичних рекомендацій та робочого зошита.


3 лютого 2020 року

Завідувач кафедри Н.Колісніченко взяла участь у Форумі «Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами», зорганізованому Центром політико-правових реформ . Обговорювалися питання внесення змін до Конституції, нові ініціативи, тенденції конституційного процесу в Україні. Особливий інтерес викликали Конституційні зміни щодо адміністративно-територіального устрою та зміцнення місцевого самоврядування. У форматі світового кафе з громадянами, представниками політичних партій та депутатами відбулося обговорення «Які конституційні зміни потрібні суспільству?».


30 січня 2020 року

Кафедра української та іноземних мов організувала проведення науково-методологічного семінару “Наукові комунікації, бази даних та науковометричні виміри як драйвера розвитку галузі знань “Публічне управління та адміністрування” і наукової діяльності науково-педагогічного працівника». Розглядалися такі питання:
1. Інтернет-комунікації як наукова культура сучасного спілкування у сфері публічного управління (Овчаренко С.В., доктор філософських наук, професор, професор кафедри гуманітарних і соціально-політичних наук)

2. Робота з наукометричною базою даних «Scopus» (Азарова І.Б., кандидат технічних наук, доцент кафедри проектного менеджменту)

3. English Paper: its elements and requirements - Стаття англійською мовою: її складові та вимоги (Колісніченко Н.М., кандидат наук з державного управління, доцент, завідувач кафедри української та іноземних мов).


10 січня 2020 року

У межах додаткового плану проведення профорієнтаційної роботи старший викладач кафедри української та іноземних мов ОРІДУ НАДУ Кемарська Т. Г. провела зустріч з керівниками та випускниками загальноосвітних шкіл №1 та №2 м. Козятин Вінницької області. Йшла мова про історію, підготовку спеціалістів, правила прийому до інституту. Надана інформація викликала жвавий інтерес.


9 січня 2020 року

Науково-педагогічні працівники кафедри: обговорили основні правила проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти; проблеми перекладу публічно-управлінської лексики, зокрема - у назвах тем магістерських робіт; перспективи підготовки матеріалів для отримання авторських свідоцтв представниками кафедри.


9 січня 2020 року

Колісніченко Н.М. як член проектної групи освітньої програми і завідувач кафедри, Стойкова Г.Г. як керівник структурного підрозділу взяли участь у дводенному навчально-методичному семінарі на тему «Основні засади та порядок проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти» відповідно до Плану внутрішнього навчання персоналу. Розглядалися питання: Проектування та цілі освітньої програми. Структура та зміст освітньої програми. Доступ до освітньої програми та визнання результатів навчання. Навчання і викладання за освітньою програмою. Контрольні заходи, оцінювання здобувачів вищої освіти та академічна доброчесність.


ВІТАЄМО!

Вітаємо науково-педагогічних працівників кафедри з отриманням Авторського свідоцтва "Конспект спеціалізованого тренінгового семінару в системі підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування "Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: європейський досвід". Конспект семінару підготовлено у межах Технічного завдання кафедральної НДР «Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду».


26 грудня 2019 року

Доцент кафедри Ковалевська А.В., кандидат філологічних наук, організувала та провела науковий семінар "Технології профайлінгу: типи і маркери неправди, її соціокультурні особливості та способи верифікації". Простою і зрозумілою мовою Анастасія Володимирівна, використовуючи наукові знання і практичний досвід, розповіла як верифікувати брехню за допомогою вербальних і невербальних каналів, вчила розбиратися в людях, зчитувати ознаки брехні за різними каналами, складати психологічний профіль будь-якої людини, виявляти сильні і слабкі сторони опонента, правильно інтерпретувати невербальну поведінку. Семінар пройшов інтерактивно - усі присутні виконували вправи, відповідали на запитання, експериментували. У кінці кожен отримав сертифікат учасника.


19 грудня 2019 року

Доцент кафедри А.В.Ковалевська провела засідання кафедрального Методичного майданчика "Особливості нового правопису", на якому науково-педагогічні працівники поновили знання про особливості ділового мовлення, загальні вимоги до писемного ділового мовлення та закріпили навички грамотного письма. Особливу увагу було звернуто на нові правила писемного та усного мовлення. Практичні вправи допомогли уникати найпоширеніших помилок у діловому спілкуванні. Нагадаємо, "Український правопис" схвалено Кабінетом Міністрів України (Постанова № 437 від 22 травня 2019 року).


19 грудня 2019 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися питання самооцінки з проходження акредитації освітніх програм та закладу. Науково-педагогічні працівники у режимі "запитання-відповідь" узагальнили інформацію про атестацію здобувачів вищої освіти, про забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти в інституті, про організацію освітнього процесу, про порядок реалізації права на академічну мобільність. Декан факультету "Менеджменту та бізнес-технологій" В.М.Вишневська провела інструктаж з протипожежної безпеки - правил поведінки під час пожежі.


19 грудня 2019 року

Відбулося планове засідання Мовного клубу на тему «Study abroad» (Навчання за кордоном), модератором якого була Колісніченко Н.М., завідувач кафедри. Учасники обговорювали вигоди від навчання в зарубіжних закладах, шляхи вибору програм - за тематикою, категорією та рівнями. Розглядали плюси та мінуси навчання за різними програмами. Особливий інтерес викликала та частина засідання, на якій презентувалися процедури подачі заявок та інших документів, підготовка мотиваційного листа, рекомендацій, проходження інтерв'ю.


Ювілейний випуск електронного журналу кафедри

Вийшов п’ятий ювілейний випуск електронного журналу кафедри «New Insights in Public Administration» (Нове розуміння публічного адміністрування) за результатами наукового семінару за тематиками дисертаційних досліджень аспірантів другого року всіх форм навчання ОРІДУ НАДУ (8 листопада 2019 року). Тематика публікацій розкриває актуальність, цілі, завдання, новизну та передбачувані результати їхніх досліджень.


01-06 грудня 2019 року

В період з 01 по 06 грудня 2019 року доцент кафедри Андрій Маєв взяв участь у навчальному візиті до КНР у складі делегації з 20 молодих вчених країн Євразії. Програма візиту, що передбачала відвідання адміністративного центру провінції Юннань – м. Куньмін та столиці країни – м. Пекін, містила численні заходи, направлені на зміцнення співробітництва та розвиток академічних обмінів між різними країнами континенту. У рамках візиту Андрій Маєв мав можливість розповісти про основні напрямки діяльності ОРІДУ НАДУ при Президентові України під час спілкування з керівництвом провінції Юннань та Університету м. Куньмін, а також презентувати доповідь на міжнародній конференції «Діалог між молодими вченими Китаю та країн Євразії».


5 грудня 2019 року

Відбулаося засідання науково-експертної ради інституту, на якому Н.Колісніченко, науковий керівник кафедральної НДР з теми: “Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду» представила результати виконання 2го етапу роботи (Проміжний звіт). Були розкриті розділи: загальні засади та принципи реалізації мовної політики в системі публічної служби: європейсько-український контекст; європейський досвід використання іншомовної комунікації у підготовці публічних службовців; європейський вимір володіння іноземною мовою у контексті підготовки публічних службовців.


5 грудня 2019 року

5 грудня 2019 року Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про завдання щодо організованого проведення зимової сесії; про створення умов для розвитку компетентностей працівників НАДУ; про організацію та проведення науково-методологічного семінару “Наукові комунікації, бази даних та науковометричні виміри як драйвера розвитку галузі знань “Публічне управління та адміністрування” і наукової діяльності науково-педагогічного працівника.


21 листопада 2019 року

21 листопада 2019 року відбулося чергове засідання Мовного клубу на тему «Let my people (phrases)», в якому взяли участь студенти 2 курсу факультету менеджменту та бізнес-технологій та співробітники інституту. Обговорювалося важливе явище в англійський мові – фразові дієслова, зокрема дієслово «Let». Тема засідання викликала зацікавленність присутніх, адже фразові дієслова традиційно створюють затруднення у тих хто вивчає англійську мову, їх розпізнавання та правильне вживання є умовою повноцінного опанування мовою для мовленнєвої комунікації. Модератором засідання клубу була ст. викладач Кемарська Т.Г.


15 листопада 2019 року

Завідувач кафедри Н.Колісніченко та провідний фахівець Н.Костенюк взяли участь у регіональному одноденному тренінговому семінарі з підвищення потенціалу державних службовців та ОГС в управлінні проектами, що фінансуються за державні та місцеві кошти, та застосування єдиних керівних принципів. Під час навчання представники кафедри підвищили свою обізнаність щодо таких тем: форми співробітництва та партнерства між урядовими органами та громадськими організаціями, принципи та процедури прозорого розподілу державних коштів для фінансування проектів ОГС; планування та виконання проектів; врахування гендерних аспектів в проектному менеджменті; моніторинг та оцінка проектів (згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка»).


8 листопада 2019 року
П’ятий науковий англомовний семінар "New insights in public administration" (Нове розуміння публічного управління)

П’ятий ювілейний науковий семінар "New insights in public administration" (Нове розуміння публічного управління) кафедри української та іноземних мов розпочався вітальними словами Матвєєнко І.В., заступника начальника відділу з координації наукової роботи та докторантури,; Маєва А.П., доцента кафедри, які привітали учасників заходу, підкреслили значення вивчення іноземної мови у підготовці аспірантів - здобувачів ступеня доктора філософії, побажали активного використання навичок іншомовного спілкування в професійній та науковій діяльності. Семінар став завершальним етапом у вивченні навчальних дисциплін «Іноземна мова в професійній діяльності дослідника публічного управління та адміністрування» та «Мистецтво комунікації та презентації наукових результатів іноземною мовою» для докторів філософії спеціальності "Публічне управління і адміністрування". Тематика заходу розкривала напрямки дисертаційних досліджень аспірантів другого року всіх форм навчання. Учасники семінару презентували актуальність, цілі, завдання, новизну та передбачувані результати своїх досліджень. Організатори семінару - завідувач кафедри Н.М.Колісніченко, доцент кафедри А.П.Маєв підвели підсумки заходу, відзначили належний рівень володіння мовою всіх учасників та їх навички представлення своїх напрацювань.


План-графік проведення попередньої експертизи

Відповідно до Плану-графіку проведення попередньої експертизи дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня доктора наук з державного управління 7 листопада 2019 року відбулося розширене засідання кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління націонаональною безпекою спільно з кафедрою гуманітарних та соціально-політичних наук щодо попередньої експертизи докторської дисертації Колісніченко Н.М. «Формування та розвиток системи підготовки осіб, які обіймають політичні (виборні) посади, до здійснення політико-управлінської діяльності» (за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління). Згідно порядку денного було заслухано доповідь дисертанта за результатами дисертаційного дослідження, відгуки рецензентів: д.держ.упр., доцента, доцента кафедри гуманітарних та соціально-політичних наук Воронова О.І.; д.держ.упр., професора, завідувача кафедри права і законотворчого процесу Марущака В.П.; д.держ.упр., професора, професора кафедри економічної та фінансової політики Миколайчука М.М. Представники професорсько-викладацького складу прийняли активну участь в обговоренні результатів дисертаційного дослідження, надали зауваження та пропозиції щодо подальшої роботи. За результатами розширеного засідання кафедри було прийнято рішення рекомендувати докторську дисертацію Колісніченко Н.М. для попереднього розгляду і захисту у спеціалізованій вченій раді.


7 листопада 2019 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про підсумки виконання плану видання науково-методичної літератури та формування плану на наступний рік; про співпрацю з закладами вищої освіти, фондами та організаціями зарубіжних країн; про досвід доцента Ковалевської А.В. у організації самостійної роботи здобувачів вищої освіти; про підготовку 5-ого випуску Інтернет-журналу кафедри. Закінчилося засідання презентацією особливостей нового правопису у межах кафедрального методичного майданчика, яку підготувала доцент кафедри А.В. Ковалевська.


6 листопада 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у презентації Міжнародної фотовиставки, присвяченої 70-річчю заснування Китайської Народної Республіки, що проходить у стінах інституту. З вітальними словами виступили директор інституту М.М.Іжа та віце-генеральний консул Чень Юйжун. Присутні могли познайомитися із фотоекспозицією, яка розкриває визначні події історії КНР: політичні та економічні реформи, а також – наукові досягнення, які вплинули на світову економіку.


4-5 листопада 2019 року

4-5 листопада 2019 року доцент кафедри Андрій Маєв брав участь у навчальному модулі «Зовнішня політика України та особливості співпраці з міжнародними партнерами». Учасниками заходу, що пройшов на базі інституту та був організований спільно з Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ, стали співробітники Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Чернівецької обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, задіяних у сфері зовнішніх зносин. Метою дводенного навчального модулю було висвітлення питань щодо реалізації зовнішньої політики України, дипломатичної роботи, стратегічних комунікацій, реалізації міжнародних проектів, проведення міжнародних заходів.


1 листопада 2019 року

Доцент кафедри А.В.Ковалевська провела майстер-клас "Використання технік впливу НЛП та профайлінгу в управлінській діяльності" в рамках інтерактивних заходів щорічної науково-практичної конференції на міжнародною участю "Навчання публічних службовців: новітні тенденції та технології", що відбулася в Національній академії державного управління при Президентові України (м.Київ). Захід було організовано за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні. Учасниками майстер-класу Анастасії Володимирівни стали: науково-педагогічні працівники, слухачі, аспіранти, докторанти Національної академії, Дніпропетровського, Львівського, Одеського, Харківського регіональних інститутів державного управління Національної академії, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, Українського інституту національної пам’яті, Центру освітнього консультування.


29 жовтня 2019 року

29 жовтня 2019 року на запрошення Генерального консульства Туреччини в Одесі доцент кафедри Андрій Маєв відвідав урочистий прийом з нагоди відзначення 96-ї річниці заснування Турецької Республіки. Гостями заходу, що відбувся у готелі «Брістоль», були представники органів публічної влади, дипломатичних місій, заклади вищої освіти та ЗМІ.


24 жовтня 2019 року

Чергове засідання Мовного клубу на тему «Colloquial English: Contemporary idioms and phrasals» провела доцент кафедри А.В. Ковалевська. Учасники клубу розповідали про сучасні ідіоми та фрази, відповідали на запитання. У кінці заняття узагальнили вивчені під час презентації слова та фрази.


24 жовтня 2019 року

Проректор з науково-педагогічної та інформаційної діяльності Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової Хіль Олена Михайлівна, слухачка ОРІДУ НАДУ при Президентові України, розповіла про досвід проведення моніторингу та перевірки якості закладів вищої освіти України у якості члена комісії з інспектування. У заході, організованому кафедрою гуманітарних та соціально-політичних наук, взяла участь завідувач кафедри Н.Колісніченко.


24 жовтня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у Методичній нараді з питань вступу до інституту у 2020 році. Учасниками заходу були також усі керівники структурних підрозділів та провідні фахівці. Розглядалися питання: умови вступу до інституту; вступні іспити; особливості проведення профорієнтаційної роботи. Окремо зазначалося про значення консультацій з Єдиного вступного іспиту з іноземної мови, курсів з іноземної мови в ОРІДУ.


23 жовтня 2019 року

Доцент кафедри А.П.Маєв взяв участь в урочистостях з нагоди 101-річниці проголошення Латвійської Руспубліки. Андрій Петрович відгукнувся на запрошення Надзвичайного та Повноважного Посла Латвії в Україні пана Пойканса та Почесного Консула пана Веретенникова. Під час заходу відбулася особлива подія - відкриття барельєфа виданного латвійського поета Андрейса Пумпурпса. З представниками дипломатичного корпусу обговорили напрями співпраці в освітній сфері


21 жовтня 2019 року

Доцент кафедри А.П.Маєв взяв участь у робочій зустрічі з новопризначеною директоркою Alliance Francaise Odesa (Альянс Франсез Одеса) Поліною Білоус. Обговорювалися можливості співпраці ОРІДУ НАДУ при Президентові України з Альянсом, зокрема - нові ідеї організації спільних заходів за допомогою сучасних технологій.




21 жовтня 2019 року

Завідувач кафедри Н.Колісніченко та провідний фахівець Н.Костенюк взяли участь у тренінгу Тренінг із підготовки заявок на програму «Креативна Європа». На тренінгу говорили про конкурс «Проекти міжнародної співпраці 2020». Програма тренінгу зосереджувалася на таких критеріях при поданні заявки, як: обґрунтованість проекту (чи є він на часі, його відповідність культурній політиці країни, регіону, міста та ін.); комунікаційна стратегія (наскільки чіткою та доцільною є стратегія комунікації проекту, включаючи цільові аудиторії, канали, вплив та часові рамки та ін). Обговорювалися умови, яким має відповідати проект, щоб подаватися на конкурс та як відбувається процес подання заявки.


17 жовтня 2019 року

Доцент кафедри А.П.Маєв і аспірантка кафедри Н.Яруліна взяли участь у зустрічі з матерями загиблих військових. Сини загинули за країну, а матері залишилися в ній жити. Акція газети «Дзеркало тижня» була підтримана ОРІДУ НАДУ при Преидентові України. Мами тих, хто віддав Україні безцінне — своїх синів, не залишили байдужими нікого. Згадуючи своїх дітей, вони закликають змінити країну. Мамам боляче, та все ж світліше.


16 жовтня 2019 року

Студенти 1 курсу факультету публічного управління та адміністрування і факультету менеджменту та бізнес-технологій 16 жовтня 2019 року відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий міжінституційний захід організовано кафедрами української та іноземних мов ОРІДУ НАДУ при Президентові України і української та зарубіжної літератури Південноукраїнського педагогічного університету ім. К. Ушинського. Група студентів вишів спільно із завідувачем кафедри Колісніченко Н.М., доцентом кафедри Стойковою Г.Г. та старшим викладачем кафедри Кемарською Т.Г. відвідали виставу «Сорочинський ярмарок» за мотивами повісті М. Гоголя – веселу історію із щасливим фіналом. Під звуки оркестру вистава поринає глядачів в атмосферу святкового дійства, яке ввібрало в себе колорит і всілякі бувальщини, що трапляються на ярмарку… Глядачі попали в небуденний світ, сповнений шуму, народних пісень, запальних танців, надзвичайних пригод і таємниць.


15 жовтня 2019 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко звітувала на апаратній нараді керівників структурних підрозділів інституту:
1. Про результати навчання в межах Курсів англійської мови для науково-педагогічних працівників інституту та продовження їх роботи у новому навчальному році. Було зазначено, що з метою організації роботи Курсів було розроблено «Положення про Курси», укладено «Програму курсів», в якій розроблено структуру курсів (Укладач: Колісніченко Н.М., к.н.держ.упр., доцент). За результатами навчання 14 НПП отримали сертифікати.
2. Про розробку і впровадження програм “Українська мова для іноземців” для учасників програми Fulbright


11 жовтня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну участь у проведенні Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю "Публічне управління: традиції, інновації, глобальні тренди": виступили перекладачами основних доповідей; працювали в межах секції №5 "Публічне управління в умовах глобалізації і становлення цифрового суспільства" (Модератори секції: Кривцова В.М. – завідувач кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Пігарєв Ю.Б. – завідувач кафедри електронного урядування та інформаційних систем ОРІДУ НАДУ при Президентові України).


10 жовтня 2019 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про затвердження уточнених обсягів навчального навантаження, плану роботи кафедри та індивідуальних планів роботи викладачів; про виїзні освітні заходи щодо підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування; про підвищення мотивації до вивчення іноземних мов завдяки організації англомовних заходів (у тому числі міжінститутських); про роботу Курсів з вивчення англійської мови для науково-педагогічних працівників інституту; про підготовку та організацію кафедрального наукового семінару "New Insights into Public Administration"; про стажування на базі кафедр іноземних мов закладів вищої освіти м. Одеси. Засідання методичного майданчика на тему "Робота з Робочим зошитом: проблеми та досвід спілкування зі слухачами» провів старший викладач кафедри І.Л.Петров.


09 жовтня 2019 року

Представники кафедри - доцент А.Маєв, аспірантка Н.Яруліна, провідний фахівець Н.Костенюк взяли участь у засіданні Круглого столу "Публічне управління й адміністрування" в форматі телемосту (ОРІДУ НАДУ при Президентові України - Академія управління при Президентові Республіки Білорусь). Програма заходу передбачала: вітальні слова (Іжа М.М. - директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України; Пальчик Г.В. - ректор Академії управління при Президентові Республіки Білорусь), доповіді для обговорення "Матриця децентралізації в Україні" (професор Саханенко С.Є., ОРІДУ НАДУ), "Практичні аспекти забезпечення процесу підвищення престижу державної служби" (Шмакова О.С. - начальник відділу Академії управління при Президентові Республіки Білорусь), "Цифрове управління: від відцифровування до технологічної платформи" (Пигарев Ю.Б., завідувач кафедри ОРІДУ НАДУ), "Моделювання проблемних ситуацій як ефективний засіб вирішення завдань економіки і менеджменту" (Новиш Б.В. - завідувач кафедри Академії управління при Президентові республіки Білорусь).


03-04 жовтня 2019 року

Доцент кафедри А. П. Маєв взяв участь у роботі Третьої міжнародної франкофонної конференції в Україні, що пройшла на базі Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова. Захід об’єднав понад 200 науковців з 20 країн світу. Представник інституту виступив з доповіддю на секції права, політичних та соціальних наук та отримав диплом учасника конференції.


26-27 вересня 2019 року

Завідувач кафедри Н.Колісніченко взяла участь у конференції з HR (humanresources) у публічному управлінні «Одеса. Рішельє. Форум», організаторами якого виступили Нацагентство України з питань державної служби та Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Національна академія державного управління при Президентові України. Мета: обмін досвідом і практикою, спрямованих на здійснення реформи державного управління та державної служби. Була надана можливість взяти участь в обговоренні різних шляхів реформування державної служби, сучасних HR технологій, нових інструментів у навчанні та розвитку персоналу в державних органах України та країнах-членах ЄС і ОЕСР, а також у приватному секторі. Серед запрошених: представники вищого корпусу державної служби та служб управління персоналом державних органів України; представники програми ОЕСР/SIGMA та ОЕСР; HR-експерти у сфері державної служби з окремих країн-членів ЄС та ОЕСР: Естонії, Фінляндії, Франції, Латвії, Литві, Польщі тощо.


26 вересня 2019 року

Відбулося перше у цьому навчальному році засідання Мовного клубу “To English or not to English”, модератором якого був І.Петров, старший викладач кафедри. Ігор Леонідович підібрав вдалі приклади використання «замінників» українських слів англійськими, учасники клубу займалися «словотворенням», відгадували зашифровані завдання, складали власні міні-описи слів. Змістовне і цікаве засідання клубу завершилося бліц-прогнозуванням розвитку мовних засобів із використанням англійських еквівалентів.


24 вересня 2019 року

Студенти 1 курсу факультету публічного управління та адміністрування і 1 та 3 курсів факультету менеджменту та бізнес-технологій 24 вересня 2019 року відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано кафедрою української та іноземних мов. Група студентів інституту спільно із завідувачем кафедри Колісніченко Н.М. та науково-педагогічними працівниками кафедри: Стойковою Г.Г., Кемарською Т.Г. та Ковалевською А.В. відвідали одну з найпопулярніших українських класичних комедій «За двома зайцями». Вистава поринула глядачів в атмосферу авантюрного дійства, протягом усієї вистави глядачів супроводжувала святкова атмосфера, чудова гра талановитих акторів театру, прекрасна музика, пісні та танці, що виконувалися акторами в супроводі оркестру.


23 вересня 2019 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко звітувала на апаратній нараді керівників структурних підрозділів інституту про план проведення засідань Мовного клубу у 2019-2020 н.р. Тематика засідань передбачає таке: «Англійська чи не англійська?» (Петров І.Л., ст. викладач кафедри), «Розмовна англійська: сучасні ідіоми" (Ковалевська А.В., доцент кафедри), «Навчання за кордоном» (Колісніченко Н.М., завідувач кафедри), «Нехай мої люди» (Кемарська Т.Г., ст. викладач кафедри), «Англійські слова та їхнє походження (Горшкова К.О., доцент кафедри), "Міжнародні програми обміну" (Маєв А.П., доцент кафедри), «Французькі запозичення» (Романенко Т.І., ст. викладач кафедри). Засідання проходять щомісяця у 305 аудиторії.


19 вересня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри провели аналіз вступного іспиту з іноземної мови до аспірантури Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». З огляду на результати екзамену, прийнято рішення посилити на заняттях мовленнєву діяльність з державно-управлінської тематики, приділяти більше уваги навичкам переказу здобувачів ступеня магістра.


18 вересня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну участь у процедурі прийому до аспірантури Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Вступний іспит до аспірантури з іноземної мови (англійської, німецької) передбачав чотири складові: читання, переклад, аудіювання, усне мовлення. Вступники до аспірантури демонструвати: здатність розуміти основний зміст текстів професійного спрямування; розуміння фахових дискусій у галузі публічного управління та адміністрування; уміння висловлюватися щодо запропонованих тем, обґрунтовувати напрямок свого дисертаційного дослідження та аргументувати його вибір.


12 вересня 2019 року

Під час загальних зборів трудового колективу інституту, у межах обговорення Звіту директора інституту М.М.Іжі "Про роботу закладу та завдання колективу щодо забезпечення освітньо-наукового процесу у 2019-2020 навчальному році" Н.М.Колісніченко, завідувач кафедри підсумувала роботу Курсів англійської мови для науково-педагогічних працівників інституту. Були розкриті цілі курсів, описані основні блоки інформації, вручені сертифікати випускникам курсів.




12 вересня 2019 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалося питання атестації аспірантів кафедри. Про свої здобутки за півроку звітували аспіранти Яруліна Н. (1ий рік навчання) та Смачний В. (2ий рік навчання). Були надані дані про виконання індивідуального плану роботи, розглядалися атестаційні висновки наукового керівника (Н.Колісніченко). Кафедра затвердила висновки про результати атестації.




9 вересня 2019 року

Доцент кафедри А.П.Маєв у межах програми спільної українсько-польської школи (ОРІДУ НАДУ при Президентові України – Університет м.Бялисток) провів заняття «Сучасні тенденції реформування територіальної організації влади в Україні». Зустрічі з польськими колегами вже стали щорічними. Обговорюється як державно-управлінська, так і правова тематика України та Польщі, інших країн ЄС.




5 вересня 2019 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про анкетування здобувачів вищої освіти; про організацію освітнього процесу в ОРІДУ; про організацію кафедрального дня для всіх науково-педагогічних працівників; про планові засідання кафедри; про проведення відкритих занять науково-педагогічними працівниками кафедри.




2 вересня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь в урочистостях до Дня знань. Вітання кращих абітурієнтів, переможців конкурсу «Академія очима студента та слухача», вручення символічного «Студентського квитка» - таким запам’ятається це свято. Гості інституту, під час ознайомлення з базою закладу, відвідали щойно відремонтовану кафедральну аудиторію № 305. У цей особливий день бажаємо усім здобувачам вищої освіти ніколи не переставати вірити в себе, постійно прагнути до нових успіхів та досягнень. А ми, науково-педагогічні працівники кафедри, у цьому допоможемо.





29 серпня

Відбулося перше у новому навчальному році планове засідання кафедри української та іноземних мов, на якому розглядалися такі питання: про результати вступної кампанії 2019 року» про новації в організації навчального процесу в інституті; про план видання навчально-методичних матеріалів кафедри; про основні завдання професорсько-викладацького складу кафедри на 2019-2020 н. р. та умови виконання контракту; про навантаження науково-педагогічних працівників кафедри; про затвердження робочих навчальних програм та методичних вказівок і рекомендацій дисциплін та модулів, що вперше викладаються; про вступний екзамен з іноземної мови до аспірантури; про графік проведення Мовного клубу; про підготовку до проведення урочистих зборів з нагоди початку 2019-2020 н.р.та інші.





4 липня 2019 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про навантаження та розподіл ставок науково-педагогічних працівників; про звітування НПП щодо видів та результатів професійної діяльності; про стан виконання трудових договорів (контрактів) науково-педагогічними працівниками.





27 червня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь в урочистих зборах з нагоди вручення дипломів бакалаврів випускникам факультету менеджменту та бізнес-технологій. На урочистих зборах директор інституту Микола Іжа від душіпривітав присутніх та особисто вручив Почесні грамоти та дипломи з відзнакою найкращим випускникам. Щиро вітаємо випускників, бажаємо здійснення усіх планів, а також успіхів у професійній діяльності та в подальшому навчанні!



20 червня 2019 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про виконання завдання кафедри щодо здійснення профорієнтаційної роботи, про методичне забезпечення навчального процесу та виконання плану видання; про оформлення листів самооцінки та звітність НПП (виконання індивідуальних планів роботи за навчальний рік); про ремонт спеціалізованої навчальної аудиторії 305; про залучення абітурієнтів для вступу на бакалаврати двох спеціальностей та магістратуру менеджменту.



19 червня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у круглому столі на тему «Досвід підготовки державних службовців в Україні та Китаї», проведеному в рамках візиту до ОРІДУ НАДУ при Президентові України делегації Пекінського Адміністративного Інституту. Основними спікерами заходу були віце-президент пан У Бінг та пані Ю Шупінг, які розповіли про особливості підготовки державних службовців у ПАІ, та роботу бібліотеки закладу, а також відповіли на питання аудиторії. Підбиваючи підсумки, модератор «круглого столу» директор інституту Микола Іжа подякував учасникам за активну роботу та висловив сподівання на подальший розвиток співпраці закладу вищої освіти з китайськими партнерами.



10 червня 2019 року

За програмою практики учнів економічного ліцею доцент кафедри К.Горшкова провела країнознавчу вікторину "Що? Де? Коли?", метою якої була активізація знань про англомовні країни, їх культуру, традиції, історію. Старший викладач кафедри Т.Кемарська підготувала та провела англомовну олімпіаду у вигляді тесту, заповнюючи який, учні демонстрували свої граматичні навички. Кращих учнів випускних класів економічного ліцею м.Одеси за результатами вікторини та тесту було нагороджено символічними призами.



6 червня 2019 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про профорієнтаційну роботу у визначених районах південних областей України; про якість навчального процесу. Відповідальний виконавець кафедральної НДР з теми: “Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду” Т.І.Романенко доповіла про результати першого півріччя 2019 року та озвучила анотований звіт.



5 червня 2019 року

За програмою практики учнів економічного ліцею завідувач кафедри Н.Колісніченко та старший викладач І.Петров підготували та провели заняття «What is management» для учнів випускних класів економічного ліцею м.Одеси. Цитати про менеджмент та менеджерів, висловлювання відомих поетів і письменників, політиків і бізнесменів, методика підготовки CV англійською мовою – це те, чим займалися в цей день учасники.



3 червня 2019 року

Завідувач кафедри Н.Колісніченко звітувала на апаратній нараді про діяльність кафедри щодо виконання заходів Плану роботи на 2019 рік ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Доповідь включала звітування щодо: загальноінститутських та кафедральних англомовних заходів; роботу Мовного клубу; навчання НПП на Курсах з вивчення англійської мови; консультування зі складання Єдиного вступного іспиту з іноземної мови для здобуття ступеня магістра; участь у навчально-виховному процесі іноземних стажерів інституту; залучення викладачів кафедри до проходження практики учнів економічного ліцею; тематику Методичного майданчика; участь у проекті Британської Ради "Англійська для університетів" тощо.



30 травня 2019 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про якість навчального процесу, про випробування в межах дисциплін, що викладаються на кафедрі та особливості диференційованого заліку; про оформлення звітної документації; про дотримання правил внутрішнього розпорядку; про оцінювання науково-педагогічних працівників; про завершення занять на Курсах з вивчення англійської мови для НПП інституту; про "Конспект тематичних занять в межах варіативної складової магістерської та докторської програм освітньої галузі "Публічне управління та адміністрування"; про підготовку звіту на апаратній нараді про діяльність кафедри щодо виконання заходів Плану роботи на 2019 рік ОРІДУ НАДУ при Президентові України.



27 травня 2019 року

Завідувач кафедри Н.Колісніченко взяла участь у семінарі "Правила наукового цитування", організований науковою бібліотекою Одеського національного університету імені І.І.Мечникова - одного з найстаріших закладів України. Мова йшла про науковий етикет (цитування як підтвердження власних аргументів посиланням на авторитетне джерело або для критичного аналізу того чи іншого друкованого твору), розглядалися загальні вимоги до цитування, оформлення посилань (ДСТУ 3017:2015; ДСТУ 4861:2007); міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах.



21 травня 2019 року

Відбувся традиційний кафедральний День Поезії, присвячений Всесвітньому дню культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку (святкується 21 травня), Дню слов’янської писемності і культури (святкується 24 травня відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004), Дню філолога (святкується також 24 травня). Захід засвідчив прагнення кожного з нас до того, щоб плюралізм культур став нашим спільним багатством. Любов до слова, а саме такий сенс в перекладі з давньогрецької означає поняття філологія, стало хорошим фундаментом для студентів, слухачів, аспірантів та викладачів нашого інституту, які декламували вірші англомовних авторів і власні поетичні рядки. У цей день поезія надихала учасників заходу не тільки змістом декламованих творів, але й викликала в їхніх серцях відповідні емоції та почуття.



З 19 по 26 травня 2019 року

Доцент кафедри української та іноземних мов Андрій Петрович Маєв у складі делегації ОРІДУ НАДУ при Президентові України перебував в Університеті м. Бєлосток (Польща), де взяв участь у ІІІ польсько-українській школі права, що проводилася в рамках реалізації Договору про співробітництво між закладами-партнерами. За результатами занять отримано сертифікат.





20 травня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь в урочистостях, присвячених відкриттю вже шостого Фестивалю науки, що проходить в інституті. Заходи Фестивалю передбачають проведення наукових семінарів, фахових дискусій, тощо. Завершується цей масовий науковий захід Х-ою Міжнародною науковою Інтернет-конференцією аспірантів та докторантів з публічного управління та адміністрування «Державне управління в Україні: історія державотворення, виклики та перспективи».



18 травня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри долучилися до проведення чергового Дня відкритих дверей інституту. Надавалися консультації бажаючим більше дізнатися про іноземні мови в нашому закладі та можливості участі в міжнародних програмах. З огляду на вступні іспити, одночасно проходила консультація з Єдиного вступного іспиту з англійської мови (консультант – доцент кафедри проектного менеджменту А.В.Ковалевська)



16 травня 2019 року

Відбулося планове, заключне у цьому навчальному році, засідання Мовного клубу на тему «To English or not to English?» (Англійське чи не англійське?), модератором якого виступив Петров І.Л., ст. викладач кафедри. Ігор Леонідович підібрав вдалі приклади використання «замінників» українських слів англійськими, учасники клубу займалися «словотворенням», відгадували зашифровані завдання, складали власні міні-описи слів. Змістовне і цікаве засідання клубу завершилося бліц-прогнозуванням розвитку мовних засобів із використанням англійських еквівалентів.



16 травня 2019 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про техніку безпеки, про проблемні питання консультацій до Єдиного вступного іспиту та при проведенні Курсів для НПП, про підготовку до англомовної практики учнів економічного та юридичного коледжів, про кадрові вимоги статусу «національний» закладів вищої освіти, про хід виконання завдань кафедральної НДР, про підготовку до звіту про англомовні заходи інституту.



15 травня 2019 року

З ініціативи кафедри української та іноземних мов відбулася традиційна щорічна олімпіада з англійської мови серед студентів і слухачів усіх спеціальностей інституту. Оцінювало учасників компетентне журі у складі викладачів кафедри на чолі зі старшим викладачем Васильєвою Галиною Василівною, яка і підготувала відповідні завдання олімпіади, які включали: граматичний та лексичний тести. Призові місця розподілилися так: І місце – Згорська Олександра (1 курс, денна форма навчання, факультет публічного управління та адміністрування); II місце – Наснич Ярослава (1 курс, денна форма навчання, факультет публічного управління та адміністрування).



11 травня 2019 року

Студенти 1 курсу факультету публічного управління та адміністрування і 2 курсу факультету менеджменту та бізнес-технологій 11 травня 2019 року відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано кафедрами української та іноземних мов і регіональної політики та публічного адміністрування. Група студентів інституту спільно із завідувачами кафедр Колісніченко Н.М., Пахомовою Т.І. та доцентом кафедри української та іноземних мов Стойковою Г.Г. відвідали виставу «Сорочинський ярмарок» за мотивами повісті Миколи Гоголя. Весела історія із щасливим фіналом. Вистава поринає глядачів в атмосферу святкового дійства. Вистава ввібрала в себе святковість, колорит і всілякі бувальщини, що трапляються на ярмарку… Глядачі попали в небуденний світ, сповнений шуму, народних пісень, запальних танців, надзвичайних пригод і таємниць.



23 квітня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри долучилися до дискусії у межах «круглого столу» «Ключові принципи зовнішньої політики Туреччини в контексті глобальних та регіональних викликів», що був організований ОРІДУ спільно з Генеральним консульством Турецької Республіки в Одесі. Основним спікером заходу виступив Генеральний консул Туреччини в Одесі пан Садін Айїлдиз, який презентував матеріали щодо ключових принципів зовнішньої політики Турецької Республіки. Зокрема, Генеральний консул розповів про гуманітарну політику та ініціативи, що реалізовуються, керівництвом держави, які є запорукою досягнення миру та злагоди. Доцент кафедри А.П.Маєв як учасник заходу взяв участь у дискусії, тематика якої набуває особливої актуальності в непрості для нашої держави часи.



18 квітня 2019 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про результати звітування аспірантів; про критерії підтвердження статусу «національний»; про вимоги до фахових збірників інституту; про кадрові досягнення; про підготовку та організацію кафедрального краєзнавчого конкурсу «Що? Де? Коли?», про вступні іспити; про підготовку до травневого Дня відкритих дверей;про питання, які розглядалися на нарадах та за дорученням директора, про підготовку до щорічного кафедрального Дня поезії.



18 квітня 2019 року

До роботи секції №5 “New insights into management” XX Всеукраїнської щорічної студентської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Сучасний менеджмент: Моделі, стратегії, технології», що відбулася в інституті, долучилося 37 учасників (ДЕТАЛЬНІШЕ). Усі радо вітали зарубіжних гостей з Грузії, які презентували доповіді на теми: “Management as an opportunity to gain the influence over developing countries on international arena: US case” та “International business management: the tool to control soft power in international relations”. Саме вони стали кращими і виступмли на заключному пленарному засіданні.



17 квітня 2019 року

Відбулося позапланове засідання Мовного клубу «The Top 12 Attractions in Ukraine» (12 найпривабливіших місць в Україні), яке провела завідувач кафедри Н.Колісніченко. Учасники клубу самі розповідали про культурні, історичні, природні пам’ятки України, відповідали на запитання. У кінці заняття узагальнили вивчені під час презентації слова.



13 квітня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри долучилися до проведення Дня відкритих дверей інституту. Старший викладач кафедри Т.Г.Кемарська надала консультацію зі вступних іспитів з іноземної мови в магістратуру. Свої запитання ставили майбутні абітурієнти з різними дипломами про вищу освіту. Разом з Тамарою Георієвною вони читали та перекладали тексти, поновлювали свої знання з граматики англійської мови.




11 квітня 2019 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому аспіранти кафедри звітували про виконання індивідуального навчального плану та індивідуального плану наукової роботи, зокрема, доповідали про участь у міжнародних програмах та проектах, про публікації своїх наукових праць. Ступінь виконання аспірантами своїх дисертаційних досліджень розкрили: Романенко Т.І. з темою: «Іншомовна комунікація у підготовці державних службовців»; Яруліна Н.О. з темою: «Інформаційно-комунікативне середовище органу публічної влади». На засіданні також обговорили організаційні питання підготовки до Дня відкритих дверей та перші результати проведення консультацій з Єдиного вступного іспиту з іноземної мови на здобуття ступеня магістра.



4 квітня 2019 року

У межах кафедральної НДР відбулося обговорення проблем іншомовної підготовки публічних службовців під час наукового семінару на тему «Визначення поняття "іншомовна комунікація". Зі своїми наробками щодо різних підходів до тлумачення «іншомовної комунікації» виступила Н.Колісніченко, завідувач кафедри, керівник НДР. З презентаціями з іншомовної підготовки в країнах Європи виступили Т.Романенко, аспірант кафедри, відповідальний виконавець НДР; К.Горшкова, доцент кафедри, виконавець НДР; Т.Кемарська, ст.викладач кафедри, виконавець НДР.


4 квітня 2019 року

Розпочалися консультації зі складання Єдиного вступного іспиту з іноземної мови для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти. Науково-педагогічні працівники кафедри консультують з питань заповнення тестів: частина «Читання» (22 завдання), частина «Використання мови» (20 завдань); інструктують щодо роботи в зошиті; щодо заповнення бланка відповідей.


28 березня 2019 року

Чергове засідання Мовного клубу на тему «English words and how they come about. Сhange of word meaning» (Англійські слова та як вони ’являються. Зміна змісту слова) провела доцент кафедри К.О.Горшкова. До презентації Кіри Олександрівни долучилися здобувачі магістерського ступеня спеціальності «Менеджмент», які розкрили походження слів «клуб, долар», та інших і розповіли чому одне й те ж слово називає різні предмети, явища тощо. Іще один цікавий і водночас корисний захід з історії англійської мови, який залишив незабутні враження серед учасників!


26 березня 2019 року

Cтуденти 2 курсу денної форми навчання факультету менеджменту та бізнес-технологій разом із завідувачем кафедри української та іноземних мов Н. Колісніченко та завідувачем кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Т. Пахомовою відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано викладачем кафедри української та іноземних мов Г. Стойковою. Усі учасники отримали приємні емоції від вистави «Сватання на Гончарівці» за однойменною комедією українського класика Г. Квітки-Основ’яненка. У виставі були показані українські традиції, звучали народні пісні, актори дивували гарними аріями, ніжною любов’ю до української землі та українського народу. Дійство відбувалося під супровід оркестру театру, що наповнило урочистістю теплу атмосферу в залі.


22 березня 2019 року

Відбувся перший під егідою кафедри української та іноземних мов захист кандидатської дисертації «Посилення інституційної спроможності системи місцевого самоврядування через розвиток об’єднань співвласників багатоквартирних будинків» (спеціальність 25.00.04 – місцеве самоврядування) аспіранта кафедри М.М.Войновського під науковим керівництвом Колісніченко Н.М., к.н.держ.упр, доцента. Вітаємо Миколу Миколайовича і бажаємо якнайшвидшого підтвердження цього етапу його наукової діяльності.


21 березня 2019 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про результати перевірки Індивідуальних планів роботи викладачів керівництвом інституту; про забезпечення виконання ліцензійних обсягів прийому на навчання у 2019 році для кафедр та структурних підрозділів та організацію проведення у квітні – червні підготовки абітурієнтів до складання єдиного іспиту з іноземної мови для вступу до магістратури (щочетверга і щосуботи); про організацію та проведення науково-практичного семінару «Підготовка публічних службовців до іншомовної комунікації: досвід європейських країн»; про моніторинг навчального процесу; про підготовку та організацію роботи кафедральної секції в межах Всеукраїнської щорічної студентської конференції інституту; про навчання НПП інституту за програмою семінару-тренінгу «Складові підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти»; про експертизу науково-дослідних робіт в системі НАДУ при Президентові України. Доцент кафедри Г.Г.Стойкова розкрила основні вимоги щодо складання ділового документу. Завершилося засідання кафедри традиційним обговоренням актуальної теми "Проведення заняття у групі з різним рівнем володіння мовою" в межах Методичного майданчика кафедри (інформувала доцент кафедри К.О.Горшкова).


20 березня 2019 року

Вітальними словами М.М. Іжі, директора інституту, розпочалося навчання науково-педагогічних працівників інституту за програмою семінару-тренінгу «Складові підвищення якості підготовки здобувачів вищої освіти». Постійними слухачами семінару стали Колісніченко Н.М., завідувач кафедри та Маєв А.П., доцент кафедри. Перше заняття на тему «Ціннісні орієнтації сучасного навчального процесу» провела Овчаренко С.В., професор кафедри гуманітарних та соціально-політичних наук.


14 березня 2019 року

Старший викладач кафедри української та іноземних мов Іванько Олександра Олегівна провела мовний клуб на тему "Спадщина Тараса Григоровича Шевченка", присвячений 205-й річниці від дня народження поета. Біографія Т.Шевченка, цікаві факти його життя, памятні місця в Україні і за кордоном, цитати з творів поета – такою була програма засідання клубу. На запитання Олександри Олегівни відповідали студенти, викладачі та співробітники інституту.


11 березня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у загальних зборах працівників інституту щодо вступу 2019 року. Заслухали повідомлення Попова М.П., першого заступника директора про прийом документів для вступу; про вступні іспити; про прийом іноземців; про спеціальні умови та особливості вступної кампанії.




4 березня 2019 року

Розпочалася робота Курсів з вивчення англійської мови для науково- педагогічних працівників інституту. З вітальними словами до слухачів Курсів звернулися: перший заступник директора М.П.Попов, який познайомив з основними умовами навчання на Курсах; завідувач кафедри Н.М. Колісніченко, яка окреслила формат занять, основні цілі та результати, познайомила з «Положенням про Курси». Перше засідання – організація роботи Курсів. Викладачі Курсів – доцент кафедри К.О.Горшкова та старший викладач Т.Г.Кемарська ознайомили з методикою викладання, методичним забезпеченням навчального процесу, вимогами до випробувань. Слухачі Курсів налаштувалися на удосконалення та поглиблення своїх знань, умінь і навичок з викладання теоретичних дисциплін із спеціалізованих предметів англійською мовою, опанування різноманітними видами мовлення в рамках професійної діяльності.


2 березня 2019 року

За програмою «Школи майбутнього менеджера» завідувач кафедри Н.Колісніченко та старший викладач І.Петров підготували та провели заняття «Англійська мова – міжнародна мова ділового спілкування» для учнів 10-11 класів м.Одеси та Одеської області. Цитати про менеджмент та менеджерів, висловлювання відомих поетів і письменників, політиків і бізнесменів, методика підготовки CV англійською мовою – це те, чим займалися в цей день учасники Школи. Мета досягнута - розмовляти англійською мовою, щоб досягати своїх цілей шляхом спілкування і розуміння один одного в будь-якому куточку Землі.


1 березня 2019 року

Доцент кафедри української та іноземних мов Андрій Маєв взяв участь у міжнародній конференції «Внесок молодих дослідників у розвиток публічного управління» - науковому форумі, що відбувся на базі Академії публічного управління Республіки Молдова (м. Кишинів) та об’єднав молодих вчених з Молдови, Чехії, Румунії та України.


21 лютого 2019 року

Старший викладач кафедри О.О.Іванько організувала та виступила лектором методичного семінару "ESP (English for special purposes - англійська мова для специфічних цілей - професійно-орієнтована англійська мова) у підготовці з публічного управління та адміністрування". ESP - напрям у навчанні англійської мови, пов'язаний з предметом понять, які допомагають майбутнім фахівцям вільно спілкуватися у своїй сфері. Олександра Олегівна розкрила такі напрямки підготовки здобувачів вищої освіти спеціальної англійської мови: академічна англійська мова (English for academic purposes); англійська мова в обраній професійній сфері (English for occupational purposes); англійська для обмеженого вживання (English as a Restricted Language); англійська у вирішення індивідуальних життєвих завдань (English for individual purposes). Лектор наголосила, що навчання англійській мові в якості ESP вимагає не тільки нового підходу до його методики, а й нового погляду на зміст іноземної мови: аудіювання (вміти розуміти повідомлення на пропрофесійні теми); говоріння (вміти ефективно спілкуватися з носіями мови); читання (вміти розуміти різні професійно-орієнтовані тексти); листування (вміти писати службові та електронні записки, резюме, вміти наводити аргументи).


14 лютого 2019 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про підсумки виконання індивідуальних планів викладачів за перший семестр; про участь НПП кафедри в наукових конференціях, семінарах, фондах; про наявність друкованої продукції, в т.ч. і в міжнародних виданнях; про належне оформлення індивідуальних планів викладачів та навчально-методичного забезпечення. Завершилося засідання обговоренням досвіду старшого викладача Кемарскої Т.Г. про осучаснення змісту, форм та методів навчання у межах кафедрального Методичного майданчика.


7 лютого 2019 року

На методичному семінарі кафедри розглядалися питання методичного забезпечення Курсів з вивчення англійської мови для науково-педагогічних працівників інституту. Завідувач кафедри Н.Колісніченко познайомила науково-педагогічних працівників кафедри з "Положенням про курси", "Робочою програмою курсів", що включає 3 змістових модуля («Представлення себе і своїх наукових інтересів англійською мовою»; "Представлення своїх наукових напрацювань англійською мовою»; "Комунікація в науковому середовищі англійською мовою"). Граматична складова курсів включає вимоги до рівня В1.


31 січня 2019 року

Відбулося засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про звіт викладачів кафедри про осучаснення змісту, форм та методів навчання за результатами виконання другої половини дня згідно "Індивідуальних планів викладачів"; про викладання навчальних дисциплін за новими програмами (бакалавратура ПУА; денна форма магістратури ПУА; магістратура менеджменту); про результати тестування та співбесіди на Курси англійської мови для НПП інституту; про рівень розробки конспекту занять згідно технічного завдання кафедральної НДР; про ЗНО 2019 року та вступну кампанію ОРІДУ.


24 січня 2019 року

Відбувся щорічний науковий семінар за темою: «Метод айсберга в англомовній художній літературі», незмінний лектор якого Горшкова К. О., доцент кафедри, кандидат філологічних наук, доцент. Кіра Олександрівна, як завжди – неперевершено, розкрила сутність теорії айсберга, яка полягає в тому, що для автора не треба описувати все, що він знає з приводу подій у романі, читач повинен бачити лише невелику частину, саму тільки верхівку айсберга, і зрозуміти все, що залишилося від нього прихованим. Заворожена атмосфера, повне поглинання аудиторії в тематику семінару – ознака заходів, які проводить Кіра Олександрівна.


23-24 січня 2019 року

У межах початку роботи Курсів з вивчення англійської мови для науково-педагогічних працівників інституту на кафедрі відбулося тестування викладачів та співбесіди з метою визначення рівня володіння мовою. Сформовані групи навчатимуться за напрямками: «Представлення себе і своїх наукових інтересів англійською мовою»; «Представлення своїх наукових напрацювань англійською мовою»; «Комунікація в науковому середовищі англійською мовою».


17 січня 2019 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у «Школі педагогічної майстерності» (модератор – Попов М.П., перший заступник директора) з питань методичного забезпечення навчального процесу та вимог до вступу 2019. Учасники Школи були ознайомлені з новелами вступної кампанії, відмінностями вступу на спеціальності «Менеджмент» та «Публічне управління і адміністрування».


17 січня 2019 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про виконання «Індивідуальних планів роботи викладача»; про організацію роботи Курсів з вивчення англійської мови для науково-педагогічних працівників інституту; про підготовку до наукового семінару «Метод айсберга в англомовній художній літературі» (лектор – доцент кафедри К.О.Горшкова); про підготовку конспекту занять в межах кафедральної НДР.


20 грудня 2018 року

На четвертій зустрічі науково-педагогічних працівників кафедри з гостями Дня відкритих дверей інституту були представлені особливості вивчення укранської та іноземних мов у нашому закладі. Провідний фахівець К.Костенюк та старший викладач І.Петров познайомили присутніх з історією кафедри, її ресурсами, безкоштовною програмою "Мовний клуб", навчальними та науковими заходами кафедри. З великим задоволенням гості інституту сприймали інформацію про міжнародні програми навчання, стажування, проведення досліджень за кордоном.


19 грудня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у загальних зборах трудового колективу інституту, під час яких було розглянуто питання «Про обрання членів вченої ради інституту». Від кафедри кандидатами в члени вченої ради були висунуті завідувач Н.М.Колісніченко та доцент А.П.Маєв.








13 грудня 2018 року

Слова, як люди, мають своє походження, часто дуже захоплююче та непередбачуване. Про цікаві історії та факти виникнення окремих англійських слів та виразів йшлося на черговому засіданні Мовного клубу (модератор - ст. викладач Т.Г.Кемарська). Зі своїми повідомленнями виступили слухачі факультету публічного управління та адміністрування, а також науково-педагогічні працівники кафедри.


8 грудня 201 року

День відкритих дверей – це не лише цікава подія, а й важливий крок до прийняття відповідального рішення, від якого залежатиме професійне майбутнє випускників шкіл та кар'єра публічних службовців. У черговий раз в стінах інституту організовано цей захід для тих, хто визначається з вибором навчального закладу та має бажання дізнатися більше інформації як підготуватися до вступу. Науково-педагогічні працівники кафедри надавали інформацію гостям щодо умов та особливостей навчання іноземним мовам, освітніх можливостей і додаткових переваг; щодо лідерських позицій ОРІДУ в регіоні; щодо умов вступу у 2019 році; щодо навчання, практики та стажування за кордоном; щодо перспектив працевлаштування.


5 грудня 2018 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко та аспірант кафедри Т.І.Романенко як науковий керівник та відповідальний виконавець НДР «Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду» взяли участь у науково-методологічному семінарі “Охорона і використання об’єктів прав інтелектуальної власності, створених у галузі знань “Публічне управління та адміністрування” і в галузі науки “Державне управління” у режимі відеоконференцзв’язку з київським офісом НАДУ та іншими регіональними інститутами державного управління Національної академії.


4 грудня 2018 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко виступила у Великій залі Одеської міської ради (пл. Думська, 1) з ключовою доповіддю на тему: «Успішна кар’єра публічних службовців: зарубіжний досвід для України» у межах тематичної зустрічі з виконання "Плану заходів з відзначення у 2018 році в місті Одесі Дня місцевого самоврядування". Делегація інституту на чолі з директором М.М.Іжею презентувала можливості професійного навчання нашого закладу службовцям виконавчих органів Одеської міської ради, членам Молодіжної ради при Одеському міському голові.


30 листопада 2018 року

Відбулося планове засідання кафедри на якому розглядалися питання: про підсумки виконання плану видання наукової літератури та формування плану на наступний рік; про підсумки проведеного кафедрального наукового семінару "New Insights into Public Administration" та випуску журналу; про досвід доцента Маєва А.П. у організації самостійної роботи здобувачів вищої освіти; Завершилося засідання обговоренням викладання за методичними вказівками та рекомендаціями до дисципліни/модуля (ст. викладач Є.М.Яцун) у межах засідання методичного майданчика.



29 листопада 2018 року

Черговий День відкритих дверей пройшов з презентацією діяльності кафедри, роботи Мовного клубу та курсів англійської мови.





29 листопада 2018 року

Кафедра веде активну профорієнтаційну роботу. Завідувач кафедри провела презентаційну зустріч з школярами випускних класів Роздільнянського району Одещини.





27 листопада 201 року

Стажист з Нідерландів Мартайн Хаас успішно завершив програму свого перебування в інституті і отримав сертифікат про те, що він викладав 14 академічних годин німецької мови для здобувачів 2 курсу заочної форми навчання магістерської програми з публічного управління та адміністрування. Хаас М. був справжнім асистентом у навчальній, науковій та консультаційній діяльності кафедри. Успіхів Мартайну у подальшому навчанні та кар'єрі.




22-24 листопада 2018 року

Кафедра української та іноземних мов інституту активно співпрацює із Британською Радою в Україні. Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко та старший викладач О.О.Іванько взяли участь у семінарі та симпозіумі з інтернаціоналізації та викладання англійської мови професійного спрямування у вищій освіті в межах проекту Британської Ради «Англійська мова для університетів». Заходи було організовано для керівного складу кафедр іноземних мов професійного спрямування провідних закладів вищої освіти України. З вітальними словами виступили Голова Британської Ради Саймон Етертон та Директор Британської Ради в Україні Саймон Уільямс. За результатами навчання отримано сертифікати.


20 листопада 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри відвідали читальну залу бібліотеки інституту, де познайомилися з новими надходженнями та тематичною виставкою, присвяченою українській дипломатії.






Мовний клуб за участю стажера інституту з Нідерландів

22 листопада 2018 року відбулося чергове засідання Мовного клубу кафедри української та іноземних мов, модераторами якого виступили Мартайн Інгмар Хаас (стажер відділу комунікацій з Нідерландів) та доцент кафедри Андрій Маєв. Мартайн Інгмар Хаас виступив з презентацією на тему «Міграційна політика Європейського Союзу», у якій розповів про основні положення Шенгенської угоди, сучасні виклики у сфері міграційної політики в Європі, а також взаємовідносини ЄС з сусідніми країнами. Після завершення презентації Андрій Маєв від імені аудиторії висловив подяку доповідачу та наголосив на нових можливостях академічної співпраці, що з’явилися завдяки політиці візової лібералізації з боку ЄС по відношенню до України.


17 листопада 2018 року

Разом із представниками відділу комунікації (спеціаліст Нефедова Н., стажер Хаас М.) завідувач кафедри Н.Колісніченко та старший викладач І.Петров зустрічали гостей Дня відкритих дверей – випускників закладів середньої освіти Одещини і м.Одеса. Була надана інформація щодо навчальних можливостей іншомовної комунікації як на заняттях так і під час засідань Мовного клубу; щодо Курсів англійської мови; щодо англомовних заходів кафедри – секція Всеукраїнської студентської конференції, Олімпіада з англійської мови, країнознавчий конкурс «Що? Де? Коли?»; щодо участі у міжнародних програмах – навчальних, стажування.


15 листопада 2018 року

Старший викладач кафедри О.О.Іванько провела для науково-педагогічних працівників кафедри воркшоп з проблематики ESP - English for specific purposes (англійська мова для професійного спілкування). Були презентовані результати участі Олександри Олегівни у Літній школі другого етапу підготовки CiVELT (Certificate in Vocational English Language Teaching). Воркшоп мав суто практичну спрямованість. Олександра Олегівна розповіла про принцип РРР (Presentation, Practice, Production) у викладанні мов. Науково-педагогічні працівники кафедри виконували завдання, обговорювали представлений матеріал у форматі дискусії, групової та парної роботи. Іванько О.О. організувала рольову гру, викладачі навіть підготували міні-презентацію з вирішення проблемної ситуації. Загалом представлений матеріал викликав багато запитань, які турбують викладачів. Отриману інформацію вони активно використовуватимуть у своїй діяльності.


15 листопада 2018 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про затвердження тем аспірантів; про підготовку до Дня Відкритих Дверей (презентація кафедри, презентація методик викладання іноземної мови за спеціальністю «Менеджмент» та «Публічне управління і адміністрування»); про іншомовну підготовку ESP.





9 листопада 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри активно долучилися до диктанту національної єдності. У День української писемності й мови, 18-й радіодиктант єдності сприяє зміцненню державотворчої функції української мови, консолідації спільних зусиль у сфері відродження самобутніх традицій та звичаїв. гасло цьогорічного заходу - "Пишемо разом". Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.





8 листопада 2018 року
Четвертий науковий англомовний семінар "New insights in public administration" (Нове розуміння публічного управління)

Четвертий щорічний науковий семінар "New insights in public administration" (Нове розуміння публічного управління) кафедри української та іноземних мов розпочався вітальними словами Іжі М.М., директора інституту, Матвєєнко І.В., заступника начальника відділу з координації наукової роботи та докторантури, які привітали учасників заходу, підкреслили значення вивчення іноземної мови у підготовці аспірантів - здобувачів ступеня доктора філософії, побажали активного використання навичок іншомовного спілкування в професійній та науковій діяльності. Семінар став завершальним етапом у вивченні навчальних дисциплін «Іноземна мова в професійній діяльності дослідника публічного управління та адміністрування» та «Мистецтво комунікації та презентації наукових результатів іноземною мовою» для докторів філософії спеціальності 074 "Публічне управління і адміністрування". Тематика заходу розкривала напрямки дисертаційних досліджень аспірантів другого року всіх форм навчання. Учасники семінару презентували актуальність, цілі, завдання, новизну та передбачувані результати своїх досліджень. Організатори семінару - завідувач кафедри Н.М.Колісніченко, доценти кафедри К.О.Горшкова та А.П.Маєв (заочно) підвели підсумки заходу, відзначили високий рівень володіння мовою всіх учасників та їх навички представлення своїх напрацювань.


8 листопада 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри (старший викладач Іванько О.О., старший викладач Петров І.Л.) взяли разом зі студентами та магістрантами факультету менеджменту та бізнес-технологій участь у VІІ щорічній грі «Що? Де? Коли?».






6 листопада 2018 року

Розпочато профорієнтаційну кампанію. Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у нараді під керівництвом директора інституту М.М. Іжі, який поінформував про результати прийому на навчання за спеціальністю 073 «Менеджмент» та спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» у 2018 році, проаналізував підсумки проведення профорієнтаційної роботи у 2017-2018 роках. Відзначено відмінні результати у цій діяльності кафедри української та іноземних мов. Перший заступник директора інституту М.П. Попов поінформував про основні новації умов вступу 2019 року.


1 листопада 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри долучилися до екологічного заходу інституту. За традицією на початку листопада - осіння пора збирання листя.






26 жовтня 2018 року

В межах Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Реформування публічного управління та адміністрування: теорія, практика, міжнародний досвід» науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну участь у роботі секції № 8 «Реформування системи професійного навчання публічних службовців». З доповідями-презентаціями своїх тез виступили: завідувач кафедри Н.М.Колісніченко, ст.викладач Г.В.Васильєва, ст.викладач Т.Г.Кемарська, ст. викладач І.Л.Петров.


25 жовтня 2018 року

Відбулося чергове засідання Мовного клубу «Аплікаційна форма-заявка». Модератор заходу – завідувач кафедри Н.М.Колісніченко надала корисні поради щодо заповнення складових аплікаційної форми; акцентувала увагу на ключових питаннях; розглянула типові приклади подання заявок. Особливий інтерес викликали можливості подання заявок (навчання, проведення дослідження, працевлаштування, участь у заходах). Своїм досвідом участі у міжнародних заходах завдяки якісному заповненню відповідних документів поділилася фахівець відділу комунікацій Н.Нефьодова. Аспіранти денної форми навчання зачитували та коментували приклади заповнених складових аплікаційних форм.



25 жовтня 2018 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про підсумкову конференцію ОРІДУ; про індивідуальні плани науково-педагогічних працівників; про підготовку звіту про наукові досягнення за 2018 рік; про початок профорієнтаційної роботи; про виконання НДР; про залучення іноземного стажера до навчального та наукового процесу, участі в науково-комунікативних заходах; про підготовку до кафедрального наукового семінару "New Insights into Public Administration"; про підвищення мотивації до вивчення іноземних мов завдяки організації англомовних заходів. Засідання методичного майданчика на тему "Дистанційна форма навчання іноземній мові: практичні аспекти" модерував ст.викладач Петров І.Л.



22-24 жовтня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри (ст. викладач Т.Г.Кемарська, ст. викладач І.Л.Петров) взяли участь у семінарі «Якість і забезпечення якості у вищій освіті» в якості перекладачів. Семінар відбувся в ОРІДУ НАДУ при Президентові України в рамках проекту щодо впровадження бакалаврської програми з публічного управління та адміністрування. Проект реалізується Німецько-Українською школою врядування за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).



19 жовтня 2018 року

Доцент кафедри Стойкова Г.Г. організувала відвідування студентами 1 курсу факультету публічного управління та адміністрування класичної комедії «За двома зайцями» Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька. Вистава поринула глядачів в атмосферу авантюрного дійства, протягом усієї вистави глядачів супроводжувала святкова атмосфера, чудова гра талановитих акторів театру, прекрасна музика, пісні та танці.



18 жовтня 2018 року

18 жовтня 2018 року завідувач кафедри Н.М.Колісніченко разом із директором інституту М.М.Іжею та науково-педагогічними працівниками ОРІДУ НАДУ при Президентові України взяла участь в Х-ому Національному Експертному Форумі Інституту Горшеніна (м.Одеса, готель "Бристоль"). Співорганізатори Форуму: Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі, М.Степанов, голова Одеської обласної державної адміністрації. Провідні вітчизняні та іноземні державні діячі, політики, дипломати та керівники впливових міжнародних організацій вперше зібралися разом на півдні України для того, щоб обговорити найважливіші питання порядку денного, визначити державні пріоритети за ключовими напрямками на найближче півріччя.

30 вересня 2018 року

Новий навчальний рік розпочався традиційним відвідуванням вистави Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька. Цього разу доцент кафедри Г.Г.Стойкова запросила здобувачів інституту та науково-педагогічних працівників кафедри на мюзикл «Про кохання... без слів». У музичному оформленні постановки були використані популярні пісні і мелодії минулих десятиліть. Засобами театру передана зміна епох, зміна звичаїв, характери людей, що відвідували танцювальний майданчик.

27 вересня 2018 року

Відбулося планове засідання кафедри, на кому обговорювалися такі питання: про план роботи кафедри української та іноземних мов на 2018-2019 навчальний рік; про ефективну організацію засідань Мовного клубу у 2018-2019 навчальному році; про затвердження графіків: консультацій; відкритих занять; відвідування занять завідувачем кафедри; про індивідуальні плани викладачів; про підготовку до щорічної науково-практичної конференції ОРІДУ НАДУ; про план видання методичних праць науково-педагогічних працівників кафедри на 2018-2019 н. р.; про результати проведення вступного іспиту з іноземної мови в аспірантуру; про підготовку анотованого звіту з кафедрального НДР.


27 вересня 2018 року

Відбулося перше у цьому навчальному році засідання Мовного клубу, модераторами якого виступили Мартайн Хаас (стажист з Нідерландів) та Васильєва Г.В., старший викладач кафедри. Зустріч на тему «Система врядування в Нідерландах» пройшла у формі квесту – запитання-відповідь. Учасники Мовного клубу залюбки відповідали на питання щодо географії, культури, політики, управління в Нідерландах.


26 вересня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри стали слухачами лекції «Межа світів» народного депутата України О.Р.Березюка, в якій розглядалися філософсько-світоглядні підходи до державного управління. У лекції аналізувалося поширення простору демократії у Європі, численні політичні фальшування в історії щодо України і чинники, що впливають на суспільний розвиток. Україна пережила чимало маніпулятивних фальшувань, пов’язаних з культурою, ідеологією, суспільним середовищем українців. Був світ у якому ми жили і є світ, який прагнемо збудувати. Як воно – жити на межі.


24 вересня 2018 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко звітувала на апаратній нараді керівників структурних підрозділів інституту про план проведення засідань Мовного клубу у 2018-2019 н.р. Тематика засідань передбачає таке: системи врядування в країнах світу; підготовка заявки до участі в міжнародній програмі навчання, стажування, проведення дослідження; міграційна політика Європейського Союзу; лексико-граматичні заняття та квести; обговорення найпривабливіших місць в Україні тощо.


19 вересня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну участь у процедурі прийому до аспірантури Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Вступний іспит до аспірантури з іноземної мови (англійської, німецької) передбачав чотири складові: читання, переклад, аудіювання, усне мовлення. Вступники до аспірантури демонструвати: здатність розуміти основний зміст текстів професійного спрямування; розуміння фахових дискусій у галузі публічного управління та адміністрування; уміння висловлюватися щодо запропонованих тем, обґрунтовувати напрямок свого дисертаційного дослідження та аргументувати його вибір.


13-14 вересня

Старший викладач кафедри Петров І.Л. взяв участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції: «Південь України у вітчизняній та європейській історії», яка відбулася в Одеській міській раді. Організатори - управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міськради за підтримки Одеської державної академії будівництва і архітектури та Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Метою конференції було обговорення актуальних питань політичної, соціальної, економічної та військової історії України, аналіз особливостей регіональної історії, відновлення та збереження історичної пам`яті українського народу. Усі доповіді конференції опубліковані в збірнику наукових праць.


10-14 вересня

Доцент кафедри Маєв А.П. організував спільну українсько-польську осінню школу, що проводилася в рамках співпраці з Університетом м. Бєлосток. В урочистому відкритті заходу, учасниками якого стали 8 представників польського університету–партнеру. Програмою було передбачено обговорення широкого кола питань щодо реформування публічної служби, системи підготовки управлінських кадрів, надання адміністративних послуг, розвитку громадянського суспільства тощо.


5 вересня 2018 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, основним питанням якого було проведення атестації аспірантів кафедри у 2018 році (Романенко Т.І., Смачний В.В.). Розглядалися також питання початку нового навчального року, визначення тематики Мовного клубу, відкритих занять, досягнень науково-педагогічних працівників, підготовки звіту з НДР; залучення іноземних стажерів до навчального та наукового процесу, участі в науково-комунікативних заходах.


3 вересня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь в урочистостях до Дня знань. У цей особливий день бажаємо усім здобувачам вищої освіти ніколи не переставати вірити в себе, постійно прагнути до нових успіхів та досягнень, завжди досягати поставлених цілей і не втратити інтересу до всього нового і невідомого. Нехай вірні знання і наука допомагають жити з розумом, хай легко і «на відмінно» дається будь-яка дисципліна (модуль).



27 серпня 2018 року

Відбулося перше у новому навчальному році засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про навантаження науково-педагогічних працівників кафедри; про основні завдання професорсько-викладацького складу кафедри на 2018-2019 н. р.; про затвердження робочих навчальних програм та методичних вказівок і рекомендацій дисциплін та модулів, що вперше викладаються; про вступ до докторантури та аспірантури; про підготовку до проведення урочистих зборів з нагоди початку 2018-2019 н.р.;



23 серпня 2018 року

З метою гідного відзначення 27-ї річниці незалежності України, з нагоди 100-річчя відродження української державності, а також ушановуючи тисячолітню історію національного державотворення, науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь в урочистих зборах та святковому концерті за участю керівництва області та міста в Одеському національному академічному театрі опери та балету.



9-13 липня 2018 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко та доцент кафедри А.П.Маєв у складі делегації ОРІДУ НАДУ при Президентові України на чолі з директором М.М. Іжею відвідали з робочим візитом Школу мистецтв, англійської мови та драми Університету м. Лафборо (Велика Британія). Програма візиту передбачала: знайомство з інфраструктурою Університету Лафборо, відвідування експозиції сучасного мистецтва, аудиторій, майстерень та бібліотеки; обговорення подальшої співпраці та визначення шляхів фінансування спільних ініціатив; участь у дослідницькому семінарі; відвідування філіалу Університету у м. Лондон. За підсумками візиту всі українські учасники отримали відповідні сертифікати.




6 липня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри підвищували свою кваліфікацію у межах навчально-методичного семінару Школи педагогічної майстерності ОРІДУ на тему «Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності (постанова Кабінету Міністрів України від 30 грудня2015 року № 1187 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 травня 2018 року № 347)».




6 липня 2018 року

Відбулося останнє у цьому навчальному році засідання кафедри, на якому розглядалися питання: звіти викладачів про виконання індивідуальних планів роботи; про другий тур вступної кампанії в магістратуру "Публічне управління та адміністрування"; про вимоги щодо вступу на навчання за програмою підготовки докторів філософії; про навантаження на новий навчальний рік.




11-14 червня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у роботі літньої школи «Місцеве самоврядування та регіональний розвиток: сучасні виклики для Туреччини та України» - спільному українсько-турецькому заході, що проводиться у рамках співпраці з Інститутом Державного Управління Туреччини та Близького Сходу (TODAIE, м. Анкара).




29 травня – 8 червня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри активно долучилися до проведення практики для учнів 10-х класів Одеського економічного ліцею та Одеського юридичного ліцею, яка вже другий рік поспіль проходила на базі інституту. Різноманітні заходи сприяли поглибленню знань ліцеїстів в галузі управління та англійської мови за професійним спрямуванням. Особлива увага приділялася підвищенню рівня володіння англійською мовою, адже спілкування під час практики відбувалося переважно англійською. Викладачі кафедри української та іноземних мов провели олімпіаду «English Grammar and Lexics» (ст.викладач Т.Г.Кемарська), вікторину «Що? Де? Коли?» (доцент К.О.Горшкова), поетичний конкурс (ст.викладач Т.І.Романенко), а також тематичне заняття «Business English» (ст.викладач І.Л.Петров).




25 травня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри разом зі студентами та слухачами відвідали самобутню, містико-неочікувану виставу "Одруження", яку важко назвати "за М. Гоголем". Проте саме Гоголь, непередбачуваний та містичний, все ж таки впізнається у цікавій авторській трактовці талановитого режисера Івана Уривського, який тонко відчуває та передає глядачеві найболючіші акценти і почуття.




25 травня 2018 року

У межах навчальної дисципліни «Методологічне забезпечення освітньої діяльності» проведено методичний семінар з питань підготовки до педагогічної практики аспірантів першого року заочної форми навчання. На семінарі здобувачі ступеня доктора філософії презентували елементи власне-розроблених семінарських та практичних занять, демонструючи тим самим свою готовність до викладацької роботи в аудиторії: навички мотивації до начальної діяльності, реалізації цілей заняття, рівень викладання дисципліни/модуля, методичний рівень та педагогічну майстерність.

24 травня 2018 року

Щорічний поетичний захід, який організовує та проводить кафедра української та іноземних мов, було присвячено Дню філолога - святкується в Україні 25 травня, на наступний день після Дня Слов'янської писемності та культури. Читальна зала бібліотеки ОРІДУ НАДУ при Президентові України напонювалася віршованими рядками англійською, французькою, німецькою, українською та російською мовами. За допомогою науково-педагогічних працівників кафедри студенти та слухачі підготували чудове свято поезії, привітавши тим самим філологів інституту — викладачів у сфері мови, бібліотекарів, лінгвістів, літературознавців, перекладачів-філологів тощо, - всіх, хто має філологічну освіту.

24 травня 2018 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко та старший викладач Т.І.Романенко взяли участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Кадрове забезпечення органів публічної влади: досвід професійного навчання публічних службовців». Колісніченко Н.М. виступила з доповіддю за результатами кафедрального НДР "Іншомовна комунікація у професійному навчанні публічних службовців". Захід проведено кафедрою гуманітарних та соціально-політичних наук проведено і присвячено 100-річчю державної служби України, Дням науки та Європи.

21 травня 2018 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко взяла участь у відкритті інноваційно-правового клубу Pravokator за участі Міністра юстиції України П.Петренка, посла Канади в Україні Р.Ващука та виконавчого директора МФ "Відродження" О.Сушка. Зокрема, стала учасником однієї з панельних дискусій клубу. яка була присвячена розвитку інституту присяжних в Україні, де були представлені підготовлені Асоціацією присяжних України аналітичні матеріали, пропозиції щодо внесення змін до законодавства та інші наробки, а також досвід проведення просвітницьких та інформаційних заходів.

19 травня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у заходах з нагоди Дня Європи в Україні, зокрема - біля будівлі Одеської облдержадміністрації, де відбулося урочисте підняття державного прапора і прапора Європейського Союзу. На честь святкування Дня Європи всі бажаючі пройшли відкрите незалежне тестування з англійської мови. Тестування провела Лондонська школа англійської мови в Одесі (London School of English Odessa) на замовлення Одеської обласної державної адміністрації.

17 травня 2018 року

Відбулася мовна вікторина "Що? Де? Коли?", яку організувала та провела доцент кафедри, кандидат філологічних наук Кіра Олександрівна Горшкова, яка вже другий рік поспіль підбирає цікаві, а головне інформаційні запитання. У кінці вікторини найбільш мовно-обізнані студенти та слухачі отримали невеличкі заохочувальні подарунки.


17 травня 2018 року

Відбулося планове засідання Мовного клубу. З цікавою міні-лекцією «English words and how they come about» (Англійські слова та як вони з’являються) виступила доцент кафедри, кандидат філологічних наук Кіра Олександрівна Горшкова - визнаний фахівець лексикології і стилістики англійської мови в Україні. Багато чисельна аудиторія (студенти, слухачі, аспіранти та викладачі інституту) була залучена до активного обговорення процесів слово-утворення.

17 травня 2018 року

Відбулося планове засідання кафедри, порядок денний якого включав такі питання: про зведені результати профорієнтаційної роботи; про виконання науково-педагогічними працівниками індивідуальних планів роботи з урахуванням вимог трудових договорів (контрактів); про виконання плану видання навчально-методичної літератури; про підготовку та проведення практики учнів економічного ліцею; про підготовку та проведення поетичного заходу до Дня філолога. На завершення, засідання кафедрального методичного майданчика "Civil Service Positions (Посади державної служби)" провела завідувач кафедри Н.М.Колісніченко.

16-17 травня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри – наукові керівники дисертаційних досліджень – взяли участь у роботі весняної школи докторів філософії «Сучасні тренди та виклики підготовки докторів філософії» спеціальності «Публічне управління та адміністрування» у режимі відеоконференцзв’язку між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами. Модератором заходу виступила віце-президент Національної академії, д.держ.упр., професор Білинська М.М. За результатами школи отримано сертифікати

10 травня 2018 року

Вiдбулося позачергове засiдання Мовного клубу за темою «Foreign Borrowings in English» (Іноземні запозичення в англійській мові). У межах теми презентовано «Мother's Day». Засiдання проводила старший викладач кафедри української та iноземниx мов Романенко Тетяна Iванiвна. Гостями мовного клубу були слухачі, студенти та аспіранти ОРIДУ НАДУ. Студентки 1 курсу (бакалавріат) факультету менеджменту Вероніка Федорчук та Ольга Якіменко презентували повідомлення щодо історії виникнення свята та традицій його святкування у різних країнах. Аудиторія слухала із зацікавленістю, ставила питання. Наприкінці слухачам нагадали, що День Матері буде святкуватися цієї неділі, 13 травня, та закликали привітати своїх матусь.

04 травня 2018 року

Завідувач кафедри Колісніченко Н.М. взяла участь у роботі конкурсної комісії з оцінювання відвоповідності кваліфікаційним вимогам щодо володіння англійською мовою на рівні не нижче В1 в Управлінні інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської обласної державної адміністрації. Комісія була сформована щодо конкурсу на зайняття вакантної посади заступника начальника управління – начальника відділу інвестиційної діяльності Одеської обласної державної адміністрації.


3 травня 2018 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про проведення науково-комунікативних заходів інституту до Дня науки та Дня Європи в Україні; про умови контракту щодо публікацій науково-педагогічних працівників кафедри; про протипожежну безпеку; про виїзні заняття та вимоги щодо їх проведення; про досягнення науково-педагогічних працівників кафедри; про організацію та проведення краєзнавчого конкурсу «Що? Де? Коли?»; про організацію та проведення щорічного поетичного заходу (присвяченого цього року Дню філолога).


26 квітня 2018 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про підготовку та організацію кафедрального краєзнавчого конкурсу «Що? Де? Коли?»; про аналіз особистого внеску кожного науково-педагогічного працівника інституту у профорієнтаційну роботу; про виконання науково-педагогічними працівниками індивідуального плану роботи викладача з урахуванням вимог трудових договорів; про підвищення кваліфікації (стажування).


26 квітня 2018 року

У роботі секції № 5 “New Insights into Management” XIX Всеукраїнської щорічної студентської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Сучасний менеджмент:моделі, стратегії, технології» взяли участь 23 учасники, які подали свої тези. За результатами презентацій секції членами комісії (науково-педагогічні працівники кафедри української та іноземних мов) та присутніми були визначені переможці:

серед аспірантів 1 місце – Хатіашвілі Л., університет адміністративних наук у м. Шпайєр (Німеччина);

серед студентів та слухачів ОРІДУ НАДУ при Президентові України –
1 місце – Балуєв В., слухач 1 курсу факультету менеджменту та бізнес-технологій;
2 місце – Чайка А., слухачка 1 курсу факультету публічного управління та адміністрування;
3 місце – Морозовська К., студентка 2 курсу факультету менеджменту та бізнес-технологій

25 квітня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри долучилися до організації та проведення суспільно-важливого Соціального проекту з оцінки правової грамотності населення України «Всеукраїнський правовий диктант». Старший викладач кафедри Іванько О.О. виступила одним із модераторів заходу, в якому взяли участь понад 100 осіб, котрі зацікавлені дізнатися свій рівень правової грамотності. Кожен з учасників отримав анкету, яка пройшла експертне оцінювання Національною академією правових наук України.

13-23 квітня 2018 року

У першій весняній польсько-українській школі з права, яка проходила на базі факультету права Університету м.Бялисток (Польща), взяла участь Колісніченко Н.М., завідувач кафедри української та іноземних мов ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Програма школи передбачала таку тематику: конституційне право Польщі, інституції ЄС та європейське право, кримінальне та трудове право Польщі, система врядування Польщі. Учасники школи - студенти і слухачі інституту, Євстюніна Ю.В. (декан факультету менеджменту і бізнес-технологій) - отримали сертифікати.

12 квітня 2018 року

Викладачі кафедри організували та провели Олімпіаду з англійської мови серед студентів та слухачів факультету публічного управління та адміністрування та факультету менеджменту та бізнес-технологій.
1. Переможці факультету менеджмент та бізнес-технологій: Гусєва Марина – cлухач, 1 курс Сень Аліна - слухач, 1 курс Остапчук Христина – студентка 1 курс
2. Переможці факультету публічне управління та адміністрування: Чайка Анжеліка - cлухач, 1 курс

10-11 квітня 2018 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко разом з представниками ОРІДУ НАДУ при Президентові України провела профорієнтаційну роботу в органах публічної влади Херсонщини – як системи виконавчої влади так і органів місцевого самоврядування: розповіла про умови вступу та навчання в інституті, його конкурентні переваги. Органи публічної влади Херсонської області, в яких провела профорієнтаційну роботу Н.М.Колісніченко - представник ОРІДУ НАДУ при Президентові України

5 квітня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри долучилися до дня чистого довкілля. За традицією, перед Великоднем, - прибирання території.






5 квітня 2018 року

Відбулося позачергове засідання Мовного клубу на тему "Ostern -Великдень", модератором якого виступила старший викладач кафедри Н.В.Сичевська, а основними учасниками, які зробили презентації і доповідали за ними німецькою мовою про звичаї святкування, його традиційні елементи - слухачі 1 курсу денної форми навчання спеціальності "Публічне управління і адміністрування". У програмі засідання були вірші, перегляд відео, конкурси і.., звичайно, винагороди кращим!


5 квітня 2018 року

Під керівництвом завідувача кафедри Н.М. Колісніченко відбувся науковий семінар "Сучасний стан системи підготовки публічних службовців іншомовній комунікації в Україні та за кордоном". Були презентовані наробки з тематики наукового дослідження, окреслено напрямки подальших пошуків науковців кафедри. Особливу увагу було звернено іншомовній підготовці а) країн Східної та Південної Європи, б) в інституціях ЄС.


3 квітня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри (завідувач кафедри Н.М.Колісніченко та ст. викладач кафедри Т.І.Романенко) стали учасниками англомовного заходу з презентації громадської організації “Всеукраїнське молодіжне спілкування”, яка має на меті пошук у молодіжному середовищі лідерів майбутнього та їх підготовку через розширення світогляду, формування твердої життєвої позиції, відповідальності та здорового способу життя.


29 березня 2018 року

Старший викладач кафедри О.О.Іванько провела для науково-педагогічних працівників кафедри воркшоп з проблематики ESP - English for specific purposes (англійська мова для професійного спілкування). Були презентовані основні цілі ESP, що призначена для вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку фахівців з різних спеціальностей. При викладанні ESP враховуються Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти щодо рівнів володіння мовою, компетенції користувача, можливі контексти користування мовою, контроль результатів навчання. Олександра Олегівна розповіла про принципи, цілі, завдання, зміст навчання і методику підготовки фахівців, що відповідають сучасним досягненням лінгвістики, педагогіки, психології, психолінгвістики та методики викладання іноземних мов.

27 березня 2018 року

Відбулася зустріч науково-педагогічних працівників кафедри з Куйбідою В.С. – президентом НАДУ при Президентові України, українським громадським діячем, науковцем, політиком, письменником і поетом. Василь Степанович познайомив аудиторію з творчістю своєї матері, декламував власні вірші зі збірок «Контур», «Послання стежок», «Вертикаль стебла», «Долина відображень».


24 березня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну учать в організації та проведенні Дня відкритих дверей інституту. У спеціалізованій аудиторії кафедри І.Л.Петров – старший викладач кафедри, презентував мету, завдання, сфери діяльності, основні пріоритети кафедри, роботу Мовного Клубу та Курсів іноземної мови. Було презентовано елемент засідання Мовного клубу. Шановні випускники шкіл! Використайте чудову можливість розвиватися і самовдосконалюватися, навчаючись в ОРІДУ НАДУ при Президентові України та відриваючи нові перспективи у різних галузях сучасного життя.

23 березня 2018 року

Студенти й слухачі інституту разом із колективом кафедри (доцент Стойкова Г.Г., ст.викладач Іванько О.О., ст. викладач Кемарська Т.Г.) відвідали виставу Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька «Про кохання... без слів». Зал стоячи вітав у кінці вистави виконавців, які відтворили на сцені танцювальний майданчик в міському парку, який виступав своєрідним свідком багатьох історичних подій, що проходили з 20-х по 80-ті роки XX ст. Розповідь велася мовою пластики і музики, без жодного слова. Від глядачів були тільки схвальні відгуки про цю виразну музично-пластичну виставу, в котрій за допомогою театральних засобів було передано і зміну епох, і характери людей.

22 березня 2018 року

Відбулося планове засідання кафедри. на якому розглядалися питання: про моніторинг навчального процесу. про наукову та організаційну роботу науково-педагогічних працівників кафедри. про підготовку та організацію роботи кафедральної секції в межах Всеукраїнської щорічної студентської конференції, про виконання плану роботи кафедри. про виконання індивідуальних планів роботи викладачів. про профорієнтаційну роботу в органах влади. про навчально-методичне забезпечення дисциплін у другому півріччі.


22 березня 2018 року

На черговому занятті Школи педагогічної майстерності науково-педагогічні працівники кафедри отримали інформацію про техніки візуалізації (інтерактивне вивчення візуального представлення абстрактних даних для посилення людського пізнання) навчально-методичних матеріалів дисциплін та модулів. Візуалізація навчальеного матеріалу – це графічна презентація інформації, завдяки якій можна лаконічно представити в зображенні те, що в текстовому еквіваленті займе не один абзац.



15 березня 2018 року

У межах НДР «Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду», що виконується на кафедрі, відбувся науково-практичний семінар «Сучасні європейські моделі підготовки публічних службовців до іншомовної комунікації» (доповідач Колісніченко Н.М., завідувач кафедри української та іноземних мов ОРІДУ НАДУ при Президентові України). З презентацією "Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців" виступила Романенко Т.І., аспірант кафедри української та іноземних мов ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Семінар став першим заходом зазначеної НДР, мета якої - аналіз сучасних європейських моделей підготовки публічних службовців до іншомовної комунікації, представлення структурно компонентної моделі підготовки публічних службовців до іншомовної комунікації.



14 березня 2018 року

Вiдбулося чергове засiдання мовного клубу на тему «Female business leaders» (Жінки бізнес-лідери). Модератором виступала старший викладач кафедри української та iноземниx мов Яцун Євгенія Матвіївна.




7 березня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри української та іноземних мов приймали щирі вітання керівництва інституту з нагоди святкування жіночого дня.





З 19 по 24 лютого 2018 року

Старший викладач кафедри Іванько О.О. взяла участь у зимовій школі з розвитку викладачів за програмою «CiVELT: ESSENTIALS; Мова ESP», яка була організована Британською Радою. У результаті пройденого курсу був отриманий сертифікат.



22 лютого 2018 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглянуто новий формат презентації інституту; технології проведення профорієнтаційної роботи; акредитаційні вимоги до науково-педагогічних працівників; документи щодо стажування науково-педагогічних працівників; механізми роботи з потенційними вступниками в магістратуру та аспірантуру. Було рекомендовано статті до друку.




15 лютого 2018 року

Директор інституту Іжа М.М. привітав з ювілеєм Т.Г.Кемарську, старшого викладача кафедри та з днем народження К.О.Горшкову, доцента кафедри, кандидата філологічних наук, доцента. Микола Михайлович подякував за багаторічну плідну працю, побажав і надалі бути прикладом у підготовці та вихованні молоді інституту, здоров'я та натхнення.




15 лютого 2018 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися такі питання: про підсумки виконання індивідуальних планів викладачів за перший семестр; про участь науково-педагогічних працівників кафедри в наукових конференціях, семінарах, фондах; про наявність друкованої продукції, в т.ч. і в міжнародних виданнях; про проведену профорієнтаційну роботу в школах м. Одеси та Одеської області; звіт старшого викладача Романенко Т.І. про осучаснення змісту, форм та методів навчання; про кафедральну НДР «Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду»; про підготовку до науково-практичного семінару «Сучасні європейські моделі підготовки публічних службовців до іншомовної комунікації»; про поновлення роботи мовних курсів. Засідання методичного майданчика було присвячено темі "Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців" (Модератор – Романенко Т.І., старший викладач кафедри).

1 лютого 2018 року

Cтарший викладач кафедри української та іноземних мов Петров І.Л. в рамках проведення профорієнтаційної роботи в школах Одеської області відвідав Іванівську районну державну адміністрацію та Іванівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів ім. Б.Ф.Дерев’янка. В Іванівській РДА Ігор Леонідович провів зустрічі з посадовцями (Лобач В. І. - голова Іванівської районної державної адміністрації, Білоус Л.Л. - керівник апарату Іванівської районної державної адміністрації, Ковальчук Т.А. - начальник відділу управління персоналом апарату Іванівської районної державної адміністрації) та зробив презентацію інституту для працівників структурних підрозділів. У Іванівській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів ім. Б. Ф. Дерев'янка Іванівської районної ради Одеської області відбулася зустріч з її директором - Димовою І. М. класними керівниками та учнями випускних класів (17 учнів).

24 січня 2018 року Науково-філологічний семінар
"Імплікація в художньому тексті та засоби її експлікації"

Про особливості художніх текстів, зміст понять "імплікація" та "експлікація", різні засоби імплікації у художніх творах розповіла доцент кафедри української та іноземних мов, кандидат філологічних наук, Горшкова Кіра Олександрівна. Імплікація (як носій додаткової прихованої інформації) сприяє розкриттю глибинного змісту тексту, виявленню закодованих у ньому ідей. Ретельно підібрані Кірою Олександрівною приклади творів зарубіжних і вітчизняних класиків допомогли учасникам семінару краще усвідомити сутність та особливості імплікації, зокрема - щодо непрямої характеристики об’єктів опису, обсягу значення слів, невідповідності подій зовнішнього плану та внутрішнього стану персонажів тощо. У кінці семінару звучали слова подяки за підготовлений семінар, за неперевершену манеру подачі матеріалу.

18 січня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри пройшли підвищення кваліфікації під час навчально-методичного семінару у рамках Школи педагогічної майстерності. Обговорювалися питання: участі у програмі Еразмус + КА1 «Навчальна та кредитна мобільність» та у грантових проектах (доповідачі: Євстюніна Ю. В., декан факультету менеджменту та бізнес-технологій; Комаровський В. В., доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою; Маєв А. П., головний спеціаліст відділу комунікацій); досвіду організації навчального процесу у Болонському університеті Італії (доповідач:Якубовський О. П., професор кафедри гуманітарних та соціально-політичних наук).




18 січня 2018 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про "Концепцію реформування системи професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад"; про презентацію кафедри на сайті ОРІДУ; про підготовку науково-філологічного семінару "Імплікація в художньому тексті та засоби її експлікації"; про особливості перекладу державно-управлінської лексики; про кафедральну НДР «Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду». Засідання методичного майданчика для науково-педагогічних працівників на тему "Актуалізація опорних знань студентів/слухачів" провела старший викладач кафедри Сичевська Н.В.


21 грудня 2017 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому обговорювалися питання виконання індивідуальних планів науково-педагогічних працівників, завдань на другий семестр, якості викладання іноземної мови професійного спрямування, профорієнтації. Запрошена на засідання Євстюніна Ю.В. - декан факультету менеджменту та бізнес-технологій, визначила завдання представників кафедри щодо перекладу документів випускників факультету.






21 грудня 2017 року

Відбулося чергове засідання Мовного клубу на тему "Сhristmas/Різдво", модератором якого виступив старший викладач кафедри І.Л.Петров. Під час засідання Ігор Леонідович поставив перед собою завдання розвінчати міф про те, що саме на різдвяні (новорічні) свята варто купувати продукти, одяг та товари щоденного використання за знижкою. Він застеріг учасників клубу про те, що, знаючи про "мрію" покупців, гіпермаркети, супермаркети та крамниці пропонують охочим купити "якісний" товар за "доступними" цінами. Завершилося засідання клубу вікториною для знавців Різдва та його традицій, яку підготувала і провела старший викладач кафедри Т.Г.Кемарська.




19 грудня 2017 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у лекції Фан Ніна - директора інституту політології академії суспільних наук Китайської народної республіки. Тема лекції «Чотири політичних досвіди китайської модернізації» розкривала такі аспекти як-от: централізація ресурсів, китайська концепція демократії, громадянські права, експериментальна тактика у вирішенні актуальних проблем країни.




18 грудня 2017 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у нараді НАДУ при Президентові України у режимі відеоконференцзв’язку з питання запровадження в Національній академії та її регіональних інститутах системи програмного забезпечення для перевірки наукових текстів на плагіат.








4-19 грудня 2017 року

Науково-педагогічні працівники кафедри продовжили профорієнтаційну роботу в школах м.Одеси та Одеської області; школах та органах публічної влади півдня України (зокрема, Казанківському та Березнегуватському районах Миколаївської області). У своїх міні-презентаціях викладачі кафедри розповіли про підготовку бакалаврів за спеціальністю 073 «Менеджмент» та за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування», що здійснюються на базі повної загальної середньої освіти.





7-9 грудня 2017 року

Завідувач кафедри української та іноземних мов, к.держ.упр., доцент Н.М.Колісніченко взяла участь у національному симпозіумі-зустрічі за результатами проекту Британської Ради «Англійська мова для університетів» для завідувачів кафедр мовної підготовки професійного спрямування. Мета цього заходу - обмін досвідом та шляхами втілення рекомендацій консультантів проекту, представлених у публікації, та напрацювання подальшого плану дій. Учасники заходу ділилися своїм баченням щодо удосконалення викладання англійської мови професійного спрямування. Також обговорювалися перспективи викладання фахових дисциплін англійською мовою і її статус та роль у процесі інтернаціоналізації вищої освіти в Україні. Цей симпозіум також став заходом, спрямованим на професійний розвиток керівників кафедр мовної підготовки і мав компонент тренінгу "Спостереження та зворотний зв'язок" з врученням сертифікату.





Реалізація пріоритетних напрямів реформування публічного управління та адміністрування

За результатами наукового дослідження з теми «Публічне управління в умовах децентралізації: удосконалення реалізації секторальних реформ у регіональному вимірі», що виконувалася на кафедрі української та іноземних мов, видано збірник матеріалів міжрегіонального науково-практичного семінару «Реалізація пріоритетних напрямів реформування публічного управління та адміністрування» (видання Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Херсонської ОДА).





06 грудня 2017 року

Завідувач кафедри, к.держ.упр., доцент Н.М.Колісніченко взяла участь виїзному семінарі-практикумі до м. Южне, організованому відділом підвищення кваліфікації інституту та керівництвом Южненської міської ради Одеської області. Основним модератором заходу виступила Паскаль Людмила Володимирівна – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – начальник фінансового управління Южненської міської ради. Паскаль Л.В. розповіла слухачам про стратегію економічного і соціального розвитку міста, інвестиційний клімат та освітньо-культурний потенціал. Для учасників семінару також була організована екскурсія новою будівлею Южненської міської ради, стадіоном та колоритними парками й скверами м. Южне.





5 грудня 2017 року

Відбулося позапланове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про організацію навчального процесу у другому семестрі, про оцінювання показників якості навчального процесу, про профорієнтаційну роботу, про режим роботи у грудні-січні-лютому місяцях, про звіти про роботу кафедри у 2017 році, про нові програми підготовки здобувачів першого освітнього рівня за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», про посилення роботи щодо кадрових вимог, про виконання індивідуальних планів роботи науково-педагогічних працівників за перше півріччя 2017-2018 н.р





29-30 листопада 2017 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь в навчальному семінарі-тренінгу за проектом, що здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Завідувач кафедри Н.М. Колісніченко провела тренінг "Засоби комунікаційного впливу на присяжних з боку учасників судового процесу" та виступила з презентацією "Історичний та закордонний досвід функціонування судів присяжних".





28 листопада 2017 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь в загальноінститутській нараді, яку провів директор інституту – М.М. Іжа. Обговорювалися питання з проведення профорієнтаційної роботи інституту: підсумки проведення Дня відкритих дверей, організація профорієнтаційних виїздів до шкіл та районів Одеської області, оновлення презентаційних матеріалів на сайті інституту та виконання плану заходів щодо організації набору здобувачів освіти.





23 листопада 2017 року

Чаюванням ОРІДУ супроводжувалося чергове засідання кафедрального мовного клубу на тему "Boston Tea Party" (Бо?стонське чаюва?ння). На початку зустрічі любителів англійської мови її модератор - ст.викладач Кемарська Т.Г. розповіла коротку історію цієї символічної події (16 грудня 1773 року), коли колоністи-американці, домагаючись скасування введених Англією податків, висловили свій протест проти англійського владарювання і висипали тисячі тонн завезеного з Англії чаю у води Бостонської затоки. Вони вимагали надати їм право самостійно керувати своєю країною. Ця подія послугувала початком американській революції. Учасники засідання - студенти, слухачі, працівники інституту - почули також презентації про прапор США, традиції цієї країни, цікаві факти про американське місто Бостон. Вони співали пісні, розгадували ребуси та переглядали відео. Чаювання вдалося на славу!



21 листопада 2017 року

Науково-педагогічні працівники кафедри відвідали лекції професорів Німецького університету адміністративних наук м. Шпайєр (НУАН) на теми: «Від Кіото до Парижа – багато галасу з нічого» (проф. А. Кнорр), «Управління метрополіями – європейські принципи та деякі приклади» (проф. К. Кох) та «Розвиток центрів надання адміністративних послуг і підтримка вимушених переселенців» (д-р К. Массер). Після англомовних доповідей-презентацій аудиторії була запропонована інтерактивна гра «Маршмеллоу челендж», що розвиває навички роботи в команді.





18 листопада 2017 року

Слухачі 2 курсу факультету публічного управління та адміністрування 18 листопада 2017 року відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано кафедрою української та іноземних мов. Група слухачів інституту спільно з першим заступником директора М.П. Поповим, деканом факультету публічного управління та адміністрування І.С. Куспляком та доцентом кафедри української та іноземних мов Г.Г. Стойковою відвідали виставу «Сорочинський ярмарок» за повістю Миколи Гоголя. Це весела історія із щасливим фіналом. Вистава поринає глядачів в атмосферу святкового дійства. Вона увібрала в себе і святковість, і колорит, і всілякі бувальщини, що трапляються на ярмарку… Глядачі попали в небуденний світ, сповнений шуму, народних пісень, запальних танців, надзвичайних пригод і таємниць.




17 листопада 2017 року
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну учать в організації та проведенні Дня відкритих дверей інституту. У спеціалізованій аудиторії кафедри І.Л.Петров, О.О.Іванько, Т.І.Романенко - старші викладачі кафедри, презентували мету, завдання, сфери діяльності (викладання - навчальні програми, виховання - організаційно-комунікативні заходи, консультування - підготовка публікацій студентських тез, наукове керівництво - редагування статей іноземною мовою тощо), основні пріоритети кафедри, роботу Мовного Клубу та Курсів іноземної мови. Особливий інтерес викликали запропоновані ігрові завдання для знавців іноземної мови, квест для любителів англійської поезії, анонс міжнародних програм, в яких беруть участь здобувачі освіти. Шановні випускники шкіл! Використайте чудову можливість розвиватися і самовдосконалюватися, навчаючись в ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Адже вдосконалення навичок іншомовного спілкування в цьому навчальному закладі відриває нові перспективи у різних галузях сучасного життя: іноземні відрядження, переговори з закордонними партнерами, інтернаціональні проекти, навчання за кордоном




16 листопада 2017 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому обговорювалися питання: протипожежної безпеки; планування діяльності інституту у 2018 р. згідно завдань Стратегії розвитку НАДУ при Президентові України на 2017 – 2021 рр.; профорієнтаційної роботи; підготовки до Дня відкритих дверей; відгуків про відкриті заняття викладачів кафедри (доцента Горшкової К.О., ст.викладача Петрова І.Л., ст.викладача Іванько О.О.); навчально-методичного забезпечення дисциплін кафедри з підготовки за бакалаврською програмою спеціальності "Публічне управління та адміністрування"; результатів наукового семінару для аспірантів та публікацію електронного журналу; підготовки Звіту з наукової діяльності за 2017 рік. На завершення на засіданні методичного майданчика ст.викладач Є.М.Яцун поділилася досвідом розробки методичних рекомендацій до дисципліни/модуля/змістового модуля з підготовки.





16 листопада 2017 року

У рамках проведення профорієнтаційної роботи в школах Одеської області старший викладач кафедри української та іноземних мов Петров І.Л. відвідав навчальний заклад Татарбунарського району Одеської області. Ігор Леонідович зустрівся з першим заступником голови Татарбунарської райдержадміністрації Стеценко В.Д., керівником аппарату Коваль М.М. та керуючою справами виконавчого комітету Татарбунарської райдержадміністрації Коваль Л.В.. Петров І.Л. презентував інститут працівникам структурних підрозділів. Була організована презентація інституту для учнів старших та випускних класів Татарбунарського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I-III ступенів – гімназія». Старший викладач кафедри розповів про умови вступу на факультет публічного управління та факультет менеджменту та бізнес технологій ОРІДУ НАДУ при Президентові України.





14 листопада 2017 року

З презентацією на «Аспірантських слуханнях» результатів свого дисертаційного дослідження виступила Самойленко А.П. - аспірант кафедри 3го року навчання. Проблематика соціального партнерства органів місцевого самоврядування, профспілок та роботодавців викликала жвавий інтерес аудиторії. За результатами обговорення було рекомендовано посилити обґрунтування впливу органів місцевого самоврядування на розвиток партнерства між різними суб’єктами взаємодії.






9 листопада 2017 року

Викладачі кафедри активно долучилися до диктанту національної єдності.









9 листопада 2017 року
День факультетів

День факультетів — свято, яке вже стало традиційним в інституті, родинним і на яке щороку всі очікують з нетерпінням. Незабутні урочистості, які об'єднують студентів, слухачів і викладачів, відбулися в надзвичайно теплій сімейній атмосфері та подарували чимало позитивних емоцій, сюрпризів і яскравих вражень. Цього року кафедра української та іноземних мов отримала грамоту керівництва інституту за високий професіоналізм, інноваційні підходи та самовіддану працю професорсько-викладацького складу у підготовці здобувачів вищої освіти. Вітаємо кафедру з цією нагородою! Нових досягнень на ниві вдосконалення іншомовної компетентності вихованців ОРІДУ НАДУ при Президентові України!



9 листопада 2017 року
Третій науковий англомовний семінар "New insights in public administration" (Нове розуміння публічного управління)

Третій щорічний науковий семінар "New insights in public administration" (Нове розуміння публічного управління) кафедри української та іноземних мов розпочався вітальними словами Попова М.П., першого заступника директора, Матвєєнко І.В., заступника начальника відділу з координації наукової роботи та докторантури, які привітали його учасників, підкреслили значення вивчення іноземної мови у підготовці аспірантів - здобувачів ступеня доктора філософії, побажали активного використання навичок іншомовного спілкування в професійній та науковій діяльності. Семінар став завершальним етапом у вивченні навчальних дисциплін «Іноземна мова в професійній діяльності дослідника публічного управління та адміністрування» та «Мистецтво комунікації та презентації наукових результатів іноземною мовою» для докторів філософії спеціальності 074 "Публічне управління і адміністрування". Тематика заходу розкривала напрямки дисертаційних досліджень аспірантів всіх форм навчання. Учасники семінару презентували актуальність, цілі, завдання, новизну та передбачувані результати своїх досліджень. Організатори семінару - завідувач кафедри Н.М.Колісніченко та доцент І.А.Пуленко підвели підсумки заходу, відзначили високий рівень володіння мовою всіх учасників та їх навички представлення своїх напрацювань.



8 листопада 2017 року
Вручення сертифікатів випускникам курсів англійської мови

Для випускників курсів англійської мови відбулося вручення сертифікатів, що згідно із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти Ради Європи, відповідають рівням А2, В1 та підтверджують знання мови. Керівник курсів - старший викладач кафедри І.Л.Петров та завідувач кафедри Н.М.Колісніченко привітали випускників курсів з тим, що перед ними відкриваються нові перспективи у різних галузях сучасного життя. Колишні "курсанти" подякували за цікаве й ефективне навчання, за високий рівень якості викладання мови.







05 листопада 2017 року

Слухачі 2 курсу заочної форми навчання факультету публічного управління та адміністрування відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано викладачами кафедри української та іноземних мов Г. Стойковою та Т. Кемарською. Усі учасники отримали приємні емоції від вистави «Сватання на Гончарівці» за однойменною п’єсою Г. Квітки-Основ’яненка. У виставі показані українські традиції, звучали народні пісні, актори дивували гарними аріями та ніжною любов’ю до української землі та українського народу. Дійство відбувалося під живий супровід оркестру, що наповнило урочистістю теплу атмосферу в залі.







02 листопада 2017 року

Викладачі кафедри взяли активну участь у вікторині «Що? Де? Коли?», яку організувала кафедра менеджменту. Свої кругозір, ерудицію та знання з питань менеджменту продемонстрував старший викладач кафедри Петров І.Л.








29 жовтня 2017 року

Студенти, слухачі, викладачі та працівники інституту за ініціативи та організаційного сприяння Стойкової Галини Георгіївни - доцента кафедри, відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім.В.Василька, де переглянули виставу "Кайдаші" за класичною повістю Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я». Актори майстерно відтворили життя, побут, звичаї та традиції українського народу минулого століття. Глядачі спостерігали за сім’єю, в якій трапляється все: свята і будні, сварки і примирення, суперечки між батьками і синами, між свекрухою і невістками. У виставі «Кайдаші» сподобалося все: соковиті народні характери, яскраві діалоги, українські обряди та звичаї, комедійні ситуації та трагічні непорозуміння.







28 жовтня 2017 року

Викладачі кафедри разом із іноземними колегами - учасниками Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародної участі «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід» відвідали Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету, де слухали оперу "Любовний напій" Гаетано Доніцетті. Чудове виконання своїх партій акторами театру акцентувало основну ідею вистави - "цілюще джерело щирих почуттів – і є справжній любовний напій".







27 жовтня 2017 року

Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю "Реформування публічного управління та адміністрування: теорія, практика, міжнародний досвід", що відбулася в ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Більшість представників кафедри презентували свої тези на секційному засіданні "Реформування системи професійного навчання публічних службовців".







26 жовтня 2017 року

Викладачі кафедри взяли участь у написанні Всеукраїнського правового диктанту. Свої знання актуальних проблем в сфері права, відповідно - рівень своєї правової грамотності продемонстрував старший викладач кафедри Петров І.Л








26 жовтня 2017 року

За участі слухачів магістратури спеціальності «Менеджмент» відбулося чергове засідання мовного клубу на тему Can we trust what we hear? (Чи можемо ми довіряти тому що чуємо?). Модератор заходу – завідувач кафедри Колісніченко Н.М., - запропонувала аудиторії згадати слова, які звучать «майже» однаково в українській та англійській мовах, проте мають різне значення; розглянули слова-омоніми (пишуться і тлумачаться по-різному, проте звучать однаково), тощо. Найбільший інтерес викликали фрази англійською мовою, які мають «еквівалент» в українській/російській мовах. Закінчилося засідання словами та словосполученнями зі сфери менеджменту (проектного менеджменту), які мають іншомовне походження.





19 жовтня 2017 року

Відбулося планове засідання кафедри, на якому розглядалися питання про новий Закон України "Про освіту"; про затвердження уточнених обсягів навчального навантаження науково-педагогічних працівників, індивідуальних планів роботи викладачів; про виконання плану роботи кафедри; про наукову діяльність кафедри (підготовка звіту з наукової діяльності); про хід підготовки до кафедрального наукового семінару "New Insights in Public Administration"; про організацію англомовних заходів; про профорієнтаційну роботу та про відкриті заняття науково-педагогічних працівників кафедри. Тему методичного майданчика "Глосарій з публічного управління" презентував старший викладач кафедри І.Л.Петров.





9 жовтня 2017 року

Старший викладач кафедри Яцун Є.М. провела відкрите заняття на тему «Four functions of management» (Чотири функції менеджменту) зі слухачами 1 курсу денної форми навчання факультету "Менеджмент". Під час заняття викладач використовувала роздатковий матеріал, презентацію та відеофільм з тематики, що дало змогу магістрантам показати високий рівень результативності та володіння теоретичним матеріалом, вміння його застосовувати на практиці.







28 вересня 2017 року

відбулося підсумкове практичне заняття в групі 1 "Організація правової роботи в органах публічної влади" спеціальності "Державне управління" 3-го курсу заочної форми навчання (ст.викладач Кемарська Т.Г.). Тема заняття - "Повідомлення з тематики публічного управління та адміністрування й презентації на його основі. Бесіда іноземною мовою згідно тематики повідомлення". Велася жвава дискусія про роль державних службовців в суспільстві, формування та імплементацію державної політики.






27 вересня 2017 року

Поновилася у новому навчальному році робота міжкафедрального Коворкінг-Клубу «Світ навколо тебе». Пахомова Т.І., завідувач кафедри регіональної політики і публічного управління; Колісніченко Н.М., завідувач кафедри української та іноземних мов; Овчаренко С.В., професор кафедри гуманітарних і соціально-політичних наук обговорили плани на майбутнє, графік та тематику засідань. Темою зустрічі стали також актуальні питання оновлення магістерської програми підготовки з публічного управління та адміністрування у контексті децентралізації.




27 вересня 2017 року

Відбулося перше у 2017-2018 навчальному році засідання Мовного клубу за темою «Institutions of the European Union (Інституції Європейського Союзу)». Під керівництвом доцента кафедри А.П.Маєва стажист інституту Еліас Шемпф презентував історію створення та структуру інституцій та органів ЄС. У ході презентації демонструвалися відео про парламент ЄС, комісію ЄС, раду ЄС. Відбувалася активна взаємодія з аудиторією - слухачами заочної форми навчання спеціальності "Публічне управління та адміністрування" - тлумачилися слова й вирази, ставилися запитання.




22-23 вересня 2017 року

Викладачі кафедри взяли активну участь у процедурі прийому до аспірантури Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Вступний іспит до аспірантури з іноземної мови (англійської, німецької) передбачав чотири складові: читання, переклад, аудіювання, усне мовлення. Вступники до аспірантури демонструвати: здатність розуміти основний зміст текстів професійного спрямування; розуміння фахових дискусій у галузі публічного управління та адміністрування; уміння висловлюватися щодо запропонованих тем, обґрунтовувати напрямок свого дисертаційного дослідження та аргументувати його вибір.




21 вересня 2017 року

Викладачі кафедри взяли участь у IX Щорічних Рішельєвських академічних читаннях на тему: «Професійна підготовка та розвиток державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування: виклики, завдання, перспективи», що відбулися за сприяння Національного агентства України з питань державної служби, Національної академії державного управління при Президентові України та Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу спільно з Одеською обласною державною адміністрацією, Одеською обласною радою, Одеською міською радою та Одеським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України.




18 вересня 2017 року

Відбулося засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про план роботи кафедри української та іноземних мов на 2017-2018 навчальний рік; про українсько-німецький рік мов 2017/2018; про затвердження графіків консультацій, взаємовідвідування навчальних занять, відкритих занять; про підготовку до щорічної науково-практичної конференції ОРІДУ НАДУ; про публікації методичних рекомендацій дисциплін та модулів, що викладаються на всіх спеціальностях та всіх рівнів підготовки; про організацію навчального процесу та виконавську дисципліну науково-педагогічних кадрів кафедри; про звітування аспіранта 3го року навчання О.Самойленко.




7-8 вересня 2017 року

Завідувач кафедри, к.держ.упр., доцент Н.М.Колісніченко разом із командою викладачів інституту взяла участь у одноденних семінарах з підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Одеської області за темою: «Запобігання корупції в органах публічної влади» у Білгород-Дністровському та Татарбунарському районах, ініційованих управлінням підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України.





1 вересня 2007 року

Викладачі кафедри взяли участь в урочистостях до Дня знань. День знань, особливе, завжди яскраве і насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою свято. Студентам, які здобувають освіту в ОРІДУ НАДУ при Президентові України, бажаємо наполегливо йти до своєї мети – оволодіти омріяною професією в нашому навчальному закладі, зустріти добрих і надійних друзів, наставників.Нехай новий навчальний рік стане для кожного часом звершень і відкриттів. Навчайтесь та працюйте із задоволенням, використовуйте кожен день для підкорення вершин в освіті та науці. Успіхів всім нам у новому навчальному році!





29 серпня 2017 року

Відбулося перше в новому навчальному році засідання кафедри, на якому розглядалися питання: про результати проведення конкурсу науково-педагогічних працівників кафедри; про розподіл ставок науково-педагогічних працівників кафедри на 2017-2018 навчальний рік; про затвердження навчальних програм дисциплін з підготовки докторів філософії; про розподіл обов’язків між професорсько-викладацьким складом кафедри; про затвердження графіків: взаємовідвідування навчальних занять; про вступ до докторантури та аспірантури; про підготовку до проведення урочистих зборів з нагоди початку 2017-2018 н.р.; про проведення засідань «Мовного Клубу», роботу курсів англійської мови кафедри української та іноземних мов; про "Положення про кафедру"; про "План роботи кафедри на 2017-2018 н.р.".





25 липня 2017 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко взяла участь у зустрічі «ОБСЄ кафе в Одесі» на тему «Факти мають значення: чому цивільний моніторинг важливий», присвяченій діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ ОБСЄ). Представники СММ ОБСЄ у неформальній атмосфері обговорити діяльність Місії та поділитися своїми думками щодо того, чому моніторинг є важливим, чим займається СММ ОБСЄ, які основні результати роботи Місії. Промовці: Александр Хуг, перший заступник Голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні; представники моніторингової команди СММ ОБСЄ в Одесі; представники Управління Верховного комісара ООН з прав людини — Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.






30 червня 2017 року

Програма наукового семінару "Іншомовна комунікативна компетентність державних службовців" (модератор - завідувач кафедри Н.М.Колісніченко) передбачала обговорення технічного завдання на виконання фундаментального дослідження на 2018/2020 рр. "Іншомовна комунікація у підготовці публічних службовців: вивчення та запровадження європейського досвіду" на базі кафедри української та іноземних мов Інституту. Колісніченко Н.М. надала обґрунтування актуальності дослідження; проблематики дослідження (об'єкта, предмета дослідження, загальної проблеми, на вирішення якої спрямовано НДР тощо); мети й основних завдань НДР; стану дослідженості проблеми; очікуваних наукових результатів виконання НДР; очікуваного використання отриманих результатів; етапів роботи. У підсумку було вирішено провести огляд сучасного стану теми та обґрунтування методології досліджень.






22 червня 2017 року

Викладачі кафедри Кемарська Т.Г., Петров І.Л., Романенко Т.І. взяли участь у семінарі-симпозіумі «Сучасні культурні практики для розвитку громади», надавши професійний переклад виступів-презентацій представників університету Лафборо (Велика Британія). Тематика заходу включала розгляд та обговорення таких питань як-от: аспекти публічної сфери культури та потреби громади; процес створення єдиного дослідницького простору у сфері мистецтва, культура та громади; графічні образи урбаністичного простору; застосування оцифрованих оповідей для навчання в сфері культури та культурної спадщини у світлі тенденцій освіти 21-го століття. [ПРОГРАМА]






21 червня 2017 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко взяла участь у зустрічі Іжі М.М., директора ОРІДУ НАДУ при Президентові України, з представниками Університету Лафборо (Велика Британія): професором Найджелом Вудом; доктором Джіліан Уайтлі; доктором Робертом Гарлендом; доктором Антонією Лігуорі. Цього ж дня відбулося обговорення можливостей співпраці між навчальними закладами та їхніми структурними підрозділами на базі кафедри філософських та соціально-політичних наук, в якому брали участь завідувач кафедри Н.М.Колісніченко та доцент кафедри С.В.Насакіна.






15 червня 2017 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко виступила на засіданні Науково-експертної ради Інституту з презентацією «Іноземна мова як ефективний інструмент наукових досліджень», в якій розкрила такі питання: типи англійської мови для спеціальних цілей; види іншомовної комунікативної компетенції науковця (мовна (лінгвістична) компетенція, мовленнєва компетенція, соціокультурна компетенція, соціолінгвістична компетенція, загально наукова компетенція)






14 червня 2017 року

Відбулося чергове засідання кафедри, на якому розглядалися питання: профорієнтації та вступної кампанії до Інституту; графіків оглядових лекцій та вступних іспитів на спеціальність «Публічне управління та адміністрування»; організації та проведення симпозіуму «Сучасні культурні практики для розвитку громад» спільно з викладачами університету Лавборо, Велика Британія; відпусток; засідання Вченої ради за результатами конкурсної комісії; бібліотечного фонду Інституту з викладання іноземної мови; протипожежної безпеки.






29 травня – 9 червня 2017 року

Викладачі кафедри взяли активну участь у програмі практики учнів 10-х класів економічного ліцею м.Одеси на базі Інституту. Доцент К.О.Горшкова провела краєзнавчу вікторину «Що? Де? Коли?»; ст.викладач Кемарська Т.Г. оцінювала лексико-граматичні знання ліцеїстів в межах проведеної Олімпіади з анлійської мови; ст.викладач Є.М.Яцун разом зі студентами та слухачами організувала «відкрите» засідання «Мовного клубу» на тему «Найвпливовіші люди світу»; ст.викладач Т.І.Романенко провела поетичний конкурс; завідувач кафедри Н.М.Колісніченко презентувала «Органи та інституції ЄС». За результатами проведеної роботи всі викладачі отримали подяку від директорату інституту



8 червня 2017 року

В аудиторiї № 305 вiдбулося позачергове засiдання мовного клубу за темою «English poetry». Модератором виступала старший викладач кафедри української та iноземниx мов Романенко Тетяна Iванiвна. Гостями мовного клубу були учнi 10го класу економiчного лiцею, якi проxодять стажування у ОРIДУ НАДУ при Президентові України. Програма засідання передбачала надання інформації про найвiдомiших поетiв Англї, вiкторину про життя та творчість англiйських поетiв. Юним лiцеїстам було також запропоновано спробувати себе у творчості - вони складали вiрші з заданими римами, що також знайшло вiдгук у юнакiв та дiвчат




2 червня 2017 року

Доцент кафедри Горшкова К.О. організувала та провела краєзнавчу вікторину ""Що? Де? Коли?" в рамках програми стажування учнів Одеського економічного ліцею








2 червня 2017 року

Старший викладач кафедри Кемарська Т.Г. організувала та провела Олімпіаду з англійської мови в рамках програми стажування учнів Одеського економічного ліцею








30 травня 2017 року

Викладачі кафедри стали учасниками чергового засідання міжкафедрального (кафедра регіональної політики і публічного управління, української та іноземних мов, європейської інтеграції) Коворкінг-Клубу «Світ навколо тебе» на тему: «Місце вченого у європейському соціокультурному просторі». Модератором заходу виступила Мамонтова Е.В., д.політ.н., професор, професор кафедри регіональної політики і публічного управління. У дискусії взяли участь Колісніченко Н.М., к.держ.упр., доцент, завідувач кафедри української та іноземних мов, Кадук Н.І., к.політ.н., доцент, доцент кафедри європейської інтеграції, аспіранти першого року навчання (Мусійовський А.Й., Кулешов В.В., Бабич О.В., Пушкаревський С.В., Єрко О.В., Лупашко А.П., Биков І.Г., Стратієвська Н.Ф., Присяжнюк І.М.), а також працівники Інституту: Фольгіна Т.О., Нефьодова Н.А., Привалова Н.В., Лисюк І.Є., Яценко К.А. Цікаві доповіді щодо місця науки в освіті, науки та влади, етики наукових публікацій, історії університетської освіти презентували Кулешов В.В., Мусійовський А.Й., Бабич О.В. та ін.






25 травня 2017 року

Відбувся науково-практичний семінар "Майстерня секторальних реформ: регіональний вимір" аспірантів ОРІДУ НАДУ при Президентові України всіх форм навчання. Захід було організовано і проведено в межах наукового дослідження з теми: «Публічне управління в умовах децентралізації: удосконалення реалізації секторальних реформ у регіональному вимірі», що виконується на кафедрі української та іноземних мов (Науковий керівник - Колісніченко Н.М.; відповідальний виконавець - Стратієвська Н.Ф.).








25 травня 2017 року

Стажер Інституту Максиміліан Оле (Німеччина) виступив з англомовною презентацією "Інтеграція й депортація" (Integration and Deportation) стосовно політики щодо біженців у Німеччині. Аудиторію склали слухачі всіх груп 1 курсу спеціальності "Публічне управління і адміністрування" заочної форми навчання. Доповідач розкрив географію, причини та адміністративні процедури поводження з біженцями - реєстрація, надання та відмова у наданні соціальної допомоги та притулку, європейські практики реадмісії тощо. Слухачі ставили запитання щодо умов реєстрації, медичного страхування біженців, щодо особливостей політики діючого уряду, щодо узгодженості дій країн-членів ЄС у цьому питанні.






24 травня 2017 року Тематичне заняття "Federalism in Germany (Федералізм в Німеччині)"

Заняття зі слухачами 1 курсу спеціальності "Публічне управління і адміністрування" спеціалізації "Регіональне управління" заочної форми підготовки провів стажер Інституту Максиміліан Оле. Тема його презентації розкривала систему державного федерального устрою Німеччини. Серед питань, що розглядалися були: 16 земель Німеччини; Федеральний парламент — Бундестаг, Федеральна Рада - Бундесрат; процедура прийняття федеральних законів. За допомогою своїх запитань слухачі намагалися провести порівняльний аналіз законодавчих органів України і Німеччини, виявити базові відмінності між унітарною та федеративною державою.






23 травня 2017 року «Жива бібліотека»

Викладачі та аспіранти кафедри взяли участь у засіданні «Живої бібліотеки» під назвою «Формула успіху: від студента до науковця», що було ініційоване, організоване та проведено керівництвом Наукового товариства студентів, слухачів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Однією із "живих книг" виступила Колісніченко Н.М., завідувач кафедри української та іноземних мов, яка обґрунтувала назву своєї "книги", надала її коротку анотацію та сформулювала свою "формулу успіху".






23 травня 2017 року

Відбулося позачергове засідання Мовного клубу на тему "В.Шекспір і Британія" (William Shakespeare and Britain). Слухачі 1 курсу спеціальності "Публічне управління і адміністрування" заочної форми навчання разом зі своїм викладачем - доцентом кафедри Насакіною Світланою Вікторівною "прослідкували" за біографією великого англійського поета на тлі історичних подій його країни. Учасники засідання клубу цитували рядки з поем, сонетів та віршів В.Шекспіра.






23 травня 2017 року До Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку та Дня слов’янської писемності і культури

У читальній залі інституту пройшло свято поезії, яке організували та провели викладачі кафедри української та іноземних мов до Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку та Дня слов’янської писемності і культури. Лунали вірші вірменською, болгарською, угорською, польською, білоруською, англійською, французькою та німецькою мовами у виконанні не тільки студентів і слухачів, але й викладачів та працівників Інституту. Глядачі й учасники заходу поринули в поетичний світ культур, що сприяє встановленню діалогу між ними. Під час декламування всі відчули цінність і важливость розмаїття культур, позитивну роль культурної різноманітності.






19 травня 2017 року Концерт «Європейська музика в Османському палаці»

Доцент кафедри української та іноземних мов К.О. Горшкова та старший викладач кафедри Т.Г. Кемарська на запрошення Генерального консульства Туреччини в Одесі у межах заходів з нагоди 25-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Туреччиною і Україною відвідали концерт «Європейська музика в Османському палаці», що був представлений турецьким диригентом д-ром Емре Араджи за участі Національного Одеського філармонійного оркестру.






19 травня 2017 року Всеукраїнська конференція «Європейський союз: минуле – сьогодення – майбутнє»

Викладачі кафедри взяли участь у конференції, яка відбулася в Великій сесійній залі Одеської міської ради і була присвячена 60-річчю Римських договорів та 25-річчю Маастрихтського договору. Організатори конференції: Одеська міська рада та кафедра європейської інтеграції ОРІДУ НАДУ при Президентові України за підтримки Представництва МЗС України в Одесі. У роботі конференції взяли участь: керівники органів публічної влади, перші особи дипломатичних місій, акредитованих в Одесі, провідні вчені та фахівці, докторанти, аспіранти, а також слухачі Інституту та інших міських і регіональних ВНЗ.



18 травня 2017 року ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Cуспільно-політичний та соціокультурний розвиток південного регіону України: історичні традиції і сучасні тенденції»

Викладачі кафедри взяли участь у роботі конференції кафедри філософських та соціально-політичних наук Інституту. Головував на конференції професор О.П. Якубовський, виступали з доповідями заступник директора з наукової роботи доктор наук з державного управління, професор С.А. Попов; український політик С.Р. Гриневецький; професор кафедри філософії і соціально-гуманітарних дисциплін Одеського державного університету внутрішніх справ В.А. Савченко; доктор філософських наук, професор кафедри соціології Одеського національного університету ім.. І.І. Мечников А.В. Худенко.



17 травня 2017 року

Відбулося позачергове засідання кафедри, на якому розглядалися питання організації комунікативних заходів (кафедральних та загальноінститутських):

- святкування Всесвітнього дня культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку та проведення поетичного форуму 23 травня о 15.30 в читальній залі Інституту;
- проведення краєзнавчої вікторини "Що? Де? Коли?";
- проведення презентації "Біженці" Максиміліана Оле - стажера з Німеччини 25 травня 2017 року;
- проведення Олімпіади з англійської мови;
- проведення засідання Мовного клубу;
- організація та проведення англомовних заходів під час проходження стажування в ОРІДУ НАДУ при Президентові України учнів економічного ліцею м.Одеси.



16 травня 2017 року

Відбулися кандидатські іспити з іноземної мови аспірантів та здобувачів наукового ступеня кандидата наук державного управління всіх форм навчання. Головою екзаменаційної комісіє Поповим С.А., екзаменаторами-викладачами кафедри української та іноземних мов (Колісніченко Н.М., завідувач кафедри; Пуленко І.А., доцент кафедри; Горшкова К.О., доцент кафедри) визначено їхній високий рівень підготовки.






12 травня 2017 року Науково-практичний семінар з реалізації пріоритетних напрямів реформування публічного управління та адміністрування (м.Херсон)

В межах НДР «Публічне управління вумовах децентралізації: удосконалення реалізації секторальних реформ у регіональному вимірі», що виконується на кафедрі української та іноземних мов, викладачі та аспіранти Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України разом із Херсонською обласною державною адміністрацією та Херсонським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій(ХОЦПП) провели науково-практичний семінар з реалізації пріоритетних напрямів реформування публічного управління та адміністрування на базі ХОЦПП (м.Херсон). З вітальними словами перед учасниками семінару виступили: Клюцевський В.І. – керівник апарату Херсонської обласної державної адміністріації; Білорусов С.Г. – директор Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, доцент, кандидат технічних наук; Попов С.А. – професор, доктор наук з державного управління, заступник директора Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України; Лопушинський І.П. – завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету, доктор наук з державного управління, професор. Колісніченко Н.М., завідувач кафедри, виступила на пленарному засіданні із презентацією "Реалізація секторальної реформи в галузі освіти: шкільні округи". За результатами семінару було вирішено продовжити дискусію з питань реформування публічного управління в межах семінару "Майстерня секторальних реформ" на базі ОРІДУ НАДУ при Президентові України.



11 травня 2017 року Фестиваль англійської мови та культури English Fest

Викладачі кафедри української та іноземних мов разом із деканатом факультету менеджменту та активістами студентського самоврядування інституту організували і провели на базі Інституті Фестиваль англійської мови та культури English Fest. Захід організований за підтримки Департаменту освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації. Мета фестивалю - популяризація англійської мови засобами культури і мистецтва, підвищення пізнавальної діяльності учнів до культури англомовних країн, виявлення здібних та обдарованих дітей, активізації позакласної роботи з англійської мови. У фестивалі взяли участь більше 100 учнів 9-х класів шкіл м. Одеси й Одеської області, зокрема Білгород-Дністровського, Біляївського, Ізмаїльського, Лиманського районів та м.Чорноморськ. Відповідальним організатором від кафедри була старший викладач О.О.Кубрак. Модераторами конкурсів виступили:

- лексико-граматичний конкурс - доцент Горшкова К.О., старший викладач Кемарська Т.Г.
- краєзнавчий конкурс - старші викладачі Яцун Є.М. та Кубрак О.О.
- поетичний конкурс - старші викладачі Романенко Т.І та Петров І.Л.



10-13 травня 2017 року Проведення профорієнтаційної роботи в органах публічної влади та навчальних закладах м. Херсона і області

Колісніченко Н.М., завідувач кафедри української та іноземних мов, у складі робочої групи приймальної комісії інституту (Попова С.А., заступника директора з наукової роботи, Гулєвич А.Ю., начальника відділу прийому, розподілу слухачів та профорієнтаційної роботи) провела профорієнтаційну роботу в органах публічної влади та навчальних закладах Херсонської області (Білозерський район) і міста Херсона. 10 травня відбулася зустріч з керівництвом Херсонської обласної державної адміністрації; зустріч-презентація з керівниками кадрових служб територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади. 11 травня Колісніченко Н.М. відвідала навчальні заклади м. Херсона. 12 травня презентувала Інститут на нараді голів районних рад у залі Херсонської обласної ради.



5 травня 2017 року Презентація "Federalism in Germany (Федералізм в Німеччині)"

Стажер Інституту Максиміліан Оле презентував систему державного федерального устрою Німеччини перед слухачами 1 курсу спеціальності "Публічне управління і адміністрування" заочної форми підготовки. Серед питань, що розглядалися були: 16 земель Німеччини; Федеральний парламент — Бундестаґ, Федеральна Рада - Бундесрат; процедура прийняття федеральних законів. Особливий інтерес слухачів викликали питання "вирівнювання" фінансування земель.





4 травня 2017 року Прийом в Генеральному консульстві Туреччини в Одесі.

Викладачі кафедри (завідувач кафедри Колісніченко Н.М, доцент Горшкова К.О., старші викладачі Кубрак О.О., Маєв А.П.) взяли участь в урочистому прийомі, що відбувся в Генеральному консульстві Туреччини в Одесі.








04 травня 2017 року Круглий стіл на тему «Безпека та співробітництво в Чорноморському регіоні: історичні засади та сучасні виклики».

Викладачі кафедри (завідувач кафедри Колісніченко Н.М, доцент Горшкова К.О., старші викладачі Кемарська Т.Г., Кубрак О.О., Маєв А.П.) взяли участь у українсько-турецькому «круглому столі» на тему: "Безпека та співробітництво в Чорноморському регіоні: історичні засади та сучасні виклики", що проводився в ОРІДУ НАДУ при Президентові України за ініціативи Генерального консульства Туреччини в Одесі. Доповіді та дискусії стосувалися сучасних загроз та викликів у Чорноморському регіоні, розвитку українсько-турецького співробітництва у різних сферах, історичних аспектів відносин між країнами, підтримки України з боку Туреччини на сучасному етапі.




28 квітня 2017 року
До Всесвітнього дня книг і авторського права

Відбулося засідання міжкафедрального (кафедра української та іноземних мов, кафедра регіональної політики і публічного управління, кафедра філософських і соціально-політичних наук) Коворкінг-Клубу "Світ навколо тебе". Цього разу до роботи клубу долучилися слухачі магістратури спеціальності "Менеджмент". Модератором заходу була Колісніченко Н.М., завідувач кафедри української та іноземних мов. У дискусії "Порушення і захист авторського права" (як потреби захистити права авторів літературних творів, творів мистецтва; фактично будь-яких результатів творчої діяльності, включаючи комп'ютерні програми, бази даних, фільми, архітектурні проекти, рекламні проспекти, технічні креслення тощо) взяли участь Мамонтова Е.В., доктор політичних наук, професор кафедри регіональної політики і публічного управління; Овчаренко С.В., доктор філософських наук, професор кафедри філософських і соціально-політичних наук; Чорнолуцький В.П., кандидат наук державного управління, старший викладач кафедри регіональної політики і публічного управління; Євстюніна Ю.В., кандидат педагогічних наук, декан факультету "Менеджменту".




27 квітня 2017 року
Секція № 5 «New Insights into Management» XVIII Всеукраїнської щорічної студентської науково-практичної конференції

Відбулося засідання секції № 5 «New Insights into Management» в межах XVIII Всеукраїнської щорічної студентської науково-практичної конференції за міжнародною участю: «Сучасний менеджмент: моделі, стратегії, технології». У засіданні секції взяли участь студенти та слухачі з України, Польщі, Румунії та Німеччини. За головуванням старшого викладача кафедри Романенко Тетяни Іванівни та членів журі (завідувача кафедри Колісніченко Н.М., старших викладачів Кемарської Т.Г., Кубрак О.О., Петрова І.Л.) були визначені кращі виступи за такими критеріями: актуальність теми, майстерність презентації, рівень володіння мовою. Переможцями за результатами оцінювання журі стали:
1 місце – Андреа Беатрiс Адамаке (Унiверситет Ясс, Румунiя) ;
2 місце – Морозовська Карина (ОРIДУ НАДУ при Президентові України, факультет менеджменту, студентка 2 курсу);
3 місце - Демедюк Юрiй (OPIДУ НАДУ при Президентові України, факультет публічного управління і адміністрування, слухач 1 курсу). Переможцем конкурсу «глядацьких симпатій» став Максиміліан Оле (Німеччина) – стажер ОРІДУ НАДУ при Президентові України.




26 квітня 2017 року

Відбулося чергове засідання кафедри української та іноземних мов, на якому розглядалися питання: про підготовку до 18 Всеукраїнської щорічної студентської конференції; про оновлення навчально-методичного забезпечення дисциплін; про підготовку та організацію Олімпіади з англійської мови; про підготовку до Фестивалю англійської мови і культури; про підготовку та організацію кафедрального краєзнавчого конкурсу «Що? Де? Коли?»; про засідання Коворкінг-клубу слухачів та викладачів Інституту на базі кафедри української та іноземних мов присвяченого Всесвітньому дню книг і авторського права; про публікації викладачів іноземною мовою. Завершилося засідання звітом старшого викладача Кубрак О.О. про осучаснення змісту, форм та методів навчання




20 квітня 2017 року

Відбулося чергове засідання мовного клубу на тему «Мотивація» «Motivation», модератором якого виступив ст викладач кафедри Петров І.Л.. Формою проведення став квест - записання відповіді. Учасниками заходу виступили студенти спеціальності «Менеджмент» та слухачі денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування»









20 квітня 2017 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко провела тренінг "Робота в команді щодо досягнення спільної мети" в межах навчання працівників апарату Херсонської обласної державної адміністрації. Загалом були присутні близько 90 осіб апарату. Розглядалися питання: що таке команда; типи команд; значення лідера в команді; ролі членів команди; ефективна команда; мета як визначальний чинник роботи команди. У кінці заняття кожна зі сформованих команд виготовила свій герб та озвучила командний девіз.









13 квітня 2017 року Навчально-методичний семінар "Організація проведення атестації осіб, які претендують на вступ до державної служби, щодо вільного володіння державною мовою"(м.Київ)

Завідувач кафедри української та іноземних мов Н.М.Колісніченко взяла участь у навчально-методичному семінарі, організованому Національним агентством України з питань державної служби спільно з Міністерством освіти і науки України на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.









18 квітня 2017 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко зустрілася з Г.Джоунсом – головним академічним консультантом з вищої освіти Півдня України, тренером CELTA, DELTA. Обговорювалися питання співпраці та участі у комунікативних заходах Інституту, можливості атестування викладачів на рівень володіння іноземною мовою (рівень В2).









12 квітня 2017 року

Відбулося позачергове засідання Мовного Клубу на тему «Social networking» (Соціальні мережі) під керівництвом старшого викладача кафедри Яцун Є.М., в якому брали участь слухачі магістратури та студенти 1 курсу факультету менеджменту денної форми навчання. Питання, які обговорювалися: що таке соціальні мережі і чому вони такі популярні, як спілкування в соціальних мережах впливає на наше приватне життя. Студенти факультету менеджменту розповіли про свій досвід спілкування у соціальних мережах. Наприкінці усі присутні подивилися коротке відео про переваги та недоліки сучасних соціальних мереж.





11 квітня 2017 року

Відбулася тематична зустріч «Реформи у системі навчальної освіти» стажиста інституту Максіміліана Оле зі слухачами 2-го курсу заочної форми навчання спеціальності «Державне управління», які ознайомилися із базовими принципами системи освіти у школах Німеччині, актуальних питаннях та перспективах ії реформи. У ході презентації слухачі ставили цікаві питання з теми та брали участь в обговоренні проблематики шкільної освіти в Німеччині та Україні. Заняття пройшло цікаво для усіх присутніх





3 квітня 2017 року
Розширене засідання кафедри

Вперше в межах розширеного засідання кафедри української та іноземних мов і кафедри публічного управління і адміністрування відбувся захист дисертаційного дослідження аспіранта М.М.Войновського на тему «Забезпечення інституційної спроможності системи місцевого самоврядування через розвиток об'єднань співвласників багатоквартирних будинків» за спеціальністю 25.00.04 - місцеве самоврядування. Науковий керівник - Колісніченко Н.М., завідувач кафедри, к.держ.упр, доцент. Рецензентами роботи виступили Саханєнко С.Є. - доктор наук держ.упр., професор; Миколайчук М.М. - доктор наук держ.упр., професор; Чебан О.І. - к.держ.упр, доцент. Роботу, у якій обґрунтований новий підхід до дослідження ОСББ, пов’язаний з аналізом системно-муніципальної природи даного інституту, дослідженням ОСББ як механізму безпосереднього здійснення населенням функцій місцевого самоврядування було рекомендовано до захисту у спеціалізованій вченій раді за спеціальністю "державне управління".



29 березня 2017 року

Відбулося чергове засідання кафедри, на якому обговорювалися питання: про результати проведення науково-практичної конференції «Проблеми оптимізації територіальних громад в умовах поліетнічності та багатомовності», про аналіз моніторингу навчального процесу; про завдання професорсько-викладацького складу в підвищенні ефективності навчального процесу у 2016-2017 навчальному році; про підготовку та організацію роботи кафедральної секції №5 в межах Всеукраїнської щорічної студентської конференції (відповідальний - ст.викладач Романенко Т.І.); про підготовку та організацію Олімпіади з англійської мови (відповідальний - ст.викладач Васильєва Г.В.); про підготовку до обласного Фестивалю англійської мови і культури; про організацію роботи Коворкінг-клубу слухачів та викладачів Інституту на базі кафедри регіональної політики та публічного адміністрування і кафедри української та іноземних мов. З повідомленням "Метод проектів у викладанні іноземних мов" у межах методичного майданчика виступила старший викладач кафедри Олександра Олегівна


27 березня 2017 року
Науково-практична конференція «Добровільне об’єднання територіальних громад в умовах поліетнічності та багатомовності»

Формуванню засад стійкого розвитку об'єднаних територіальних громад Південних районів Одеської області була присвячена науково-практична конференція «Добровільне об’єднання територіальних громад в умовах поліетнічності та багатомовності», організована за сприяння Міжнародного Фонду "Відродження" кафедрою української та іноземних мов. У першій частині конференції були представлені стендові доповіді провідних фахівців-експертів України, науковців ОРІДУ НАДУ при Президентові України.


26 березня 2017 року

Напередодні Міжнародного дня театру, слухачі та студенти інституту відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано доцентом кафедри української та іноземних мов Стойковою Г.Г. Усі учасники отримали приємні емоції від вистави «Сватання на Гончарівці» за однойменною п’єсою Г. Квітки-Основ’яненка. У виставі були показані українські традиції, звучали народні пісні, актори дивували гарними аріями та ніжною любов’ю до української землі та українського народу. Дійство відбувалося під живий супровід оркестру, що наповнило урочистістю теплу атмосферу в залі. Слухачі та студенти інституту надихнулись на нові візити до театру найближчим часом.




25 березня 2017 року
День відкритих дверей

Під час проведення пробного ЗНО викладачі кафедри консультували з питань: української мови і літератури (ст.викладач Кубрак О.О.), іноземних мов (доцент Філіпова Т.В., ст.викладач Маєв А.П.). Старший викладач кафедри Петров Ігор Леонідович презентував кафедру, досягнення викладачів, роботу «Мовного клубу» та курсів іноземної мови. Завідувач кафедри Колісніченко Н.М. дала інтерв’ю представникам місцевого телебачення.




24 березня 2017 р.

Чисте довкілля – позитивний імідж установи. Викладачі кафедри (Колісніченко Н.М., Петров І.Л., Кемарська Т.Г., Кубрак О.О., Романенко Т.І., Яцун Є.М., Яценко К.А.) взяли участь у прибиранні території Інституту.






17 березня 2017 року

Відбулося чергове засідання мовного клубу кафедри української та іноземних мов. Тема для обговорювання «East – West: Cross-culture Discourse» була обрана не випадково, бо в еру глобалізації зміни, які відбуваются в суспільстві, торкаются не тільки політики, економіки але й культури. Пізнавальну презентацію зробила слухач заочної форми навчання спеціалізації «Управління проектами в туризмі» Марія Склярук. Вона навела цікаві факти, явища, як дві культури - західна та східна, розвиваются, взаємно збагачуются і служать на добробут суспільству. Модератором клубу виступила Кемарська Тамара Георгіївна, старший викладач кафедри. Обговорення супроводжувалося фрагментами з фільмів, слайдами; гостей клубу пригощали східними ласощами.

16 березня 2017 року

Відбулося чергове засідання мовного клубу на тему «Grundlagen der Dеmokratie» (Основи демократії), модератором якого виступила доцент кафедри Філіпова Тетяна Володимирівна. Учасниками заходу обговорювалися питання державного устрою ФРН, засад демократії, а також втілення принципів демократії в практику державотворення на прикладі Землі Шлесвіг Гольштейн. У засіданні мовного клубу взяв участь стажер із Німеччини Максиміліан Оле.





6 березня 2017 року

На апаратній нараді керівників структурних підрозділів ОРІДУ НАДУ при Президентові України завідувач кафедри Н.М.Колісніченко презентувала результати роботи Коворкінг-клубу слухачів та викладачів Інституту на базі кафедри регіональної політики та публічного адміністрування і кафедри української та іноземних мов. Обговорили цілі, завдання, проект "Положення про Коворкінг-Клуб", "Приблизний план роботи Коворкінг Клубу на 2017 рік".







2 березня 2017 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко та доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування А.С.Крупник взяли участь у ток-шоу "Майбутнє сьогодні" телеканалу "ТВій ПЛЮС" Херсонського телебачення. Аудиторія студії - студенти та слухачі ВНЗ м.Херсон, працівники Херсонської обласної державної адміністрації. Питання стосувалися спеціальностей та спеціалізацій ОРІДУ НАДУ при Президентові України, працевлаштування випускників, плати за навчання, якості отриманого диплому. Учасники ток-шоу цікавилися можливостями навчання іноземною мовою






28 лютого 2017 року

Відбулося чергове засідання кафедри, на якому обговорювалися питання: про участь викладачів кафедри у профорієнтаційній роботі серед учнівської молоді та державних службовців і посадовців органів місцевого самоврядування; про підготовку до Дня відкритих дверей - 25 березня; про підготовку до студентської конференції (секція № 5 "New Insights into Management"); про підготовку до кафедральної науково-практичної конференції «Проблеми оптимізації територіальних громад в умовах полі-етнічності та мовного розмаїття»; про результати наукового семінару "Дихотомія мова-мовлення"; про заходи присвячені святкуванню 203 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка та Всесвітнього дня поезії; про підвищення кваліфікації та стажування викладачів кафедри; про проект "Положення про Коворкінг-Клуб кафедр регіональної політики і публічного управління та української й іноземних мов". З повідомленням "Техніки оволодіння краєзнавчим матеріалом" в межах методичного майданчика виступила старший викладач кафедри Романенко Тетяна Іванівна




16 лютого 2017 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко взяла участь у відео-конференції з представниками Школи мистецтв, англійської мови та драми Університету Лафборо - публічного дослідницького університету, що знаходиться в місті Лафборо (Велика Британія). Обговорювалися питання співпраці, взаємо-обмінів, спільної проектної діяльності. Колісніченко Н.М. презентувала кафедру, плани щодо наукової та комунікативної діяльності.




14 лютого 2017 року
Науковий семінар “Дихотомія “мова–мовлення"

Викладачі кафедри української та іноземних мов - доцент Горшкова Кіра Олександрівна та старший викладач Кемарська Тамара Георгіївна, підготували та провели для викладачів вищих навчальних закладів Одеси науковий семінар “Дихотомія “мова–мовлення". Теоретична складова семінару передбачала обговорення питань: 1. Оказіоналізм як одиниця мовлення. Оказіоналізм vs неологізм. 2. Причини утворення оказіоналізмів. 3. Типи оказіоналізмів. 4. Термін існування оказіоналізму та можливості його переходу до розгляду мовних одиниць. Друга частина семінару була проведена у формі інтерактиву з активним залученням присутніх до творчої діяльності. Високий рівень проведення цього заходу відмітили Попов М.П., перший заступник директора; Попов С.А., заступник директора з наукової роботи; Мамонтова Е.В., декан факультету державного управління; Євстюніна Ю.В., декан факультету менеджменту; Яремчук Н.В., викладач Південноукраїнського педагогічного університету ім. К.Ушинського, присутні працівники Інституту. Всі привітали кафедру з початком чудової традиції!




9 лютого 2017 року
Захист дисертаційного дослідження

На кафедрі вперше відбувся захист дисертаційного дослідження аспіранта М.М.Войновського на тему «Забезпечення інституційної спроможності системи місцевого самоврядування через розвиток об'єднань співвласників багатоквартирних будинків» за спеціальністю 25.00.04 - місцеве самоврядування. Науковий керівник - Колісніченко Н.М., завідувач кафедри, к.держ.упр, доцент. Рецензентами роботи виступили Саханєнко С.Є. - доктор наук держ.упр., професор; Філіпова Т.В. - к.держ.упр, доцент; Маєв А.П. - к.держ.упр.




31 січня - 01 лютого 2017 року

Старший викладач кафедри, завідувач сектору міжнародних зв’язків А.П. Маєв перебував з робочим візитом в Університеті Александру Іоан Куза (м. Ясси, Румунія). Візит відбувся на запрошення керівництва факультету економіки та бізнес адміністрування, з яким ОРІДУ НАДУ при Президентові співпрацює з квітня 2014 року в рамках Договору про науково-освітнє співробітництво. А.П. Маєв виступив з презентацією щодо особливостей підготовки державних службовців у нашій державі та основних напрямків діяльності навчального закладу.







26 січня 2017 року
Школа педагогічної майстерності

Викладачі кафедри взяли участь у навчально-методичному семінарі на тему «Ліцензійні умови провадження освітньої діяльності», модератором якого виступив Попов М.П., перший заступник директора і який проходив у рамках Школи педагогічної майстерності.







26 січня 2017 року

Відбулося чергове засідання кафедри, на якому обговорювалися питання: про конкурс кафедр ОРІДУ НАДУ при Президентові України; про підготовку до наукового семінару "Оказіоналізм як фактор розвитку мовної компетенції того, хто вивчає іноземну мову" для викладачів іноземної мови ВНЗ; про вступну кампанію; про день відкритих дверей 25 березня 2017 року; про роботу курсів англійської мови. Традиційно зустріч завершилася засіданням методичного майданчика на тему "Особливості перекладу управлінської термінології", за результатами якого було вирішено підготувати Глосарій (відповідальний укладач - старший викладач кафедри І.Л.Петров).







25 січня 2017 року

Завідувач кафедри Н.М.Колісніченко виступила на засіданні Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Інституту. Захід було присвячено організації роботи Наукового товариства у 2017 році.  Колісніченко Н.М. розповіла про необхідність використання іноземних мов, що на сьогодні є обов’язковою вимогою, для налагодження міжнародних зв’язків та входження у європейський освітньо-науковий простір








Архів новин