Написати листа
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)

Світовий Банк

        При підтримці Світового Банку в рамках проекту з дистанційного навчання в ОРІДУ створено регіональний Центр дистанційного навчання, розроблені курси з дистанційного навчання, які викладаються для слухачів заочно-дистанційної форми навчання, проводяться семінари з відповідної тематики, розроблені матеріали для Центру підвищення кваліфікації кадрів, створено та обладнано зал для відеоконференцій, які постійно проводяться на базі Центру дистанційного навчання.

        У травні 2006 року (за сприянням Представництва Світового Банку в Україні) було підписано Меморандум про угоду між ОРІДУ та Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо створення регіональної депозитарної бібліотеки Світового банку на базі бібліотеки ОРІДУ. Це - перша регіональна бібліотека Світового Банку в Україні, яка створена з метою надання громадськості інформації про Групу Світового банку та результати досліджень з широкого спектру проблем світового та регіонального розвитку. Бібліотека забезпечує доступ до ресурсів Світового Банку державним службовцям, посадовим особам органів місцевого самоврядування, представникам недержавних організацій, студентству, науковцям, тощо, всього Півдня України.

        В рамках програми залучення провідних фахівців США у галузі менеджменту та економіки до навчального процесу в ОРІДУ старший регіональний економіст Світового Банку в Україні д-р М. Девіс провів лекцію "Розуміння майбутнього української економіки" для слухачів факультету державного управління ОРІДУ та НАДУ (у форматі відео-конференції). В ході лекції доктор Марк Девіс поділився зі слухачами та студентами теоретичними напрацюваннями щодо вивчення економіки України та формування економічної політики держави.
       25 березня 2008 року на базі ОРІДУ була проведена тематична зустріч представника Світового Банку в Україні п. О. Балабушко зі слухачами ЦПКК ОРІДУ на тему: "Огляд державних фінансів".
       20 червня 2008 року проведено круглий стіл щодо стану корупції в сфері ЖКГ, медицини та санітарно-епідеміологічної служби за підтримки Світового банку в Україні для слухачів, аспірантів, докторантів Інституту. В ході заходу відбулася презентація нового дослідження зазначеної теми представниками Світового Банку - п. І. Вєлєвим, та п. Я. Куніцовою з метою обговорення актуальних питань щодо подолання корупції в сферах ЖКГ, медицини та санітарно-епідеміологічної служби.
       11 березня 2010 року відбувся телеміст між ОРІДУ та Представництвом Світового банку реконструкції та розвитку в Україні, Білорусі та Молдові за темою: "Україна - 2010. Шляхи та стратегія виходу з кризи". В телемості взяли участь директор відділення Світового банку реконструкції та розвитку д-р Мартін Райзер, викладачі кафедри економічної та фінансової політики, кафедри менеджменту, а також слухачі факультету "Державне управління" спеціалізації "Державне управління в економічній сфері".
       12 жовтня 2010 року, в рамках робочого візиту до Інституту, старший економіст Представництва Світового Банку в Україні, Білорусі та Молдові п. Руслан Піонтківський виступив перед слухачами факультету державного управління та студентами факультету менеджменту з презентацією на тему "Стратегічний вибір щодо прискорення та підтримки зростання в Україні". В своїй промові він детально зупинився на аналізі економічних процесів в Україні за період з 2000 року по теперішній час, торкнувся проблем оздоровлення банківського сектору у післякризовий період, обґрунтував необхідність проведення радикальних економічних реформ в державі.
       22 лютого 2011 року в ОРІДУ пройшло експертне засідання на тему "Пенсійна реформа в Україні: міфи та реальність", яке проводилось Представництвом Світового банку в рамках низки заходів, що присвячені обговоренню пенсійної реформи в Україні. В ході роботи засідання спеціалістом з питань соціального захисту Світового банку п. Юлією Смоляр та провідним науковим співробітником Інституту демографії та соціальної політики НАН України п. Лідією Ткаченко було проведено презентації на теми "Параметри української пенсійної системи: міжнародні порівняння" та "Пенсійна реформа в Україні: чинники та напрями".